Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha a-s1000 jako Koncowka mocy pod Yamahe R-xv3800


Sebastian71

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy eksperymentowal ktokolwiek z takim polaczeniem ? as1000 miala by zadanie jako koncowka mocy odciazyc ampli od frontow tak zeby as1000 sterowala frontami a rxv3800 central i tyly

 

czy warto to powiazac nie chodzi tutaj o stereo tylko o zwiekszenie jeszcze bardziej dynamiki i mocy w filmach KD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne połączenie, zestawu stereo i kina domowego, z tą różnicą, że jako ampli pracuje Pioneer SC-LX71 podłączony przez pre z A-S2000. Czy warto ? Tak, szczególnie jeśli chętnie słucha się koncertów - tu różnica jest bardzo znacząca. Jednak gdyby chodziło mi tylko o oglądanie filmów, chyba nie widziałbym jakiejś większej konieczności takiego połączenia, choć przy jednej parze frontów, i do kina i do stereo, to bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Ale są ale: miałem kiedyś AS-1000 i w porównaniu do tego akurat Pioneer'a, jakość dźwięku ze wzmacniacza niewiele zyskiwała w stosunku do ampli (zaryzykowałbym również stwierdzenie, że była porównywalna - i to również w stereo, ale Yamaha chimeryczna jest...), wymieniłem na AS-2000 i tu już z czystym sumieniem polecam takie rozwiązanie - jeśli finanse pozwalają, jest sens takiego połączenia, bo z pewnością poprawi dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale nie zgodze sie z toba .Byłem w trakcie kupna SC-LX52 ale jeszce dla porównania posłuchałem najnizszego Denona jaki był w sklepie PMA-510ae.I tu wzmacniacz za 1300 pln był lepszy od amplitunera za 5000 tys,nie sadze tez że jest wielka róznica między tymi dwoma amplitunerami,dlatego twierdze ze to lipne sprzęty do kina są dobre ,ale do stereo cienizna i jak miałeś as1000 Yamahy to musiała byc kolosalna róznica miedzy amplitunerem a wzmacniaczem.Te wzmacniacze to juz naprawde wysoka pólka i grają na wysokim poziomie,moze kolumny nie spasowałes ze sprzętem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo czerwca zakupie a-s1000 bede ja mial podlaczona pod wejscie main-in czyli pod sama koncowke

takze rxv3800 bedzie dawac sygnal na tyly i central mysle ze sporo ją odciazy takie polaczenie

chce koncowke tej samej marki bo zawsze w pewnym sensie brzmienie jest podobne

a tak sie sklada ze as1000 ma main-in co jest rzadkoscia w integrach mam nadzieje ze to bedzie trafny wybor i dzwiek w kd bedzie jeszcze lepszy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz miał jeden problem tak jak ja .Niestety pilot od amplitunera będzie też sterował wzmacniaczem ,bedziesz musiał wyrównywac dzwięk.Ja tak mam z SR-6003 i PM 7003.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dariusz964, 3 Kwi 2010, 21:49

 

Niczego nie trzeba wyrównywać, problem wyrównywania jest wtedy, gdy pre ampli połączy się z wejściem liniowym integry i sygnał idzie wtedy faktycznie przez dwa preampy; przy połączeniu bezpośrednio z końcówką mocy ten problem przecież nie istnieje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że piszesz o tym, że w integrze będzie się kręciła gałka głośności od wyłączonego pre, gdy będzie się sterowało głośnością ampli....

Ale u mnie uniwersalny pilot od RX-V3800 nie kręci gałką A-S2000, jeśli mu tego wyraźnie nie przykazać, więc przy Yamahach i taki ewentualny problem nie będzie istniał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie bronco dariusz niema racji takie miejsce dzialo by sie przy polaczeniu liniowym do integry bez mozliwosci wejscia bezposrednio na koncowke czyli MAIN-IN, niestety takie dobrodziejstwo jakie posiada yamaha 2000 czy 1000 to rzadkosc wsrod wzmacniaczy zintegrowanych moze wysokie denony czy azury i nady to posiadaja , ale ogolem ciezko z ta funckja w integrach

