Skocz do zawartości
IGNORED

Aplikacja GDN 18/60


Jendrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sprawdziłem, że na forum nikt nie pisał o tym głośniku, ale może ktoś go używał. To z cyklu wcześniej nazwanych gównograi. Fakt, że każdy ma inną charakterystykę, ale Vas=19,3 i Qts=0,29 są interesującym pretekstem do eksperymentu. Czy ktoś może coś robił na tym głośniku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ten głośnik był produkowany "chałupniczo" i sprzedawany przez pracowników Tonsila. Jest na bazie średniotonowego GDM 18/80/1. Montowany chyba w kolumnach o nazwie "Maestro SE" - nie znajdziesz tego w żadnym katalogu (może jeszcze ktoś z Wrześni ma takie do sprzedania przez Allegro).

Opinie były podzielone. Ci co sprzedawali twierdzili, że lepszy dźwięk od "seryjnych" Maestro. Ale spotkałem się też o opinią, że do niczego. Żadnej z nich nie można uznać za wiarygodną, gdyż dostepność głośników była przktycznie nikła, modele nieznane i tak naprawdę ludzie nie wiedzą o czym wydają opinie.

 

Głośnik ma niezłe parametry (chyba lepiej gdyby np. Qts było większe - mniejsza wrażliwość charakterystyki na małe zmiany objętości). Nie wiadomo czy parametry rzeczywiście są takie jak z katalogu.

Był też GDN 18/50/1 - ale ten to raczej do średnich tonów.

 

Może ktoś z konstruktorów się odezwie?

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wspomniane głoniki GDN 18/60 i GDN 18/50/1 stosowane były w kolumnach Maestro 130S i Maestro 70S dystybuowanych na rynku brytyjskim pod markš TLC.

Obecnie spotykane na rynku pochodzš z zapasów magazynowych, po zakończeniu produkcji wspomnianych modeli kolumn.

Niemniej jednak podejrzewam, że można spotkać egzemplarze Made in Wolumen.

Wydaje mi się, że jakim dziwnym trafem na tej giełdzie Tonsil jest najczęciej podrabianym producentem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto co ja wykonałem na GDN 18/50/1

[obrazekLUKASZ-88819_1.jpg] [obrazekLUKASZ-88819_2.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1049-100006230 1170254881_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobieństwo nazbyt widoczne :-)

Ale tam jest GDN 18/50/1 a on ma dość wysokie Fs i chyba Qts? Stąd takie podbicie i stromy spadek na krańcu pasma?

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak ktoś używał tego głośnika. Cieszę się bardzo. Mam takie cztery. Dwa można w miarę ze sobą sparować. Podzielam pogląd, że tak niskie Qts to problem, cieszy duży magnes,ale kłopot bo port Bs nie za bardzo mieści się w małej obudowie (6l).

Nie myślę żeby użyć tego głośnika z powodów oszczędności, raczej chodzi o ambicjonalne pobawienie się.

Gryzę się z jeszcze bardziej przekręconym pomysłem-wymiany zawieszenia i membrany. Może na pożądną gumę i papier. Tu jednak nie mam doświadczenia, czy to się da zrobic pożądnie i czego można sie spodziewać. Równie dobrze tak można potraktować GDM 18/80?

Wiem, że po tych wszystkich kombinacjach to juz lepiej kupić po prostu Vifę, ale dlaczego się nie pobawić.

W 6l. z Bs 4,5cm bas jest całkiem ładnie kontrolowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie kombinacje z wymianą membran to kompletna bzdura. Pojawiło się teraz wielu taki zlepiaczy kitu i zwłaszcza specjalizuja się w psuciu głośników Tonsila :-) To co mozna zrobic z głosnikiem to rozebrać go na kawałki i wysłać np. do Wrześni do www.umifon.pl do skompletowania nowego układu drgającego. Zawieszenia z pianki jeśli się rozpadna można wymienić - tez tam. Wszystkie części są oryginalne - Tylko po co naprawiać coś co nie jest popsute.

