Skocz do zawartości
IGNORED

Revox S25 do jazzu?


genmar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jest to dopiero mój drugi wpis na tym forum w przeciągu kilku lat, więc mimo lęku przed błyskawicznym odrzuceniem mnie jako dyletanta (w dodatku z niskiej półki), postanowiłem w końcu o coś zapytać.

Potrzebuję wzmacniacza do jazzu (głównie akustycznego, przeważnie tria, duety, trochę wokali, przeważa katalog Black Saint, Leo rec, Tzadik, Clean Feed, ECM itp.). Zależy mi na przestrzenności i szczegółowości, dużej scenie, oraz zrównoważenia w każdym paśmie. Wzmacniacz grałby z głośnikami Arcusa TM88 (dość jasnymi, 8ohm 90/140W) oraz docelowo zlampizowanym CD Philipsa 473 (TDA1541) (na ten moment przejściowa Yamaha CDX-730E). O kablach nie jestem w stanie za wiele napisać, oprócz tego, że są to porządne kable DIY od sprawdzonego przez wielu maniaka (1 sieciówka, interconnect i okablowanie głośników w sumie przekraczają 1200 zł). Muszę również nadmienić, że docelowo zależy mi na pilocie.

Do tej pory przerobiłem kilka wzmacniaczy (NAD C300, Creek 4040, QED A240, obecnie pożyczony Carver CM-1065) a ostatnio nawet wariant z końcówką mocy BASFa D6390, która mimo przeróbek terminali głośnikowych i gniazd sieciowych oraz po podłączeniu właściwego okablowania wraz z Carverem jako przedwzmakiem zagrała, ku mojemu absolutnemu zaskoczeniu, najgorzej (zawężenie sceny, dźwięk się zamulił nawet względem dość mulącego w tym gronie Carvera solo).

Po tych licznych poszukiwaniach w światku sprzętu używanego i leciwego, w którym poruszam się trochę jak dziecko we mgle, zaczynam mieć powoli dość i szukam rozwiązania na dłużej. Budżet jest tak na prawdę nie do końca określony, bo o ile na ten moment dysponowałbym kwotą ok. 800 zł, to rozważam też wariant wstrzymania się i dozbierania do kwoty ok 2000 zł.

I tu pojawia się problem. Z tego co czytałem Cambridge dostępne w tej cenie (800zł) A640 A540 raczej nie zdobywają poklasku, podobnie Nad C320Bee, więcej ciepłych słów spotkało na tym forum Xindaka A06. Zakładam jednak, że kupując używanego lub nawet nowego wzmaka z przedziału cenowego do 2000 zł (za nowy) trudno mi będzie znaleźć coś co mnie zaskoczy w kontekście do tej pory przerobionych klocków vintage. Dlatego żywiej reaguję na oferty, do 2000 zł sprzętu używanego którego pierwotny pułap sięgał kwoty prawie dwukrotnie wyższej. Tu natrafiłem na tytułowy wzmak Revoxa, firmy o proweniencji studyjnej, o której dużo dobrego słyszałem, ale to wszystko. Czy zna ktoś z Was ten wzmacniacz i byłby skłonny zarekomendować mi go znając względnie moje potrzeby? Czy widzicie tu inne rozwiązanie które w tych przedziałach cenowych (do 800 zł, lub do 2000 zł) byłoby rozwiązaniem zdecydowanie przebijającym poznane przeze mnie wcześniej wzmacniacze? W tym miejcu muszę nadmienić, że nie chciałbym efektu, z którym spotkałem się u znajomego posiadacza zestawu Micromega Minium (CD i wzmak) oraz Vienna Acoustic Haydn, absolutnej sterylności dźwięku. Szwajcar jakoś mi się kojarzy z precyzją i sterylnością ;)

 

Na koniec dodam, iż jestem świadomy istnienia wzmacniaczy lampowych, które pewnie pojawią się jako jedna z sugestii przy moich preferencjach. Faktycznie brzmienie lampy (w znanej mi do tej pory konfiguracji Linnowski CD i wzmak Manleya + Eposy M5) zrobiło na mnie do tej pory absolutnie największe wrażenie, zsumujmy jednak ceny elementów powyższego zestawu... Czy znajdziemy lampę do 2000 zł i to z obsługą pilota, która faktycznie da radę tranzystorowi w podobnej cenie?

