Skocz do zawartości
IGNORED

dramat po przeprowadzce - prosba o pomysly i sugestie


lcypher

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Forumowicze,

Bede wdzieczny za pomoc w rozwiazaniu mojego problemu, ktory moge opisac w skrocie tak: przeprowadzka do nowego mieszkania i dramat odsluchowy. Nie bylbym zaskoczony, gdybym nie przygotowal starannie calego przedsięwzięcia. Pokój odsłuchowy w nowym mieszkaniu wybralem tak, aby kształtem i wymiarami nie odbiegal od pomieszczenia w starym mieszkaniu, ustawienie sprzetu zostało zaplanowane identycznie jak dotąd, przenioslem scienną matę wygłuszającą ze starego mieszkania do nowego (wymiary scian nie byly identyczne, wiec musialem uzupelnic z boku i pod sufitem). Jeszcze przed przeprowadzka zrobilem pomiary jakości energii elektrycznej dostarczanej do nowego mieszkania - wynik bardzo przyzwoity. W sumie moze bez sensu, poniewaz cały sprzęt jest zasilany z kondycjonera - ale dla spokoju sumienia.

Po przewiezieniu sprzetu i odpaleniu w nowym mieszkaniu - dramat. Nie poznalem wlasnego sprzetu. Tak jak w dolnych pasmach dzwiek pozostal taki sam, to wysokie pasma zrobily sie absolutnie matowe, nieostre i co najgorsze odcięte, odizolowane od srednicy. Tak jak wczesniej wysokie tony swietnie uzupelnialy srednice, tak teraz przestały z nia współgrac.

Do tej pory próbowałem zmienić ustawienie kolumn głośnikowych, wygłuszylem podłoge wykładziną - wszystko bez pozytywnego skutku (na razie nic nie zmianiałem w konfiguracji sprzętu). Wykluczam uszkodzenie sprzętu - przewoziłem sam.

Prosze o wszelkie sugestie i pomysły. Jaki moze być powód ?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skynyrd

(Konto usunięte)

Tak na poważnie, to faktycznie problem - z akustyką jest coś nie tak, kolega miał podobny problem, ale w koncu sie z nim uporał (miesiąc jezdżenia kolumnami, zakup ciężkiej kotary itp).

Może nawet chodzić o sciany - beton - cegła, gładź - tapeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jaka jest podłoga i podstawa kolumn w nowym mieszkaniu ?

- usytuowanie zestawu ( różna podstawa pod wzm. i cd )

- może masz coś z mebli ustawione tak że źle wpływa na pasmo ( jakiś stół np )

- prąd pomimo pomiarów też może robić różnice - ja pamiętam że mój system słuchawkowy który jest niesamowicie przezroczysty pomimo teoretycznego braku różnicy w czymkolwiek zmieniał brzmienie przez sam prąd po przeprowadzkach ( innych czynników zmiennych niebyło a brzmienie się zmieniało )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skynyrd

(Konto usunięte)

lcypher - napisz coś o poprzednim i obecnym lokum - z bloku do starej kamienicy, czy na odwrót?

a moze z kamienicy do drewnianego domu?

Ktoś tu kiedys twierdził, że głośniki zagrają inaczej na parterze i inaczej na 15 pietrze.

Coś jest w tym woodoo ;)

 

Może tam gdzie miałeś np. dywan, czy matę teraz nie powinienes ich mieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na materiał z jakiego zrobione są ściany. ( i na Tolka Banana) W starych grubych murach zagra lepiej niż w cienkich ściankach. A podłoga i to co pod podłogą też istotne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starych grubych murach

>zagra lepiej niż w cienkich ściankach.

 

Ale to raczej tylko przy wiekszych glosnosciach. Podczas cichego odsluchu raczej nie ma to wplywu. No i raczej oddzialywuje tylko na bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszystko jest istotne i wszystko może się zmienić w stosunku do przyzwyczajeń. Nie można poradzić co może być przyczyną zmian. Czasem pustka pod podłogą, czasem działówka z dziurawki - to wszystko rzutuje na reprodukcję. I tutaj makatkami nie powalczysz :-). w poprzednim lokum miałem stereo w które mogłem "wejść" fizycznie, za kolumny. Dźwięk był punktowy, od sufitu do podłogi - we wszystkich 3 wymiarach. Piszczałki organów i chór na górze kościoła mogłem lokalizować z dokładnością co do głosu "za żyrandolem" :-). Teraz już tego nie mam, a sprzęt jest kilkukrotnie lepszy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałem, że próbny odsłuch przed zakupem nowego mieszkania to już standard...

