Skocz do zawartości
IGNORED

Aplikacja GDN 18/60


Jendrek

Rekomendowane odpowiedzi

chcesz wykres imperdancji głośnika w powietrzu i w obudowie jak zgaduje. no i indukcyjność. jak zdąże to zrobię jutro wieczorem. dzisiaj odpoczywam aktywnie (przy piwkui prIII)

pozdro :)

ps. zaraz sklece zwrotnicę wynikająca z naszych wcześniejszych dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwrotnica ahfc jest jaśniejsza niż moja (to zresztą widać po elementach). mnie to odpowiada coś posredniego, ale to sie okaże na dniach, jak kupię kartę dzwiękową. to musi byc jakiś kompromis, kolumny służa do słuchania muzyki a nie ogladania charakterystyk;) he,he. choć te ostatnie są bardz pomocne - to fakt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie są pomocne do symulacji :) Zanim wyda sie pieniądze warto zobaczyć co da się zrobić ;) Jak sie słucha i ogląda charakterystyki to daje taką umiejętnośc że potem na ich podstawie można wiele o kolumnie powiedzieć.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale to trzeba mieć dużą praktykę inaczej to będzie zwykłe teoretyzowanie (to znaczy w moim przypadku tak będzie). ok, już nie smucę, będę mierzył i zobaczymy :)

dzięki i pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:

Już jest następny dzień - przypominam nieśmiało :)))

W Audio 11/2002 jest spory artykuł wyjaśniający jak są robione pomiary i jak interpretować wykresy kolumn. Pewnie że to nie mówi nic o brzmieniu. Ale jakieś pojęcie daje. Przynajmniej o tych najistotniejszych jego cechach.

 

Przy tej okazji - zalezy mi też na wykresie impedancji GDWK10/80/19 lub /15 Znalazłem je na stronie Tonsila - jak zwykle bez podanego całego pasma (a Vifa podaje nawet Qts dla wysokotonowców!). Widac że Tonsil nie chce zdradzać tajemnic ;)

 

pozdrawiam (z niecierpliwością;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

nieśmiało przepraszam za zwłokę, ale praca, praca, praca. jutro mam tak samo.

więc potrzeba trochę cierpliwości - niestety przyjemnośc zwana hobby musi poczekać.

przyjemnosć zwana pracą górą? niestety.

pozdrawiam :) też jestem ciekaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udałem się do inwestora, który pod moim kierunkiem wykonywał klona.

Zrobiłem parę fotek, które możecie obejrzeć poniżej.

 

Błąd został zrobiony przez zastosowanie lakieru w wersji połysk.

Czekam na opinie.

[obrazekLUKASZ-117363_1.jpg] [obrazekLUKASZ-117363_2.jpg] [obrazekLUKASZ-117363_3.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1049-100005343 1170256133_thumb.jpg

post-1049-100005344 1170256132_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się najbardziej podobają łańcuchy na płytach CD :)))

 

Wydaje mi się że lakier jest znośny. Teraz jest moda na matowy akryl - lepiej pasuje do głośników o matowym wykończeniu - to akurat można chyba poprawić.

Mnie się rzuciły w oczy proporcje obudowy. Wiem, że efekt miał przypominać ProAc Response, które akurat mi sie nie podobają. Obudowa wydaje się za szeroka, wysokotonowy za nisko i za duzy odstęp między głosnikami. Bardziej podoba mi się coś z klimatów stylistycznych Tonsili Maestro lub Audiowave - tylko węższe. Tak żeby głośniki nie "ginęły" na tle obudowy.

Wiem że czepiam sie jak "baba" dobierająca kolor lakieru na aucie do tego na paznokcjach;)

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś. Albo mam coś z oczami - ale widzę że w obu konstrukcjach głosnik jest tak zamocowany że sąsiadujące ze sobą wkręty mocujące nie są w liniach poziomych i pionowych - równoległych do krawędzi obudowy. Głośnik jest jakby obrócony o jakis niewielki kąt.

