Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny o ciepłym brzmieniu do 22m2


cowboy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Proszę o radę co do kolumn, w cenie do 2tyś - raczej używane. Chcę by brzmiały bez wyostrzeń na górze, podkreślania sybilantów i tym podobnych... Słucham dużo muzyki rockowej, więc zależy mi by nie było zbyt mało basu. Wzmacniacza proszę nie brać pod uwagę bo mam zamiar kupić go po wyborze kolumn. Byłem już prawie zdecydowany na MA RS6 , ale jeszcze się waham, troche obawiam się bo mają bardzo wyraźną górę jednak, a słuchałem ich z różnymi wzmacniaczami... A czy warto wziąść pod uwagę Phonar Volume 2 ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caleb66, 7 Kwi 2010, 21:43

 

>w odpowiednim zestawieniu kazde kolumny zagraja cieplo

 

 

Z tym, że nad niektórymi trzeba się sporo namęczyć, żeby GRAŁY i grzały..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Starym zwyczajem - hehe...

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKKUS X-3, tyle że z używanymi może być problem. Podejrzewam że każdy który je usłyszał zakochał się w ich dźwięku. Tak bynajmniej było ze mną. Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zukzukzuk, no pewnie, że fajne te kolumny, ale raczej byle g... ich nie napędzisz. A nie wiadomo co (za ile) kolega zamierza do tych kolumn jako napęd kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmacniacza, to kwestia również otwarta - ograniczona jedynie cenowo:-) Biorę pod uwagę na przykład Xindaka 06

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turek, 7 Kwi 2010, 22:02

 

>Zukzukzuk, no pewnie, że fajne te kolumny, ale raczej byle g... ich nie napędzisz. A nie wiadomo co

>(za ile) kolega zamierza do tych kolumn jako napęd kupić.

 

W tym temacie NIC nie zdradził...

Od biedy 1,5 - 2 kzł (na starszy komplet - pre+końcówka) spokojnie wystarczy. W ostateczności - mocna (prądowo) integra. Poniżej GRAJĄ (ponoć) z Denonem.

 

Pozwolę sobie zareklamować te kolumienki:

 

"Serdecznie witam,

Dlaczego je wybrałem ? Miałem chrapkę na Kappa 8 lub 9, ale po przestudiowaniu opinii o nich w internecie stwierdziłem, że to za potężne konstrukcje do mojego 20 metrowego salonu w bloku. Jak potem się okazało, było to stwierdzenie w 100% prawdziwe. Kappy 7 Reference Standard grają potężnie, nagłośnienie mojego salonu to dla nich nic. gdy mój PMA-1080R jest na godzinie 11, zbiegają się powoli sąsiedzi :). Dźwięk, hmmm..., nie znam się na terminologii audiofilskiej. Napiszę tak miałem wcześniej Dali 400, Jamo D-570, jakieś JBL-e, ale Kappy je biją pod każdym względem. Nie brzmią tak syntetycznie jak większość nowych konstrukcji, grają ciepło, uwielbiam słuchać na nich starych winylów Boba Marleya albo Black Sabbath, wieczorkiem, w półmroku, nie za głośno, po prostu magia."

I jeszcze:

"Zapomniałem napisać o basie. :) Jest to najpotężniejszy i najniżej schodzący bas jaki kiedykolwiek słyszałem w kolumnach stereo..."

 

Bo nie słyszał BASU z większych Infinity:)

 

Wierzyć - nie wierzyć...

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caleb66, 7 Kwi 2010, 21:43

 

>w odpowiednim zestawieniu kazde kolumny zagraja cieplo

 

Nie zgodze sie z tym. Jezeli kolumna ma jakis tam charakter brzmienia to czasem niczym tego nie zmienisz.