 

GDN 18/60 to inny głosnik niż 18/50/1 (ten drugi ma chyba coś w rodzaju stożka fazowego w środku membrany a pierwszy ma wklęsłą nakładkę przeciwpyłową)

 

Obliczenia i symulacje obudowy dla BR są najbardziej zgodne z rzeczywistościa dla głośnków o Qts 0,3-0,4. Aplikacja głosników o nietypowych parametrach do BR przebiega nieco inaczej. Na pewno nie mozna go włożyć w tak mała obudowę bo strojenie wyjdzie bardzo wysoko. Obudowa tak na oko powinna byc dwa razy większa 12-15litrów. Taka będzie miała bardzo małą dobroc Qtc. Więc powinno dać się zrobić strojenie wyższe od obliczonego w tej obudowie. A podbicie może zmniejszyc przez umieszczenie za głosnikiem materiału. Co prawda te zalecenia dotyczą głośników o zbyt wysokim Qts (a ten ma zbyt niski). Ale te "zasady" nie są takie jednoznaczne i trzeba trochę poeksperymentować.

 

Może ktoś wrzuci karty katalogowe tych dwóch GDNów?

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz wrzucę ino znajdę. a co do tego co piszesz to właśnie w 12l było fatalnie. Nie za bardzo dało się nad tym zapanować.

a zanim znajdę to przepisze z zabazgranej kartki:

Vas - 19,3l

Qts - 0,29

Qms - 1,79

Qes - 0,35

r- 6,5

fs - 40

skuteczność - 87

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mnie skołowałeś, w zasadzie od kilku dni ciągle zmniejszam w poczuciu, że jest lepiej, a ty proponujesz na odwrót. Nie chcę takiego rozmemłanego basu scielącego sie po podłodze, może jednak lepiej wyżej, ale sztywno i z kontrolą (sorry?). Skoro z symulacji wychodzi 6l to 12-15 to 100 proc wiecej, a ile zejdę niżej i jakim kosztem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko patrząc na WinIsd to w 9 litrach przy strojeniu na 42-44Hz powinno być dobrze. Tunel wychodzi długi ale mozna go zrobić w postaci szczeliny i półki biegnącej równolegle do dolnej lub tylnej ścianie.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w większej obudowie bas nie powinien być rozmemłany - za mała dobroć. Problem w tym że nastapi obniżenie od ok.60Hz a potem przy odpowiednio wysokim strojeniu lekkie podbicie i za nim stromo w dół - tak jak jest na pierwszym rysunku zamieszczonym przez "ahfc" (z tym ze tamten głośnik ma chyba Fs 56hz i w 35 litrach stroił go na 36Hz - o ile dobrze widzę bo wtej rozdzielczości coś mogłem przeoczyć). To zwykle oznacza kiepska odpowiedź impulsową. Ale jest duża szansa że GDN 16/60 nie ma Fs=40Hz (raczej wyższe więc optymalne strojenie wypadłoby wyżej).

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że taki kompromis jest rozsądny.9l daje szanse na szybki bas, ale jeszcze bas. tunel na razie z PCV 50. przepraszam purystów za rury konalizacyjne, ale łatwo sie składa długie tunene bo są dostępne kolanka. no i łatwo sie stroi.

pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - "ahfc" stroił na 43Hz a F3 ma przy 36.

W przypadku monitora na GDN 16/60 przy 9 litrach i strojeniu na 44-48Hz jest -4db przy 50Hz. A powierzchnia tunelu BR może nie musi być wielka - powinno wystarczyć 15-20cm.kw.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie rura 50mm ma w srodku 45mm co daje 15 cm kw.

zobaczymy jak pochodzi, parametry obudowy juz zostawie. potem pomiary i rozczarowania :)

no i góra, bo jakis głośnik tam musi być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie do autora kolumny zamieszczonej na zdjeciu. Czy wysokotonowy to z maestro czy jakiś inny? Co sądzicie o zamianie na vifę? Można zejść niżej z podziałem, a i o kopułkach z Tonsilu (soooorrrry) najlepszej opinii nie słyszałem. Nie żeby zaraz pierścieniową vifkę, ale coś z nizszej półki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wykonanym przeze mnie projekcie zastosowałe kopułkę GDWk 10/80/19, ztym, że przetoczono korektor i wkleiłem piankę PE stosowaną dawniej w GDWk 10/80/7.