 

dlatego nastawilem sie na as1000 ,znakomita potezna budowa i mysle ze zrekompensuje mi to pieknym brzmieniem w KD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi własnie o to drugie,kręci sie gałka od wzmaka i potem trzeba pamietac o tym przy przełaczeniu na samo stereo,bo sasiedzi nie beda szczesliwi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wzmacniacz ma dokładnie to samo co Yamahy,main-in,ale niestety pilot od amplitunera kreci mi tez poziomem głosnosci we wzmacniaczu,raz o tym zapomniałem i było nie przyjemnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, po przełączeniu Yamahy (AS-2000, i o ile pamiętam AS-1000 też) na wybór źródła MAIN DIRECT, regulacja głośności jest odłączona i regulować ją - głośność - można tylko w ampli, czy co tam mamy podłączone do wzmacniacza... a same położenie gałki głośności jest wtedy nieistotne.

 

Panie Dariuszu, przyznam Panu rację, ale nie do końca: między SC51 a SC71 jest jednak dość spora różnica (dlatego wybrałem wyższy model), i naprawdę w moich warunkach akustycznych i z ówczesnym sprzętem towarzyszącym (XQ40 na Argentum GCG2/4, CD-S2000) różnice były minimalne, na tyle, że nie uzasadniały wydatku na wzmacniacz. Choć seria 2000 to już naprawdę przepaść w stosunku do amplitunera ale i do serii 1000 - warto było dołożyć kilka złotych; no i faktycznie, sam nie słyszałem jeszcze ampli który grałby stereo lepiej niż wzmacniacz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-19380-100007994 1270364257_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt roznice widoczne miedzy 1000 a 2000, pytanie co myslicie o rotelu 1552 1562 lub 1572 tylko to sa juz same koncowki pod rxv3800

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta są, więc spróbuję bez uszczypliwości:)

Właśnie miałem spytać, po co integra a nie końcówka (skoro tylko do kina), ale sam wskazałeś na Rotela.

Te nowe Rotele są bardzo fajne. Przy czym 1552 to de facto poprzednik 1070 w ładniejszej (wg. mnie) obudowie i do tego tańszy (pewnie ze wzgledów politycznych - żeby był tańszy od dużo mocniejszego 1572). No i to jest "stara, dobra" klasa AB z dużym trafem, a te pozostałe do klasa D, czyli tzw "cyfrówki". Nie ma w tym nic złego, ale np. stosunek sygnał/szum jest w nich słaby (z pomiarów Audio np. dla 1575 to tylko 81 db, podczas gdy prosta końcówka rb03 miała chyba 98db - do tego dochodzi szum samego przedwzmacniacza w ampli, jakieś brudy z sieci i boję się, że będzie to pierdziało jak niegdyś końcówka Ushera - przeszkadzało przy cichym słuchaniu).

Tu masz link do opisu 1552 wraz ze zdjęciami - zasilanie robi wrażenie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A tu wnętrze 1070 - jak widać, to ta sama końcówka:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I na koniec: końcówka koniecznie też dla centralnego. Dopiero wtedy jest upgrade w kinie. Do koncertów, stereo - wystarczy jedna końcówka, ale do kina trzeba dać centralowi dobry prąd, wiadomo, że czasem obejmuje 80% dźwięku, nawet w takim Matrixie jak się odłączy fizycznie centralny, to okazuje się że w porównaniu z centralem L i R mało co grają.

Więc np.: jedna końcówka dla L i R, druga dla C w bi-ampingu. Ta druga to może być 1070 z rynku wtórnego, wtedy bedzie taniej.

Ja myślę teraz o trzech 1552 właśnie, po jednej dla L, C, R - w bi-ampingu. Też może przed wakacjami sobie sprawię, bo to już trochę niestety trzeba wydać. Ale to jest wg mnie sensowna alternatywa dla 1575.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie 1552 to nowa obudowa 1070 , i rozsadna cena w tygodniu podjade do top-hifi sprawdzę ta koncówke naocznie spytam sie czy wypozyczą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.