Skocz do zawartości
IGNORED

Czy recenzenci prasy audio są głusi czy też celowo kłamia?


Mart2M

Rekomendowane odpowiedzi

oczywiscie recenzent audio{samobójca} musi przelac swoje wrazenia z tego spektaklu ktorego nie da sie w zaden sposb jeszcze raz powtorzyc, i tu jest problem bo o ile ja moge powiedziec do starego audiofila Piotruś to nie gra i wszystko bedzie jasne o tyle klasyfikacja przez recenzujacego to juz tylko poezja i gra słow. Sek w tym zeby pisac o malinach tak zeby slinka ciekła bo jak sie napisze ze nareszcie znalazlem maline jak malina to bedzie to nieco dziwne, a zresztą tylu tu czynnikow że i tak nie ma o czym pisac, niech każdy szuka swej jedynej nasłodszej malinki, po co sie denerwowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proponuję lekturę tego wątku:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja go odkryłem kilka dni temu, a wyjasnił mi rózne wątpliwości nurtujące mnie od ładnych już kilku lat. Wychodzi na to, że recenzenci nie tylko są chętni by sfabrykowac jakiś test, ale nawet do tego by zafałszować cały rynek w tej branży. Czasopisma zawiązują koalicję by wykończyć danego producenta, bądź dystrybutora.

Dla mnie to prokurator by się tu przydał. W dodatku znajdują się ich obrońcy, którzy jakoś nie rozumieją do czego ma służyć prasa, nawet prawnie chroniona przed naciskami. A tu wręcz odmiennie, redaktorzy prowadzą swą własną politykę....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś uważa że recenzje w gazetach lub na stronach internetowych są pisane z czystej dobrej woli recenzenta w dodatku redakcja jest instytucją charytatywną a "pyszne" słowo na temat sprzętu sprawia że dystrybutorzy "bezinteresownie" podrzucają "znawcą" zestawy o sklepowej wartości luksusowego samochodu to moim zdaniem delikatnie mówiąc jest w błędzie... Oczywiście redakcja stwierdzi że utrzymuje się z reklam po bokach ale czy tylko? Biznes to biznes, każdy chce zarobić a w tych czasach jest ciężko o dobrą monetę.

 

Kiedy czytaliście recenzję czegoś co zostało opisane jako fatalne a zakup tego urządzenia to idiotyzm? Ja napotkałem tylko trzy negatywne opisy: Altus 300, Zeus oraz jakieś plastikowe malutkie Elaci za 2 koła w HiFi i muzyka. Co do pierwszych dwóch to napisali że ujdzie i można kupić aby raz na jakiś czas puścić i poczuć się znów jak młodzieniec zaś o Elacach to napisali ze cena to pomyłka i słusznie.

 

Na te kilkanaście lat trzy negatywne opisy to mówi samo za siebie. Na pewno coś przeoczyłem bo nie czytam wszystkiego ale można się zastanowić głęboko nad sensem tych wszystkich opisów.

 

Fajnym przykładem jest Harpia. Przez pewnego guru zachwalana a jak byłem na audio show to to była dla mnie kpina, nawet nie mieli CD tylko mp3 słuchali. Uśmiałem się i wyszedłem po 5 minutach...

 

Jedyne co można się dowiedzieć z tych opisów to to czy sprzęt jest z tych ciepłych czy chłodnych a o jakości musimy się przekonać sami często słono za to płacąc...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie hitem jest HFM z opisem końcówki Rotela 1080. Była testowana dwa razy, z dwoma różnymi preampami. Zerknijcie na "ranking" na końcu: raz - napędzi nawet wymagające kolumny, drugi raz - napędzi niezbyt wymagające kolumny. Żenada.

 

Druga rzecz też swego czasu ciekawa - wzmacniacz Rotela 972 był testowany dwa razy w ciągu roku. Raz przez J. Kłosa - że przyzwoity, ale oczywiście ma pewne ograniczenia. Taki czwórkowy typ.

Minęło parę numerów, wzmaki chyba zaczęły zalegać u dystrybutora, bo rękawy zakasał redaktor Stryjecki i wziął się solidnie do roboty. Powstała druga recenzja, bez jakiegokolwiek nawiązania do tej pierwszej - ot tak na bezczela. Piątki od góry do dołu. Nagroda czy wyróżnienie roku (test chyba w numerze grudniowym), peany na cześć, bolące kolana, no po prostu hajend.

Tu też żenada, ale jednak innej natury. Dla mnie gorszej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mczaj, czyli z tym Rotelem sprawa identyczna jak z Destiny. Pierwsza recenzja, w HFiM, ktora dosc trudno znalezc w necie ogolnie w swej wymowie jest bardzo pozytywna; recenzent jest wrecz oczarowany pewnymi walorami sprzetu. Jednakze jego uwadze nie umykaja mankamenty czyli slaby bas i kiepska dynamika. Na jesieni wyszly kolejne recenzje - co ciekawe jednoczesnie w HFiM i AV - i tutaj juz orgazm - same gwiazdki, a sprzet w ogole nie posiada wad...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie z Primare w AV. Pierwotna recenzja zawierala opinie ze nieco chlodny w barwach. Wiekszosc braci audiofilskiej raczej preferuje dzwiek lekko ocieplony. Coz wiec bylo poradzic - zima wyszla recenzja, ze wzmacniacz cieplusi i milutki :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony - szacun dla W. Paculy, wprawdzie nie skrytykuje niczego ostrymi slowy (pewnie szefowie nie pozwalaja), ale ogolnie dosc trafnie opisuje charakter urzadzen, jeszcze sie nie spotkalem by pisal brednie badz klamal bezczelnie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie bądźmy znow tacy grzeczni.

