Skocz do zawartości
IGNORED

Accuphase A-30 plus C-2000 - kolumny 20 - 40 tysięcy. Jakie?


Snake Plissken

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie proszę dobrać kolumny do Accuphase A-30 z pre C-2000.

Option board 2 do gramiaka Project 9,1 z wkładką Black Bird Sumiko.

 

Gramiak z Densenem i JJ grał a z Accu już niekoniecznie.

Dużo syfu, sklecone na poczekaniu, męczące klastry dźwiękowe z małą ilością szczegółów. Ogólny bałagan i brak uporządkowania sceny.

Doskwierający brak basu szczególnie przy odbiorze winyli.

 

Kolumny do tej pory Cabasse Egeo.

Wrażenia ogólne (współpraca z SACD DP 78 i z tunerami SONY ST-S5 ES i ST-S770 ES) oprócz wymienionych powyżej:

- nuda, powtarzalność przekazu pomimo zróżnicowania materiału,

- nadmierne wysokie i średnica z tendencją do „klejenia”,

- brak basów.

 

Okablowanie gotowe na przyjęcie różnych propozycji skrzynek głośnikowych:

Tara Labs Air One, Fadel Coherence, Kimber 3033, Synergistic Research Tesla Accelerator. Inne?

 

Zasilanie na wysokim poziomie. Furutechy, Supra plus „audiofilska rozdzielnia energetyczna”

Akustyka wnętrza poprawiana, ale bez wodotrysków.

Słucham jazzu, smoth jazzu, pop, rock i klasyki. No metal, no hip hop, no techno.

 

Jakich kolumn posłuchać, żeby ten mdły moim zdaniem przekaz ożywić?

 

Cenowo: 20 – 40 tysięcy.

 

Proszę o porady.

 

Pozdrawiam.

Snake`u

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o kolumny trudne, choć logiczne.

 

Podłogowe.

Dwudrożne z bass reflex.

Wysokie na 89 cm bez szpil.

 

Szukałem w Goggle ale nigdy nie znalazłem ani opinii ani testów.

Używane, kupione w zaufanym komisie 4 lata temu.

Podobno 8 lat temu kosztowały 16 ooo zet.

 

Lubię ogólnie Cabasse, mam też drugą parę mniejszych w biurze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pomieszczeniu.

Otwarta wnęka większego salonu wraz z kuchnią i klatką schodową (sic).

Po prawej ogromne okno - tafla szkła 2 x 4 metry. Za plecami fragment wyjścia na balkon z przeszklonymi drzwiami.

Powierzchnia dochodzi do absurdalnych sześćdziesięciu paru metrów kwadrat i nie da się słuchać, jak wyjmują talerze ze zmywarki...

 

Kolumny odsunięte o metr od ściany tylnej i po 80 cm od bocznych ścian.

 

O porady dobrych kolumn proszę!

Wasz Snake`u

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modelowy przykład, że pieniądze nie grają. nawet jakbyś wydał 3 x tyle na sprzęt byłoby to samo.

 

sprawdzałeś swoje zabawki w innych pomieszczeniach? - nawet garażu - tak z ciekawości?

 

jesteś muzykiem - coś o akustyce powinieneś chyba wiedzieć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiograde:

Święte słowa, te o kasie!

Te o akustyce też.

 

Dzięki. Sprawdzę garaż. Powaga!

 

Już w "o mnie" opisuję swój dylemat.

Ale basy powinny być - moim skromnym zdaniem.

Bo o tym co z wysokimi to opisuję łagodząc odczuwane skutki.

 

Pozdrawiam.

Snake`u

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarta wnęka większego salonu wraz z kuchnią i klatką schodową (sic).

Po prawej ogromne okno - tafla szkła 2 x 4 metry. Za plecami fragment wyjścia na balkon z przeszklonymi drzwiami.

Powierzchnia dochodzi do absurdalnych sześćdziesięciu paru metrów kwadrat

 

Jaki tu bas z dwudrożnych małych kolumienek.Żart? O reszcie nie ma co wpominać.

 

Reszta jak wyżej audiograde..

 

Jak masz piwnice to czas zejsc do podziemia ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basy są najbardziej efemeryczne.... :-)

 

giną same z siebie lub dudnią bez opamiętania - wszystko zależy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek__45, 5 Kwi 2010, 16:09

 

>Coz moge powiedziec....kolega muzyk , pianista i juz wiadomo co oczekuje.....rytm, drive, swing,

>frazowanie....niestety tego Accuphase szczodrze nie oferuje....

 

^^^^^Jakieś uzasadnienie? ^^^^^^^

 

Kwestia doboru kolumn.

Posłuchaj najlepiej u siebie B&W 800D bez ceregieli z garażem itd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta i załatwią przy okazji akustykę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arek__45

(Konto usunięte)

Co tu uzasadniac wystarczy posluchac a kolega mowi ze z innymi wzmacniaczami bylo inaczej....gralo...i zeby nie bylo iz neguje , Accuphase sie podoba ale jak sie ma inne wyobrazenia o muzyce to juz nie jest to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a-30 i a-60 to jeden z gorszych stosunków ceny do jakości - ale kiedy napisałem że mi Amplifikator G ( integra ) pogrywał lepiej od A-60 to rozległ się forumowy lament - że jak to mogę takie herezje wypisywać. Prawda jest taka - końcówki Accuphase grają jak na swoje pieniądze ledwo przeciętnie. A 3-/60- tak ale rozpatrywane w kasie 6-7 tys zł.a na pewno nie za dwa ani kilka razy tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może na razie skromnie suba przyzwoitego dostaw.Nie mówię ,że na 100% zastąpi nowe kolumnie ale coś na rzeczy jest.Rel, def.tech,velodyne min.30 cm aktywny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Za wszystkie wpisy Wam dziękuję.