 

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Marcin Kiciński

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaki wzmacniacz - "odwieczne" pytanie audiofila.

Osobiscie nie slyszalem, ale w tej cenie odsluchalbym chwalonego w prasie Baltlaba z pilotem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może kilka "kiedyś" uznanych i sprawdzonych pozycji?

1. Audiolab 8000

2. Mission Cyrus II + PSX

 

lub z nowych (nie śmiać się)

3. T-Amp, do "wyrwania" za 500zł max

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

genmar, 30 Mar 2010, 22:34

 

>Potrzebuję wzmacniacza do jazzu

 

 

słuchaj na tym co teraz masz, i zbieraj pieniążki na wzmacniacz lampowy. Daj spokój na marnowanie czasu dla tranzystorów.

Nie kupuj na siłę.

Jazz lubi lampy, a lampy lubią jazz. /posłuchaj czegoś na 300B/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Faktycznie Audiolab jest jakimś kierunkiem i to chyba o tyle wdzięcznym, że mam znajomego, którego razem z jego 8000 wyciągnę na mały odsłuch u mnie. Pamiętam jak byłem z nim po jego zestaw - Audiolab 8000 wraz z monoblokami + głośniki Wharfedale (modelu nie pamiętam). Zabrzmiało to wyjątkowo dobrze, szczególnie z analoga (mimo, że na podstawowym gramofonie Projecta). Tyle, że tam samo pomieszczenie wspaniale grało, potężny salon (ok. 40m2) dał odetchnąć dużym podłogówkom... Strasznie przestrzennie.

 

Dzięki za podpowiedź.

Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DBX, Z przyjemnością, tylko czy mój portfel temu podoła? Czy jest szansa na uczciwy - nie koniecznie nowy wzmak na sugerowanych lampach w granicach 2000-2500? Wpisując model 300B wyskakuje sporo opcji, w tym strona

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) z polskimi producentami. Co o nich wiemy?

 

Z tym 'posłuchaj' też nie jest chyba niestety tak prosto, bo gdzie? Jasne, mogę ściągnąć kumpla z jego Manleyem, który, kto wie może i jest na wskazanych przez Ciebie lampach, tyle że poco podgrzewać mam sobie łepetynę wzmakiem za prawie 13000 pln. Za długo musiałbym zbierać ;)

 

Tak czy inaczej wskazówka jak najbardziej pod rozwagę, z jednej strony ponieważ wymusza na mnie lekcję oszczędzania, której ewidentnie potrzebuję, po drugie, mogę spokojnie poczekać, ponieważ Carvera oddawać póki co nie muszę, a w sumie słucha mi się na nim nienajgorzej, po trzecie wspomnienie lampowego dźwięku Manleya jest czymś absolutnie kasujacym tranzystorową konkurencję, pytanie na ile mogę się do niego zbliżyć mając budżet 5-krotnie mniejszy.

 

 

pozdro

Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

genmar, 31 Mar 2010, 18:17

 

>DBX, Z przyjemnością, tylko czy mój portfel temu podoła? Czy jest szansa na uczciwy - nie

>koniecznie nowy wzmak na sugerowanych lampach w granicach 2000-2500?

>Tak czy inaczej wskazówka jak najbardziej pod rozwagę, z jednej strony ponieważ wymusza na mnie

>lekcję oszczędzania, której ewidentnie potrzebuję, po drugie, mogę spokojnie poczekać, ponieważ

>Carvera oddawać póki co nie muszę, a w sumie słucha mi się na nim nienajgorzej, po trzecie

>wspomnienie lampowego dźwięku Manleya jest czymś absolutnie kasujacym tranzystorową konkurencję,

>pytanie na ile mogę się do niego zbliżyć mając budżet 5-krotnie mniejszy.

 

manley gra jak gra, jeśli się podobał, to już masz przedsmak tego, co może zrobić lampka na 300B a czego manley nigdy nie zrobi.

Pierw tylko posłuchaj, będziesz wiedział o co chodzi. Po tym, pieniążki same się znajdą :) Dobrze grające używane wzmacniacze, przy odrobinie szczęścia, można dostać już za ok 4-4,5 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam lubisz raczej spokojne granie i klimacik. Spróbuj może coś z Electrocompaniet. ECI-1 naprzykład. Koło 2kZł trzeba położyć, ale.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.