Prasa konsumencka to prasa konsumencka, a nie katalogi firmowe.

Te sie dostaje za darmo, a jak płacisz to mozesz wymagać przecież.

Juz starczy że państwowa TV wmawia nam głupoty jak to nie moze żyć bez reklam, a potem prezesi sobie po 100.000 premii przyznają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważalne jest również zjawisko swoistego tour the press na koniec cyklu życia produktów audio.

Jak wiele np. kolumn zostało "odkrytych" gdy do magazynów dystrybutora zwożono już następców.

Trzeba zrobić miejsce dla nowych gości.

Monitor Audio RS6 - mega entuzjastyczna recenzja w AV, gdy RX6 już zaczyna być oferowany.

Audio Physic Caldera - wielkie odkrycie M. Stryjeckiego, bo pewnie zalegały dwie ostatnie pary.

Paradigm Studio V4 - jak już w necie pojawiło sie info o następcach, nagle wysyp recenzji (świetnych) w AV: i studio 40, i 60, i 100 ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kogo oceniaja recenzenci? swoich reklamodawcow. kto ocenia recenzentow? czytelnicy. wiekszosc nie ma pojecia, co oznacza wartosc 18 kHz. wniosek? nie ma juz miedzy nami ani milosci, ani solidarnosci, ani literatow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zauważalne jest również zjawisko swoistego tour the press na koniec cyklu życia produktów audio.

 

Nie tylko celuje sie tym w sprzedaz ostatnich sztuk.

W ten sposob jesli kolumny beda trudne do dostania na rynku, sztucznie nagania sie ich wartosc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morven, 8 Kwi 2010, 22:31

 

>Z mojej strony - szacun dla W. Paculy, wprawdzie nie skrytykuje niczego ostrymi slowy (pewnie

>szefowie nie pozwalaja), ale ogolnie dosc trafnie opisuje charakter urzadzen, jeszcze sie nie

>spotkalem by pisal brednie badz klamal bezczelnie....

 

W. Pacuła to poeta bez wiedzy inzynierskiej. Opisywanie urządzeń na podstawie kilku płyt z roku 1952 w dodatku mono, które tylko on na oczy widział jest bezwartościowe. No ale kto oceni poetę, co miał na myśli...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek

 

>Nie tylko celuje się tym w sprzedaż ostatnich sztuk.

...sztucznie nagania się ich wartość.

 

Odbywa się to przy pomocy tego forum również.Nie myśle o wszystkich tu piszących,to oczywiste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz ujmując,to nie nazywamy rzeczy po imieniu.Konkretnie.Napisanie recenzji jest zwyczjną ściemą wyprodukowaną na potrzeby nie kupującego a sprzedającego.Kto zleca napisanie recenzji?Kupujący?Nie!Sprzedający.Nie chce wymieniać z nazwiska czy określać po sprzęcie dystrybutora,który

zapodał taki tekst w towarzystwie osób jemu bliskich:Trzeba coś napisać o tych kolumnach,to łatwiej pójdzie a żeby recenzja była lepsza wykupi się reklamki...ze dwie strony...

To jest tak jak w interesach "każdy żyd swój towar chwali"jak się nie ma takiego"żyda"to się go szuka.Klient to jeleń,jeden otrożniejszy inny mniej.A polowanie trwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew47

 

Zgadzam się w 100% Recenzje to tylko reklama. Ceny reklam na dzień dzisiejszy we wszelkich mediach są chore a tutaj współpraca. Facet dostaje za free sprzęt ubrany tak aby go sprzedać za 100 koła a producent ma darmowa reklamę. Świetny biznes - wchodzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaduli1

 

Pacuła NIE JEST POETĄ, nie wiem skąd się wzięło to stwierdzenie. Jaką ma wiedzę nie wiem bo nie znam, ma pewnie spore doświadczenie ze sprzętem HiFi ponieważ sporo towaru wciskają mu producenci aby maznął dobre słowo. Z treści opisów można wywnioskować że raczej nie wie jak są skonstruowane przedmioty które opisuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Marek B., 7 Kwi 2010, 22:24

>Niestety żyjemy w czasach, w których słowo stało się narzędziem w realizacji przeróżnych celów i

>generalnie straciło na wartości.