Problem w tym, że do tego nieprzystosowanego do odsłuchów wnętrza kupiłem drogi sprzęt, który w odpowiednich warunkach napewno by mnie uskrzydlił i zaspokoił.

Było na kupce, a mój Densen i Meridian dobiegały 8 lat na służbie, więc wiedziony impulsem nabyłem.

 

Sama współpraca a ramach zestawu Accuphase jest satysfakcjonująca.

SACD brzmi muzykalnie i lepszej jakości jak dotąd nie zaznałem.

 

Prawdziwy problem u mnie pojawia się na linii gramiak - wzmak - kolumny.

 

Poważnie zastanawiam się nad wywaleniem z Accu option board 2 i wpięcie po linii przyzwoitego preampu dla zacnej wkładki zacniejszego gramiaka niż Project 9,1.

Akustyka mojego skopanego wnętrza nie usprawiedliwia tak chamskiego i ubogiego w detale przekazu z winylu skoro, jak pisałem powyżej SACD (i CD) da się słuchać, a także dobrze zrealizowanych winyli.

Sprowadziłem płyty Led Zeppelin z Japonii i brzmią syfiaście! Brak stopy, wysokie jazgoczą a basu się domyślam ... (dobrze, żem exmuzyk - działa wyobraźnia).

 

W tytule wątku proszę Was o porady z doborem wyższej jakości kolumn, zdając sobie jednak sprawę z konieczności poprawy akustyki (pojęcia nie mam jak) i walki z winylem.

 

Wasz Snake`u

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam... u mnie jeżeli chodzi o bas pomogła wymiana DP-78 na DP-600... choć równocześnie pierwiastek ciepła gdzieś uleciał...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest chore.... sorry

 

cd w okolicach 40 tys powinno być orgasmotronem i wiązać buty posiadaczowi

 

jeśli tak nie jest - to to jest wyrzucanie pieniędzy....

 

sorry... pozostając przy klimacie jajeczno-świątecznym: firmy robią z was wydy-muszki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten gramofon to jest dobrze ustawiony (w zasadzie głównie wkładka)? Pro-jecty są raczej trudne, a objawy mogą świadczyć, że po prostu ustawienie jest skopane, bo ja ni czorta nie rozumiem, jak to miałoby być, że z SACD te same kolumny grają dobrze, a z gramiakiem nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Project z Densenem grał jak ta lala!

Z accu wysiada. Nie zgrywają się! Wymieniłem option board 1 na 2 i dalej jazgot, brak równowagi. KIŁA!

Ja tego słuchać nie będę. Syf i malaria!

 

DP78 SACD gra wspaniale.

Winyl rani.

 

Wężu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>autor

Jeśli A-30 podwaja moc przy 4 ohm (a tak powinno być) to 60 watt powinno wystarczyć do napędzenia tego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zima byly w hi-fi clubie-ktos zostawial w rozliczeniu wilson benesch act za 26kzl.

Trafic cos takiego[1 rok u 1-ego wlasciciela]-to okazja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiograde, 5 Kwi 2010, 20:44

 

>

>sorry... pozostając przy klimacie jajeczno-świątecznym: firmy robią z was wydy-muszki...

 

Tak i nie.

Kolumny Cabasse Egeo już u mnie były. To mój błąd, że bezmyślnie kupiłem wymieniony wyżej i w tytule zestaw Accu! Bez sprawdzenia jak to całości z gramiakiem Project i kolumnami zagra!

 

Dzisiaj znajomy, który wyjeżdża na dłużej przywiózł mi Harpie. Model bez nazwy (ja to tak już mam) o wielkości "Dobermanów" z papierowym głośnikiem niskich. Trzy głośniki plus basreflex z tyłu. Pasywne.

 

Podpiąłem do Accu kabelkiem Synergistis Research Accelerator z aktywnym ekranowaniem.

DP-78 zapodał nutę a ja w fotel i słucham.

 

Uśmiech Panie i Panowie!

Bas niedudniący ale mięsisty rozniósł sie po salonie. Był i nie musiałem go sobie wyobrażać ani specjalnie weń wsłuchiwać. Takich wysokich (kontrolowanych) jeszcze nie miałem u siebie nigdy i nigdzie.

Podgłośnienie nie przesterowywało żadnego ze składowych pasma. Była zachowana równowaga i fantastyczna przestrzenność.

Mój Accu A-30 moim skromnym zdaniem rewelacyjnie wysterował te kolumny.

Polazłem zrobić w otwartym aneksiekuchennym kawy i nadal go słyszałem... Towarzyszył mi w kuchni. Rozleniwiony, ale docierał. Ech, bas, co za odkrycie!

 

Cabasse pojechały busem do biura :) Jak ktoś ma ciemny wzmak - to mu je polecam.

 

Zadzwoniłem do Jurka H z Harpii i mu pogratulowałem klocków. Najpierw go jednak skrytykowałem za ich wagę i stan mojego kręgosłupa.

Szacun za zbudowanie w Polsce tak grających kolumn! Ja polecam (no ale kim ja jestem?)

 

Zamówiłem dowóz następnych (nowszy model), prosto z Harpii na odsłuch w domu.

 

Pozdro i dziękuję za wszystkie dotychczasowe wpisy.

Snake`u

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.