Skocz do zawartości
IGNORED

co zagra lepiej


dziobek1166

Rekomendowane odpowiedzi

co byś proponował? a te monitorki rega rs1 były by ok?

Dodam że słucham takiej muzyki (webbie Six 12's)-czyli jakiś amerykański ram z nisko schodzącym basem i nie znam się za bardzo i liczę na waszą pomoc. słyszałem jak gra jamo c407+ marantz 4001.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego co napisałeś. kupie w ciemno jakieś podłogowe kolumny i już jak mi nie chcecie nic doradzić. Powiem tylko ze posiadam (proszę się nie śmiać) wieże sony mhc-rg40 która w porównaniu z jamo c407 gra jak stare radio z kasety...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci nie doradzę sprzętu bo za mało się na nim znam, sam niedawno pytałem o porady nim go poskładałem. Mogę doradzić Ci żebyś nie kupował w ciemno bo się zniechęcisz, słuchaj sprzętu albo uwierz pozytywnym opinią kolegów co się w tym temacie znają. Nie spiesz się... nie warto. Ja czekałem i to sporo teraz jestem zadowolony z cierpliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jednak posłuchać jedno i drugie, odsłuch jest chyba najważniejszy. Jeśli nie masz możliwośći wyporzyczenia kolumn (z róznych powodów bo czasem i tak bywa) to zawsze możesz zabrać swój sprzęt do kogoś kto je ma. Oczywiście to nie będzie to jak sprawdzenie u siebie w domu, ale przez to będziesz miał jako takie rozeznanie barwy dźwięku i na co te kolumny stać. Napisz coś więcej jaki masz pokój co w nim masz i czym byś je napedzał.

Ja weszłem chwilowo na neta ale jutro jak nie zapomnę coś doradzę, ale i tak pewnie zaraz Ktoś Ci nakieruje na dobre tory, pamiętaj nic na pośpiech Kokuszew Mirski dobrze radzi.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę coś nie drogiego i dobrego, musi to być nowe. Pokój mam 4m na 3m i chcę je ustawić przy dłuższej ścianie szeroko od siebie i skierowane do siebie tak by dźwięk "schodził się" mniej więcej 50cm od ściany na przeciwko. Jeszcze nie wiem pod co je podłącze jak mi doradzicie jakieś kolumny to i penie jakiś wzmacniacz zintegrowany też doradzicie. Słyszałem że jamo i marantz grają ok, natomiast paradigm zagra lepiej z nadem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Kokuszew Mirski dobrze radzi, daj sobie trochę czasu na naukę i odsłuchy.

Podaj budżet jaki masz na sprzęt.

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl o glosnikach mission m34i mozna kupic je tanio a sa bardzo dobre. Gdzies wyczytalem ze ktorys zestaw z tych co podajesz ''jamo'' maja wycyfona gore i nie sa za dobre

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie co zagra lepiej i dla czego jamo c407 czy paradigm monitor titan v.6.. z góry dziękuje za pomoc

 

lepiej zagra to co bedzie ci sie lepiej podobać i lepiej bedzie zestawione

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Audiozakupy

(Konto usunięte)

Widze, że celujesz w duże kolumny a masz mały pokój. Nawet Titan Monitor będą się lekko w nim dusić nie mówiąc o proponowanych przez kogoś M34i. Wydaje mi się, że możesz kupić trochę mniejsze monitorki, ale z wyższej półki i tutaj proponuje np Dynaudio DM 2/6 maluszki, ale basu nawet w 20m2 nie brakuje a do tego dochodzi świetny pozostały zakres. Można też pomyśleć nad Monitor Audio RX1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak upiłem Paradigm Monitor 7.v6 i teraz pytanie jaki wzmacniacz będzie najlepszy? NAD c355 bee czy hk980?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak:) są to moje pierwsze głośniki. Będą stały 30cm od ściany i jakieś maty wygłuszające bass za nimi na tej ścianie będą. znajomy miał na 14m jbl L890 to to była już przesada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie ale starego Nada (3080, 3060, 3240PE, 3140, 3130, 3020, możliwe że inne też) zaoszczędzisz 2 tys. a efekt będzie naprawdę dużo lepszy (bas również) od tych dwóch w/w, nic nie gra z Paradigmami tak dobrze jak właśnie stare Nady

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie kolumny w 12 metrach, i jeszcze 30cm od ściany?

Łomatko...

 

A ludzie Ci mówili żebyś kupił monitory. To po co zadajesz pytania na forum skoro po uzyskaniu sensownych porad i tak postępujesz wbrew tym poradom?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to że nie chce podstawek i stojaków do nich tylko kolumny podłogowe. a to że mam mały pokój to nie znaczy że zawsze taki będe miał bo mam dopiero 20 lat i dopiero zaczynam sie w to bawić. bas zawsze można zmniejszyć pokrętłem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy styki w glowie sie luzuja, mozna dokrecic srubokretem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziobek1166, 5 Kwi 2010, 21:26

 

Cytat z wątku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jestem właśnie w trakcie lektury ostatniego, marcowego wydania Hi-Fi i Muzyka, a w nim opublikowany jest wywiad z konstruktorem firmy Yamaha odpowiedzialnym m. in. za budowę monitorów Yamaha Soavo 2 - panem Koji Okazaki. A pan ten ma dość kontrowersyjne (z pozoru) poglądy - bo np. zapytany - cytuję:

 

"Co by Pan radził audiofilom chcącym dobrze dobrać kolumny do pomieszczenia? Co będzie pasować do dużych, a co do małych pokoi? (Jacek Kłos)

- Do małych pokoi sugerowałbym duże kolumny. Do dużych - monitory podstawkowe. To może się wydawać zaskakujące, ale proszę zauważyć, że małe głośniki wymagają zazwyczaj dostarczenia wysokiej mocy. Tylko wtedy grają pełnym potencjałem. Słuchane cicho, ze wzmacniaczem o niewielkiej mocy, brzmią mało dynamicznie i brakuje im basu. Kiedy jednak odkręcimy potencjometr, ożywiają się i dostarczają dźwięk, na który czekaliśmy.

Kolumny podłogowe zachowują się inaczej. Zazwyczaj są wyposażone w głośniki niskotonowe o dużej średnicy, które nawet przy stosunkowo niewielkim poziomie wysterowania zapewniają odpowiednie nasycenie i zejście basu. Można słuchać cicho i uzyskać pełnozakresowy dźwięk. Z małymi monitorami zwykle to się nie udaje. Dopiero w ogromnych pomieszczeniach potrzebujemy zarówno dużych kolumn, jak i mocnych wzmacniaczy (Koji Okazaki)".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.