Niestety budżet zleceniodawcy nie pozwalał na eksperymenty z droższymi tweeterami.

Jaednak końcowy efekt jest więcej niż zadowalający.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam możliwości takich modyfikacji. Na razie włożyłem Vify TG35 coś tam dalej (te z pofalowanym przodem i wytłumieniem), ale to za dobre głośniki, wiec chyba zejdę trochę niżej (te wykręciłem z obecnych kolumn (oj ta niecierpliwość), za to miałem już gotowy i sprawdzony filtr.

Z ostatniej chwili: klamka zapadła 12litrów zostało bezpowrotnie zabetonowane do objetości 9l. Siedzę sobie teraz w oparach żywicy i odlatuję :).

Jak sie wywietrzę to wkleję wytłumienie i coś postroję - ciekawość!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak opbiecałem podaję parametry: GDN 18/50/1

[obrazekLUKASZ-89245_1.jpg] [obrazekLUKASZ-89245_2.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1049-100006214 1170254907_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz GDN 18/60

[obrazekLUKASZ-89247_1.jpg] [obrazekLUKASZ-89247_2.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1049-100006212 1170254910_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O - dzięki "ahfc" :-)

A czy aplikowałeś także GDN 18/60? Do jakiej obudowy byś go wstawił?

I czy pociągnie na średnich (tak na oko do 2Khz tylko).

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy chyba co tam przeliczałem i robiłem jakie wzory, poszukam w archiwach. Niewykluczone, że co się znajdzie. Jesli tak, to na pewno postaram się co przedstawić.

A swojš drogš cieszy mnie coraz większe zainteresowanie rodzimym producentem przetworników.

Ciekawi mnie tylko, czy to zainteresowanie wynika z koniecznoci, gdyż jest się w posiadaniu głoników, czy z chęci zmajstrowania czego, być może ciekawego, na polskich przetwornikach.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie wróciłem z punktu handlowego oferującego GDN 18/60. O tych głośnikach rozpisywałem się wczoraj. Z tych kilku które posiadałem nie sposób było dobrać dwa takie same. Dzisiaj pożyczyłem z pkt trzy głośniki i udało mi sie z tej niemałej w sumie gromady dobrać dwa! podobne (nie takie same). Te dobrane chodzą tak samo przy niskich rejestrach, ale powyżej 1k zaczynaja sie rozjeżdzać. Szkoda. Bo jak słusznie piszecie nie chodzi o to żeby kupić duńskie głośniki i zrobić dobre kolumny (mozna, oczywiście). Chodzi o to żeby sobie i innym udowodnić, że da się też cos osiągnąć kozystając z czegoś co niesłusznie jest nazywane przez niektrych na tym forum. To też cieszy choć nie będzie to tak spektakularne brzmienie jak "sławne fabery" pralki czy ślimaki.

Zaraz będę wkręcał w obudowę!!!

A tak przy okazji.

1. właśnie myślę, że ten głośnik trzeba ciąć jak najniżej, wtedy może być obiecująco, czyli dobra kopułka z niskim podziałem.

2. skąd taki rozrzut w jakości produkcji? chciałoby sie powiedzieć niezłego głośnika (no bo parametry ma fajne). Czy to wina niedokładnego montażu (wraca pytanie o wykorzystanie kosza i magnesu i dokładne poskładanie reszty), czy rozżutu idukcji magnesu (raczej wątpliwe)? - to dlatego wczoraj pytałem o wymianę membrany (?) i zawieszenia, chodzi mi o dokładność.

3. I jeszcze nie myślałem o jakiejś membranie z niewiadomo czego, może tak z GDM 18/80. To nie jest psucie głośnika, po prostu ciekawość, przy założeniu wiekszej precyzji niz ta fabryczna.

