Jump to content
IGNORED

Koszmar !!!


lama
 Share

Recommended Posts

Zauważyłem,że w klockach montowane są płytki, w których elektrony z tak cennym dźwiękiem ganiane są przez ścieżki wykonane z badziewnej miedzi i do tego (o zgrozo) mikrometrycznej grubości. Jak to zmienić ???

I jeszcze jedno - jak wymienić te paskudne, wykonane ze zwykłego drutu nóżki lamp, tranzystorów, kondensatorów i innych ?

Link to comment
Share on other sites

Jak to zmienic? tak zwany montaz point-to-point,punkt do punktu,lub pajak.Uzywamy srebrzonki,drutu z czystego srebra a najlepiej tak wszystko rozplanowac aby uzywac tylko orginalnych nozek komponentow.Ale wbrew pozorom nie jest to az tak duzy problem.To znaczy roznica w dzwieku ukladu zrobionego na pajaku i tego samego ukladu na plytce nie sa az tak duze.Wiecej traci sie na gorszej jakosci rezystorach,kondensatorach i tranzystorach (lampach) oraz na kipskim okablowaniu.

Link to comment
Share on other sites

Heja!

Konstruktorzy robiący projekt płytki muszą pogodzić wiele, często sprzecznych ze sobą rzeczy: wielkość płytki, wymagania elektromagnetyczne, długość połączań, pojemności pasożytnicze, koszty, gdzieś tam się przewala również jakość dźwięku... Ktoś, kto ma ochotę i cierpliwość może się pobawić w projekty płytek. Zabawa jest fajna. Natomiast wymiana końcówek w elementach typu kondensatory itp, to lekkie nieporozumienie... Jak się upierasz, spróbuj napisać do Rohma, Elny, może nawet do Telpodu :) może zrobią Ci na zamówienie kondziory ze złotymi nogami? Popieram Hubiego.

Pozdrawiam,

Kuba

Link to comment
Share on other sites

LUDZIE ,JEZELI DYSKUTUJECIE O TYM W KONTEKSCIE WZMACNIACZA ZA KILKANASCIE LUB KILKADZIESIAT TYSIECY ZLOTYCH (W TAKIM TEZ MOZNA WIELE 'PODRASOWAC') TO OK. ALE JESLI MOWA O WZMACNIACZU ZA 1,2,4 LUB 5TYS ZL TO PRZESTANCIE PLESC GLUPOTY.PRZYPOMINA MIA TO WYMIANE KABLA SIECIOWEGO W TECHNICSIE ZA 900ZL (TYLKO PO CO???? Z KABLEM CZY BEZ I TAK NIC NIE SLYCHAC).

Link to comment
Share on other sites

Jak napisał kol. Audioamp, niektóre elementy wyzszej klasy mają nóżki z miedzi beztlenowem, tak robi też Elnna w Silmicach i zdaje sie Black Gate. A lampy muszą mieć móżki i inne elementy "stalowe" podobnie jak żarówki. Bo się rozgrzewaja.Jak ktoś bardzo chce to może sobie ścieżki na laminacie posrebrzyć AgCl:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.