 

Mnie to w ogóle nie dziwi. Reklama dźwignią handlu. Wciskanie kitu jest normą. Dzieje się tak nie tylko w audio, ale w każdej innej dziedzinie. Pierwszy lepszy przykład z brzegu. Kompleks apartamentowców w Szczecinie - 7 tys za m kw. pod klucz, czyli cena z W-wy. Rozmawiam z kierownikiem budowy:

 

Pan zdaje sobie sprawę jaki to standard jest?!!! - trzy wykrzykniki zamierzone przeze mnie, gość wypowiadając jej omal się z wysiłku nie z****ł. ;) Stosujemy materiały z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI!!!

 

Oczywiście zakładałem że to kit, ale w interesującej mnie lokalizacji niczego lepszego nie było, a dalej też nie było lepiej.

 

Poczekałem, stargowałem i kupiłem 37 m kw. Po miesiącu zacząłem obrabiać ścianę wokół osieżnicy po montażu drzwi. Farba złazi jak plaster. Dzownię do kierownika budowy:

 

- Panie, jakiej to farby w tym waszym "najwyższym" standardzie użyliście do malowania łazienek? To gówno złazi jak taśma samoprzylepna.

 

- Eeeeeee.... zaraz sprawdzę. To, to, to jest... śnieżka.

 

I co? :) I d**a. :) Zrywanie całej czapy w łazience do gładzi. Szlifowanie. Farba podkładowa Tikkurilii, dwie warstwy Feelings Interior Paint i wodę można lać po ścianie.

 

Cena litra parchatej Śnieżki "z najwyższej półki" - 10 zł, cena litra Tikkurilii Feelings Interior Paint - 50 zł.

 

Dziś zasada jest prosta. Jak coś kupujesz musisz dysponować maksymalną, dostępną wiedzą na temat danego produktu i *osobiście* dokładnie go obwąchać. Nie wyklucza to wpadki, ale znacznie zmiejsza prawdopodobieństwo jej zaliczenia. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego oczekiwać po developerach, to podmiot gospodarczy a nie organ charytatywny. Biorąc pod uwagę że trudno znaleźć fachowców do pracy wykończeniowej (bo już dawno temu uciekli ze Szczecina a nowych prawie nie ma) to cud że różne rzeczy nie wyszły od razu. Fajnie wyglądało robienie elewacji w Magnolia Park, ciekawe jak te budynki będą wyglądać za 10 lat :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo na temat z ta mieszkaniówką...

 

Chyba nie po to te Forum powstało by brać wszystko bezkrytycznie, bo taki jest świat...

Krytyka i patrzenie na ręce może zdziałać wiele.

Trzeba mieć po prostu odpowiedni "organ" nacisku, jakim to Forum wg mnie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można mówić że deweloperzy dają mieszkania pod klucz?

 

Co najmniej przesadzone stwierdzenie.Dawać kupę forsy komuś,on zbuduje za nasze i jeszcze zarobi,nie daj Bóg jak w h...a zrobi!Znieczulica na myślenie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr

Nie wszyscy uciekli,nie wszyscy.Znam dwie,może trzy grupy wykończeniowe,które działają dalej a jedna wróciła z Norwegii i wznowiła działalnośc na rynku Szczecińskim.Działają naprawde dobrze.

Polacy to malkontenci,do tego są leniwi i słabo trzymają kontrole a nie wspominając o źle przygotowanych umowach,oszczędnościach nie uzasadnionych itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu i przy okazji do Pacuły.

Dla mnie jego twórczość w ogóle nie nosi znamion recenzji. To taka specyficzna mieszanka jakichś luźnych impresji, trochę poematu dygresyjnego. No i te natręctwa z wymienianiem szczegółów dot. wydania poszczególnych płyt. Brrr...

Zero jakiejś syntezy, takie sprytne pływanie, bajdurzenie. A na takiej płycie ładnie zabrzmiała trąbka a na innej wokal był pełny. A jak płyta była gorzej nagrana to wokal też zbarzmiał gorzej. Eureka.

Ale i tak 90% testowanych przez niego urządzeń gra "pełnym, nasyconym dźwiękiem"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan pacula wojciech? prosze, tu w troche innym wcieleniu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi polscy P.T. recenzenci audio są całkowicie głusi, totalnie ślepi, zupełnie niewrażliwi na muzykę, podwójnie opóźnieni w rozwoju, okrutnie przekupni, wyjątkowo zdziecinniali i infantylni, do tego wyraźnie złośliwi oraz piszący na przekór prawdziwie prawdziwym, niezależnie niezależnym i obiektywnie obiektywnym opisów sprzętów audio na forach - w tym i na AS. Do tego są oni knąbrni, seksistowcy i lewicowi. Nic dobrego i nic rzetelnego - amatorszczyzna i bicie piany dla pieniędzy i dla poklasku ubogiej gawiedzi oraz kilku śmierdzących srebrników. Do tego mają w zasobie żenujący poziom polszczyzny i słownictwa - podstawówka lub nawet gorzej - przedszkole lub gorzej. Nie znają żadnych zagadnień technicznych i muzycznych - same wypisy z Internetu i plagiaty - zero własnych obserwacji, pewnie przez lenistwo oraz ubóstwo intelektualne, co jest przecież typowe dla wszystkich ludzi pióra skażonych wirusem audiofilizmu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy to on, czy nie on

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-26435-100007578 1270844760_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.