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. ładne kolumny! naprawdę ładne. jak widać i jak można przeczytać najtrudniej to jest polakierować - cóż taniej po tych wszystkich próbach byłoby zamówić obudowy, tylko, że nie ma zabawy. co do ułożenia głosników to ja też sądzę, że wyżej i bliżej siebie (w moich ten sam błąd, czyli proporcje obudowy). pomiary troszeczkę sie opóźną, dalej mam robotę, a w tych czasach to trzeba się cieszyć). poza tym kupię jednak na górę vife i wtedy dopiero zabawię sie w zwrotnicę. no i, PROSZĘ SIE NIE SMIAC, ach znowu te ProAcki, zrobię nowe obudowy, tym razem bez forniru, za to z regulowaną objetością. to da niezłe możliwości kombinowania, ha. zabawa w aplikację głośnika GDN nabiera rozmachu.

pozdrawiam watkowiczów :)

ps. mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu już cos będę miała zrobione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaa. łańcuchy są piekne, fakt :))))))

A co do śrubek, to założyłem, że głośnik zanim wszystko ostatecznie zagra będzie wykręcany często, więc miejsce na docelowe wkręty, poziomo, i pionowo równolegle do ścianek zostało dziewicze na przyszłość :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

wykończenie zostało wykonane z użyciem naturalnego drewna o grunośc ok 1cm. Więc nie jest to fornir.

....

a łańcuszki na płytach to zabezpieczenie przed 12-miesięcznym audiofilkiem, który ciągle chce przekładać nośniki.

...

Elektronika tez jest zamykana do czasu aż audiofilek nieco podrośnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okładzina z drewna tłumaczy dlaczego obudowa jest taka szeroka.

 

Audiofilek dobierze się do głosników kolumnie. Zwłaszcza korektorek fazy może się podobać :)

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofilek nie dobierze sie do głośników, gdyż zarówno wzrost jak i nieustabilizowana (jeszcze) pozycja pionowa na to nie pozwala. :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odswieżam :)))

Jak tam pomiary???

Tak poza tym fajnie byłoby jakby ktos miał pomiary impedancji GDN18/60 a do tego charakterystyki i impedancji GDWK10/80/19 i GDWK11/100 ;)

 

Na razie wychodzi mi że z cewką 1,8mH mozna uzyskać dośc wygładzona charakterystykę ale przy efektywności 82-83db przy tym od 100 do 800hz jest podbicie, które moze jakos tam kompensować baffle-step a wtedy przy 50Hz będzie chyba jakieś -2db. Przy tym mała obudowa wysoko strojona i dość duże moce przenoszone liniowo. Wygląda to obiecująco jako tani monitorek do odsłuchu z bliska.

 

A może moje wnioski nie są trafne???

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ulegam odswierzeniu!

cześć wszystkim. trochę mnie nie było, bo raz zasypała mnie praca, dwa praca, trzy praca. ale po drodze popełniłem wzmacniacz darkula i porządny przedwzmacniacz do mikrofonów. w zasadzie dwa. zrobiłem na operacyjnych do pojemnościowego - choć nie przekonuje mnie za bardzo takie (zalecane przez wielu na tym forum) rozwiązanie. i zrobiłem na ele. dyskretnych do mikrofonu dynamicznego, który postaram się pozyczyć od dobrych kolegów z radia. bardziej wierzę w to drugie rozwiązanie. jutro postaram sie zrozumieć jak posługiwac się programem i do dzieła.

ps. posklejałem też z mdf uniwersalną obudowę, będzie mozna pobawić się z rózną objetością i róznym strojeniem. sam się zastanawiam,czy nie mozna by robić czegoś bardziej pozytecznego, ale facet musi mieć jakieś zabawki przecież.