 

Nie wiem jak długo żyjesz z tym sprzętem, jeśli długo to powstaje przyzwyczajenie, które staje się metrem z Sevres. Trzeba kilku miesięcy by odwyknąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Drodzy,

wracam do tematu sprzed ponad 6 miesiecy, bo tyle zajelo mi szukanie powodow zmiany w jakosci dzwieku i komfortu odsluchu w moim nowym mieszkaniu. Mam rowniez nadzieje, ze wracajac do tematu dam wskazowke osobom, ktore dreczy podobny problem. Po dlugich i irytujacych poszukiwaniach okazalo sie, ze powodem nie byly inne mury, inna podloga, wilgotnosc i tym podobne, ale wlasnie "zle mzimu" - wysoki poziom (fachowo, chyba gestosc) zmiennego pola elektromagnetycznego pochodzacego z anten stacji bazowych telefonii komorkowej zainstalowanych na pobliskim budynku (odleglosc na oko 150 m). Poniewaz bylo ono wszechobecne, powodowalo indukcje zakocen we wszytskich nieekranowanych elementach, w szczegolnosci uzwojeniach glosnikow i ich elementach montazowych i na obudowie samego sprzetu (co podobno tez nie jest bez znaczenia, choc nie wiem dlaczego).

Rozwiazanie: wyekranowalem caly pokoj - specjalne tapety na scianach i folie na oknach.

Efekt: ulga, usmiech, nareszcie odsluch jak dawniej.

Pozdrawiam i dziekuje za wczesniejsze wskazowki - tez sie przydaly.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że udało się przywrócić prawidłowe brzmienie! Gratuluje.

 

Tak z ciekawości - możesz napisać nazwę tapety której użyłeś? Może jakiś link?

 

Apropos pola elektromagnetycznego - ja zauwazylem po sobie, ze lepiej mi się słucha w pokojach gdzie NIE MA jakichkolwiek sprzętów RTV/AGD, jest umiarkowana [raczej nizsza niz wyzsza] temperatura i NIE MA suchego powietrza. OT, taka ciekawostka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwy tej tapety niestety nie znam, folii na okna tez nie, ale obiecuje ze poszukam w materialach, ktore mi zostawili. Przypadkiem (jak to najczesciej w zyciu bywa), bo przez lekarza (sic!) trafilem do ludzi z EMFbusters.pl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nazwy tych materialow nie mam, ale moze przyda sie opis:

- material na scianach wyglada jak bardzo cienka tapeta i mozna go malowac dowona farba - po pomalowaniu nic nie widac i wyglada jak normalna sciana. Material jest przepuszczalny, a wiec sciana dalej oddycha.

- na oknach jest folia przezroczysta ekranujaca - moze troche tlumi swiatlo, ale nieznacznie.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwy tej tapety niestety nie znam, folii na okna tez nie, ale obiecuje ze poszukam w materialach, ktore mi zostawili.

O niedawno szukałem czegoś podobnego m.in ze względów zdrowotnych. Więc nie dziwię się ze przez lekarza na to trafiłeś :)

 

Kilka pytań:

1. Zaekranowałeś całe mieszkanie czy tylko jeden pokój?

2. Sufit i podłogę też?

3. sam to kładłeś czy zamawiałeś ekipę?

4. czy te twoje "tapety" są uziemione?

 

Pozdrawiam

Jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zaekranowałeś całe mieszkanie czy tylko jeden pokój?

Tylko jeden pokoj - odsluchowy.

 

2. Sufit i podłogę też?

Tak, absolutnie calosc - sciany, sufit, podloge (pod panelami) oraz okna

 

3. sam to kładłeś czy zamawiałeś ekipę?

Zamowilem calosc: materialy razem z ulozeniem i pozniej sprawdzeniem skutecznosci ekranowania (pomiary)

 

4. czy te twoje "tapety" są uziemione?

tak, i z tego co pamietam to w kilku miejscach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.