Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór słuchawek - trzy propozycje DT 440, SHP 9000, CAL!


publisher

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W związku z planowanym zakupem słuchawek, które mają mi służyć do słuchania muzyki głównie pop/rock, rzadziej instrumentalnej, mam następujące typy. Wszelkie sugestie mile widzane. Poniższa kolejność nieprzypadkowa:

1. Beyerdynamic DT 440 /używane

2. Philips SHP 9000 /używane

3. Creative Aruvana Live /nowe

Nie bluzgajcie o typ 3, w necie można poczytać o nich dużo dobrego, choćby na audiohobby.pl

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecę właśnie trzecią opcję. Grają bardzo dynamicznie, wszystko na swoim miejscu, bas bardzo przyjemny, a po zmianie kabla również średnica się pięknie prezentuje.

Philipsy to zupełnie inna szkoła grania - dużo chłodu, a z racji otwartej budowy - dużo szersza scena niż w CAL!

Beyerów nie znam, więc nic nie napiszę.

 

Do rocka dorzuciłbym jeszcze Grado SR60.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SMSL Q5 Pro ♪ Magnat Quantum 673 ♪ Google Chromecast Audio ♪ Technics SL-Q3 ♪ Koss Porta Pro ♪ Philips TAPH805BK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fructo, 3 Kwi 2010, 12:39

 

Słyszałes te Philipsy SHP9000? Ja ich słuchałem i tak się składa, że graja one zupełnie niepodobnie do modeli tej firmy. Brzmienie jest ciepłe, lekko "miodne", z bogatą średnicą - grają bardzo podobnie do wyższych Sennków - trochę jaśniej od HD650 ale ciemniej od HD600. Słuchałem też CAL! i moim zdaniem grają podobnie, tylko że przez fakt, iż obudowa jest zamknięta wydaje sie, że echo odbija się od ścian małego pomieszczenia, w Philipsach rzeczywiście scena obszerniejsza. No i w CAL! ciśnienie basu jest większe. Dodatkowo Philips ma 4-metrowy, gruby, wymienny kabel w oplocie tekstylnym, a CAL! 1,5 metrowe "niteczki" w gumowej otulinie, nadające się tylko do wymiany na inny kabel. Z tej dwójki na pewno wybrałbym Philipsy SHP9000. Beyerów nie znam więc się nie wypowiadam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że Philipsy SHP9000 to jedne z najwygodniejszych słuchawek, jakie miałem na uszach.

CAL! niestety mają zbyt małe nauszniki, co czyni je niewygodnymi zwłaszcza dla osób o dużych małżowinach.

Ostateczne wybrałem jednak AKG K530, bo grają twardszym, szybszym dźwiękiem, co mi bardziej odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie Sennheisery HD438, albo te Philipsy, których nie znam, więc wierzę opinii Bednaara. DT440 to nic ciekawego, a od CAL! nawet rekablowanych wolę HD438. Przeważnie pojawia się pytanie, czemu nie HD448, bo to wyższy model? Mają inne pady i przez to nie grają już tak dobrze jak HD438, a przetwornik prawdopodobnie ten sam. Podobnież w zestawie do HD438 masz dwa wypinane kable różnej długości, a do HD448 przedłużacz i krótki kabel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bednaar, 6 Kwi 2010, 09:24

Słuchałem HP1000, na nich oparłem swój wywód.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SMSL Q5 Pro ♪ Magnat Quantum 673 ♪ Google Chromecast Audio ♪ Technics SL-Q3 ♪ Koss Porta Pro ♪ Philips TAPH805BK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.