Skocz do zawartości
IGNORED

NAD vs DENON - sterowanie 2 strefy


sobom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako, że mam już wybrany wstępnie system stereo chciałbym Was spytać o jeden drobiazg - a mianowicie sterowanie 2 strefy.

Zastanawiam się, czy wybrać NAD C326BEE, czy Denona 710AE. Na tą chwilę system stereo będzie osamotniony, do 3-4 miesięcy dołączy do nich ampli AV, z odtwarzaczem BD.

Nie będę opisywał tutaj całości jaką chcę osiągnąć (bo trochę tego jest), ale na tą chwilę chciałbym osiągnąć możliwość korzystania ze wzmacniacza stereo w 2 osobnych pokojach. Do tego wzmacniacza ma być podłączony CD i STB (pokój główny) oraz DAC (pokój dodatkowy). Do tego DACa będzie podłączony komputer oraz drugi STB, do odbioru TV.

I teraz jak to wszystko wygodnie sterować.

NAD nie ma 2 zestawów wyjść głośnikowych, ale ma wyjścia na zdalne sterowanie. Denon ma 2 pary wyjść głośnikowych, ale nie ma wyjścia na zdalne sterowanie. Weźmy jeszcze pod uwagę fakt, że za kilka miesięcy trafi do pokoju głównego ampli AV (jakiś 7.1), który ma przecież obsługę przynajmniej 2 stref.

Czy jest w ogóle sens bawić się w 2 strefy na samym stereo, czy czekać na ampli AV? Kwestia sterowania to dla mnie:

- wybór źródła na wzmacniaczu

- głośność

- wybranie utworu na odtwarzaczu CD, przewinięcie do kolejnych/poprzednich

Zdaję sobie sprawę, że 2 pary głośników to nie najlepsze rozwiązanie (bo działa na raz tylko jedna para). Optymalnie oczywiście byłoby, gdyby w pokojach źródła były niezależne (grające jednocześnie) oraz z różną głośnością.

Dla mnie najważniejsza jest muzyka (stąd wcześniej stereo) i super byłoby, gdyby udało się zachować jej jak najlepszą jakość. Gdyby mi na tym nie zależało poczekał bym na ampli i zrobił jak producent przykazał, ale wolałbym ampli AV z muzyką nie mieszać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale jakoś źle przekonwertował serwer grafikę, którą wrzuciłem.

Bardzo ogólny schemat połączeń jest tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem Denona 1500R (wysoki model, lepszy od 1500AE) i powiem, że grało to strasznie beznadziejnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz rozwinąć? bo nie do końca rozumiem co grało beznadziejnie?

Domyślam się, że chodzi tutaj o połączenie wzmacniacza i ampli AV. Dlatego ja też nie chciałem tego łączyć, choć w salonie (tam gdzie to wszystko ma być połączone) pewnie i tak nie uniknę chcąc używać kolumny zarówno do odsłuchu jak i jako przody do 5.1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.