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc działa to wszystko, efekt jest taki, ze spaliłem już mikrofonik pojemnościowy (za dużo mu podałem zasilania), a nie udąło mi isę na dzisiaj dorawać drugiego mikrofonu. ponownie moje pytanie, po cholerę jest zalecana ta rura którą nakłada się na głośnik. przeciez ustroje mikrofonów kierunkowych, choć chyba nie o to chodzi) są dużo bardziej finezyjne?

początek tygodnia będą pomiary!

pozdro :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura na głosnik??? Chodzi chyba o tę rurkę w którą sie wtyka mikrofon - tę mała kapsułkę? Ale ją się chyba montuje na końcu tej rurki - to po prostu takie przedłużenie statywu, zeby nim nie telepało i chyba jeszcze sie te rurrke gumą obleka czy jakąś pianką:)

 

Fajnie by było jakbyś zdjął charakterystyke impedancji głosnika w przestrzeni otwartej. Już o to pytałem z drobna sugestią i nadzieją patrząc w stronę "ahfc" :)))

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrofonem dynamicznym to można nagłaśniać wiejską dyskotekę, a nie robić pomiary ;-)

 

 

Oczywiście mikrofon pojemnościowy to podstawa (byle dobrej jakości), a ta rurka jest po to, żeby dało się taki mikrofon zamocować "w powietrzu".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.chodziło mi o mikrofon, nie głośnik, rzecz jasna.

2. jeżeli rolą rurki jest umieścic go w "otoczeniu" powietrza, ok, jak najbardziej siem zgadzam. może to zapożycznie rozwiązania od firmy B&W ? ;) wcześniejsze wpisy w innych wątkach wyraznie używały określenia " mikrofon pojemnosciowy umieszczony wewnątrz rurki" i sugerowały niezwykła rolę tego podłuznego przedmiotu, wykluczając np użycie statywu, jako zdecydowanie mniej właściwego.

3.serdecznie witam forumowego guru od wszystkiego, nie mniej dziękuję za informację. ps. mikrofon dynamiczny za chiny ludowe nie nadaje sie do nagłasniania, nawet wrocławskiej dyskoteki. a to z powodu tego że jest przeznaczony do innej niż głośnik dynamiczny roli. przymiotnik "dynamiczny" nie powoduje od razu, że zastosowanie obu przedmiotów jest podobne. we wcześniejszym wpisie miałem na myśli mikrofon kosztujący kilka tysięcy złotych z pomierzona chatrakterystyką, który niewątpliwie przewyższa nieco wyprodukowana w chinach pastylkę za 3 złote. ale ja sie nie znam, sorki.

pozdro :)

4.ps. charakterystyki w poniedziałek (wysokotonowy też). sam jestem ciekawy prawdziwych parametrów GDN 18/60

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Jendrek - nie unoś się tak od razu ;) Igod miał na myśli nagłaśnianie - z zastosowaniem mikrofonu dynamicznego - takie karaoke :)))

 

Co do kapsułek - czytałem że Panasonic W-coś tam, to prawie to samo co Mittey Mike. A ten z kolei powstał po to żeby nagrywać fortepian (rozpiętość skali częstotliwości), a okazał się świetnym mikrofonem pomiarowym. Sam także szukałem tańszych rozwiązań. Ale o kapsułce mikrofonu pojemnościowego za 3zł. nie słyszałem :)

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepie sie pod ten temat.

Może ktoś wie jakie głośniki siedzą w tym subie???

ZgN 200-8-594

Jest to sub pasywny Tonsila. Czy jest sens go przerabiać na aktywny???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam na pomiary :)))

 

Subwooferów niestety nie znam. Ale myśle że jak jest pasywny to można z niego zrobić aktywny. Chyba nie ma przeszkód - co najwyżej kwestia opłacalności.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to te, ale nie jestem w 100% pewny.

 

Mogą być jeszcze GDN20/100 - ale je wprowadzono później niź Tego suba pasywnego - ZGN200

 

Piotrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.