Jump to content
IGNORED

tuning zwrotnicy AP Spark 3

sizaru

Recommended Posts

Mam pytanie czy wymiana elementow w tej zwrotnicy może przynieść jakieś efekty w poprawie brzmienia.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-7853-100008271 1270047438_thumb.jpg

post-7853-100008272 1270047438_thumb.jpg

post-7853-100008273 1270047438_thumb.jpg

post-7853-100008274 1270047438_thumb.jpg

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Trzeba by wymienić wszystkie kondensatory na polipropylenowe o takich samych wartościach jak są w tej chwili na np Mundorfy i okablowanie wewnętrzne ( wystarczy kabel za ok 20-30 zł za metr ) różnica w brzmieniu na plus będzie wyraznie słyszalna

Nic nie wymieniaj w tych kolumnach a już na pewno nie wymieniaj na pałę, jak to robi większość, czyli wstawia lepsze kondensatory i rezystory tej samej wartości. Jest to najgłupszy z możliwych zabiegów. Kable też zostaw w spokoju. Nie po to chłopaki dostrajali zwrotnice na danym kablu, żeby teraz go zmieniać.

Pod względem detaliczności i przejrzystości tutaj ograniczeniem może być ten tweeter Vifa XT25. On za bardzo detaliczny nie jest, choć może się tak wydawać. On po prostu potrafi zbyt dobitnie prezentować górę, ale mikrosmaczków i prawdziwej dźwięczności to on nie ma. Takich cech należy szukać na wyższej półce z tweeterami (Peerless HDS, Morel, Dynaudio, Scan-Speak od 9700 wzwyż, Accuton, a z tańszych nieprodukowana już niestety znakomita aluminiowa Vifa D25AG).

sizaru, 31 Mar 2010, 16:57

>Mam pytanie czy wymiana elementow w tej zwrotnicy może przynieść jakieś efekty w poprawie

>brzmienia.

prosząc o radę, bierz pod uwagę wpisy osób które wiedzą co piszą, np. MG, AA.

Niemniej kolumny masz raczej dobre, braków w brzmieniu szukaj w innych miejscach, np. w cd i wzmaku. Sparki zostaw.

Jeśli chodzi o żródło to nie mogę mieć do niego zastrzeżeń tutaj jest tylko kwestia wymiany lamp teraz CD gra na valvo i jest ok chociaż miałem telefunkeny i było lepiej.McGyver mam pytanko czy te sparki zagrały by z YAQIN MC-100B jest ich trochę na alegro a jeśli tak czy można w tym wzmaku założyć sterowanie głośności.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.