Jump to content
IGNORED

Czy da radę?


ratanpuri

Recommended Posts

Witam

 

Mam pytanie czy wzmacniacz do subwoofera SUB 11.1 będzie bezproblemowo napędzał głośnik STX GDN-30-500-4-AP, głośnik będzie pracował w obudowie bass-reflex o pojemności 80 litrów, wszystko ma nagłośnić 12m2 przeznaczonych do odsłuchu.

 

Oto dane techniczne wzmacniacza:

Moc max.....................350W

Moc znam.sin.RMS.......2x100W lub 1x200W

Pasmo :......................20-200Hz (regul.)

Wymiary:....................245 x 265 mm

Masa:.........................2,2kg

Zasilanie:....................230V 50Hz

 

Głośnika:

 

Type - Subwoofer

Diameter - 315 mm

Impedance - 4 Ohm

Power Handling

AES (RMS) - 350 W (30 Hz - 300 Hz)

Sensitivity - 92 dB

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli nie jesteś półgłuchy to powinno wystarczyć:) Pokombinuj z miejscem gdzie go umieścisz. W rogu pomieszczenia bedzie grał głośniej niż np. na środku ściany. Niskie częstotliwości są odtwarzane w niewielkich pomieszczeniach w sposób pneumatyczny, ponieważ fala nie ma gdzie się wyłożyć. Potrzebne jest sporo pracy aby wybrać właściwe miejsce ustawienia suba.

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Link to comment
Share on other sites

Można go ustawić np. za pomocą generatora lub płyty na której nagrany jest sygnał sinusoidalny o płynnie przestrajanej częstotliwości w zakresie pracy suba. Jeżeli są jakieś regulatory oprócz wzmocnienia należy je ustawić na płasko. Wybieramy takie ustawienie przy którym całe pasmo obsługiwane przez suba będzie odtwarzane mniejwięcej z taką samą głośnością bez wyraźnych górek i dołków. Resztę ewentualnie doregulować regulatorami jeżeli są takie. Jakiś generator pewnie da się ściągnąć z internetu. Trzeba mu ustawiś zakres i włączyć funkcję sweep. Inna możliwość to na słuch z jakąś płytą z rozbudowaną gitarą basową ale w tym przypadku nie bardzo wiemy czy nierównomierności pochodzą z płyty czy ze sprzętu.

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.