Ps. Kiedyś juzaś firma kupowała komponenty głośników z tonsilu i składała je usiebie ze wzgledu na niedokładny montaż (chyba GDN 13/40/ coś tam - polipropylen) potem sprzedawali to pod swoją marka i grało w restach nieźle. Kidy kupiłem te same głośniki zmontowane w kraju oczywiście każdy miał diametralnie inne charakterystyki. DLACZEGO ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrek - nie łudź się. Nikt nie składa wielkoseryjnie głośników kupowanych w Tonsilu. Tonsil miał zakład krótkich serii i jeśli nie opłacało się składać głośników bo seria była nawet dla nich za mała to sprzedawali w częściach. Sam widziałem dwie firmy nagłośnieniowe - jedną dość dużą jak na tę branże drugą dwuosobową - obie składały głośniki Tonsila wykorzystywane w swoich konstrukcjach. Ale duzi odbiorcy zagraniczni nie składają tak głośników, bo Tonsil jest w stanie sam to zrobić.

 

Ale Tonsil nie sprzedaje pojedynczych unitów luzem. To co trafia na rynek detaliczny to jakieś pokątne składanie i odrzuty jakościowe. Pełnowartościowe możesz zamówić przez serwis pod warunkiem że przyjdziesz z konkretną kolumną i złożysz zamówienie. Inaczej małe sa szansę na kupno pełnowartościowego głośnika Tonsilu.

 

I to jest powód dla którego głośniki Tonsilu maja złą opinię i mało jest ich w konstrukcjach DIY. Po prostu są trudno dostępne – a to co trafia na rynek nieoficjalnie jest niepełnowartościowe. Tonsilowi nie zależy na sprzedaży samych unitów.

 

A co do tych dwóch różnych to powinieneś je wsadzić w obudowy i pograć kilka dni - pomęczyć je jakimiś sygnałami w warunkach normalnej pracy (wilgotności i temperatury) żeby się zawieszenia wyrobiły. Wtedy je pomierz.

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrek:

Pewnie naczytałeś się, bodajże w "Audio", jakoby kanadyjski Totem czy włoska Opera skłądały bądź modyfikowały wrzesińskie głośniki u siebie.

Nic z tych rzeczy ...

Głośniki sprzedawane dom tych firm były od początku do końca produkowane we Wrześni. Nie wykluczone, że różniły się nieco od swoich odpowiedników (pierwowzorów), np. rodzajem drutu na cewkę, bądź rodzajem materiału na karkas cewki.

....

A tak na marginesie. Membrana od głośnika GDM 18/80 nie bardzo nadaje się do zastosowania w przypadku konstrukcji głosnika niskotonowego. Jest zbyt płaskim stożkiem i byłoby niemozliwe zachowanie jest sztywności w pracy membrany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tylko co dalej. Uparlem się. Rozumiem, że na dwa takie same GDN 18/60 nie mam co liczyć, więc zostanę przy tych wybrańcach, pomeczę je dzwiekiem, resztę skoryguje zwrotnicą.

Jednak dalej pytam skąd aż takie różnice. To nie że pomiary są różne. To po prostu okami widać różne wychylenia!!! Wiem, że oczy i szczególnie uszy to czułe narzędzie pomiarowe, wiem.

Tak mnie wzieło z pobudek o których wcześniej żeby zrobić coś na tonsilach.

A co do poczytania to macie rację, właśnie o tych kolumienkach czytałem w audio. Wiem, że media to nie jest najlepsze źródło rz(ż)etelnej wiedzy (z autopsji), ale człowiek się cieszy kiedy dobrze czyta o czymś co nie jest amerykańskie ani duński tylko nasze dzieło! To chyba dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dobrze rozumiem, co nie wyszło to zamiast do śmietnika to do sklepu. Przecież to są jaja jakieś. To jakmam mieć dobrą opinię o firmie która klienta traktuje jak jakiegoś tam.... Czyli, że jak kupie sobie kolumienki z Tonsilu i wykręce głośniki to będę miał podobnie grające a jak kupię w sklepie (gdzie nie ma przcież żadnej informacji-towar ze śmietnika) to z założenia kupie gorsze? To przecież nie ma gorszej polityki budowania marki niż taka właśnie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.