Jump to content
IGNORED

Maranz PM-420 vintage


Marioczan85

Recommended Posts

Witam

Jako że jest to mój pierwszy wpis proszę o wyrozumiałość ;)

 

W zeszłym roku nabyłem wzmacniacz Marantza pm-420. Kolor szampański design przypomina osławioną "Stacje Kosmiczną" CD-73 którą również posiadam. Oczywiście trzeba było go wyczyścić , przesmarować styki itp. Kilka słów o konstrukcji : Wzmak posiada regulacje skokową LF ,MF, HF do tego Volume - up, down ,która jest sprzęgnięta z potencjometrem Alpsa . Konstrukcja oparta na STK`u jako końcówce mocy i drugim jako preamp , kondziory to wszystko Elna - niestety wiek zrobił swoje (1982) i nie mają już pierwotnej pojemności, co na pewno negatywnie wpłynęło na brzmienie. Dlatego rozważam wymianę wszystkich na nowe Elny Silmic II . Komplet kosztuje około 150 zł , pytanie brzmi : Czy warto je wymieniać jeśli zamierzam go sprzedać ?

Zanim zacznę cokolwiek zmieniać chciałem podzielić się moimi subiektywnymi odczuciami jeśli chodzi o brzmienie tego wzmacniacza. Odsłuch dokonany na Tannoy m1 + Marantz CD-46 , utwory to u mnie standardowo "Vienna " Ultavox , Dire streats "Money for the nothing" i kilka innych ;)

 

Jak na "Scalaka" to mnie zaskoczył , dość szeroka baza stereo , charakterystyczne brzmienie marantzowe , do tego ładny bas choć trochę wolowaty ( stare kondy) ,wokal czysty choć nieco zbyt jasny , ciekawe jest to że nie gubi się na szczegółach nawet przy średnim poziomie głośności- oczywiście mogło by być lepiej ale moim zdaniem to naprawdę nieźle brzmiący wzmacniacz , zważywszy na jego wiek . To co mi się nie podoba to słyszalny szum i gdzieś tam w tle słychać 50Hz ale to znowu kondy bo nigdzie nie ma zimnych lutów. Z jednej strony jestem ciekaw co da się wykrzesać z niego z drugiej wiem że pójdzie na sprzedaż gdyż mam kilka innych które grają lepiej (NAD2100, HK Citation ,....)

 

Niebawem wrzucę kilka fotek i parametry techniczne.

 

Tymczasem proszę o opinie czy warto zmieniać kondensatory i ile jest wart ten wzmak ?

 

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

W zeszłym roku nabyłem wzmacniacz Marantza pm-420. Kolor szampański design przypomina osławioną "Stacje Kosmiczną" CD-73

 

Może offtop - ale nie osławioną - czyli cieszącą się złą sławą (stwierdzenie pejoratywne), ale sławną. I tyle.

Jestem Eszkimosem. Na Aktarktydzie jestem rebe

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.