Jump to content
IGNORED

NAD vs DENON - sterowanie 2 strefy

sobom

Recommended Posts

Witam

Jako, że mam już wybrany wstępnie system stereo chciałbym Was spytać o jeden drobiazg - a mianowicie sterowanie 2 strefy.

Zastanawiam się, czy wybrać NAD C326BEE, czy Denona 710AE. Na tą chwilę system stereo będzie osamotniony, do 3-4 miesięcy dołączy do nich ampli AV, z odtwarzaczem BD.

Nie będę opisywał tutaj całości jaką chcę osiągnąć (bo trochę tego jest), ale na tą chwilę chciałbym osiągnąć możliwość korzystania ze wzmacniacza stereo w 2 osobnych pokojach. Do tego wzmacniacza ma być podłączony CD i STB (pokój główny) oraz DAC (pokój dodatkowy). Do tego DACa będzie podłączony komputer oraz drugi STB, do odbioru TV.

I teraz jak to wszystko wygodnie sterować.

NAD nie ma 2 zestawów wyjść głośnikowych, ale ma wyjścia na zdalne sterowanie. Denon ma 2 pary wyjść głośnikowych, ale nie ma wyjścia na zdalne sterowanie. Weźmy jeszcze pod uwagę fakt, że za kilka miesięcy trafi do pokoju głównego ampli AV (jakiś 7.1), który ma przecież obsługę przynajmniej 2 stref.

Czy jest w ogóle sens bawić się w 2 strefy na samym stereo, czy czekać na ampli AV? Kwestia sterowania to dla mnie:

- wybór źródła na wzmacniaczu

- głośność

- wybranie utworu na odtwarzaczu CD, przewinięcie do kolejnych/poprzednich

Zdaję sobie sprawę, że 2 pary głośników to nie najlepsze rozwiązanie (bo działa na raz tylko jedna para). Optymalnie oczywiście byłoby, gdyby w pokojach źródła były niezależne (grające jednocześnie) oraz z różną głośnością.

Dla mnie najważniejsza jest muzyka (stąd wcześniej stereo) i super byłoby, gdyby udało się zachować jej jak najlepszą jakość. Gdyby mi na tym nie zależało poczekał bym na ampli i zrobił jak producent przykazał, ale wolałbym ampli AV z muzyką nie mieszać.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kiedyś miałem Denona 1500R (wysoki model, lepszy od 1500AE) i powiem, że grało to strasznie beznadziejnie.

Kolumny: Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: MIT MH 750E PLUS 2x3m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 3x Wireworld stratus 5.2 : MIT MH 750E PLUS 2x3m, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:Optoma UHD38::: Amplituner: Marantz SR7013 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Xavian XN360 (front) ,Focal Chora 806 (tył,boki, sufit), CC900 (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

możesz rozwinąć? bo nie do końca rozumiem co grało beznadziejnie?

Domyślam się, że chodzi tutaj o połączenie wzmacniacza i ampli AV. Dlatego ja też nie chciałem tego łączyć, choć w salonie (tam gdzie to wszystko ma być połączone) pewnie i tak nie uniknę chcąc używać kolumny zarówno do odsłuchu jak i jako przody do 5.1.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.