 

A do autora. Posluchaj se Magnat Quantum 605. Raczej trafisz je w byle jakim sklepie audio czy MM. Maja dosc cieply charakter brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, kiedyś słuchałem Quantumów 505 i podobało mi się ich brzmienie, natomiast 605-tki mniej mnie przekonują wydaje mi się że mają dziwnie napompowany bas, słuchałem ich właśnie w MM i w ostrzejszej rockowej muzyce góra była natarczywa , może to kwestia zestawienia , nie wiem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 605, i zakupiłem je własnie dlatego aby gitary brzmiały dobrze w ostrzejszej muzyce, co mnie zawsze drażniło w wielu kolumnach. Bas można opanować, ale to zależy od pomieszczenia i ustawienia kolumn, choć jest on trzeba przyznać dość miękki, i nie każdemu podejdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem 507 i przesiadlem sie na 605. Cala seria 50x ma swoj charakter brzmienia, ktory moze sie podobac lub nie. Niby 50x bardziej sie nadaja do rocka itp muzy, maja dosc duzy kop w basie, nie "mula", przez co perkusje sa swietne, ale ogolnie te kolumny graja bardzo, bardzo technicznie, bez polotu. Na dluzsza mete potrafia zmeczyc sluchacza i nie potrafia zaskakiwac. Ich brzmienie zawsze mozna przewidziec. W 60x bas to juz inna bajka, stopa brzmi juz wiele lepiej, dostajemy wiele wiecej glebi, nasycenia, bas wychodzi doslownie z piwnicy. Wysokie brzmia subtelniej, nie atakuja juz tak bezposrednio jak w 50x i wchodza wyzej. 60x mozna sluchac dlugo jak to sie podoba, wogole nie mecza sluchacza. No i napewno sa uniwersalniejsze.

Najwazniejsze roznice obu serii to ten nieszczesny bas, ktory poprostu nie potrafi zejsc tak niziutko w 50x jak w 60x i te wysokie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KotD, 7 Kwi 2010, 21:24

>polecam Celestion F38. W tej cenie kupisz nowe.

 

Chyba że podłaczysz je do wyjątkowo ocieplonego pieca. Wszystkie Celestion są łatwe do napędzenia i mają wyeskponowaną, trochę metaliczną górę z wzmacniaczem typu CA zagrają ostro i drażniąco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może byś posłuchał AA Hyperion IIIs?

Całkiem przyjemne, dość ciepłe brzmienie, a jednocześnie nie brakuje basu ani dynamiki. Wydaje mi się, że 22m2 to idealna wielkość pomieszczenia dla nich. Warto wypróbowac wersję 4 jak i 8 ohm - mają nieco inne brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja mam, poszukaj Dali 450. To dynamiczne, ciepło grające kolumny jednak należy uważać z doborem wzmacniacza np. za cholerę moim zdaniem nie współgrają z SONY FA5ES o czym przekonałem się na własnej skórze. Świetnie za to zagrały z dość mulastym NAD'em C370, nabrały oddechu, lekkości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad Wharfedale Evo2 30 , znam brzmienie Diamond 9.5 i prosiłbym Was o opinię o różnicy w brzmieniu tych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odświeżam wątek, gdyż kolumn jeszcze nie kupiłem:-) Zastanawiam się właśnie poważnie nad Monitor Audio RS8, i mam pytanko - czy grają one podobnie średnicą i wysokimi jak RS6? (RS6 słuchałem i jak dla mnie góra troszkę za jasna była, ciekaw jestem czy RS8 brzmi cieplej- niestety nie mam ich gdzie posłuchać)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz monitor audio rs6,to tanie hi endowe glosniki za 2000 sie oplaca,jak dobierzesz dobrze elektronike to nie beda graly ostro na gorze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy według Ciebie Cowboy, kolumny Monitor Audio RS6 graja ciepło ? Z jakim wzmacniaczem/wzmacniaczami ich słuchałeś ? Co do RS8, to nie zagrają cieplej, tylko większym, mocniejszym basem. A to paradoksalnie można odebrać jako cieplejsze brzmienie, szczególnie w mniejszych pomieszczeniach, bo równowaga tonalna przesuwa się w dół pasma. Z ciepło grających kolumn, to do głowy przychodzą mi tylko niektóre modele Sonus Faber i Dynaudio. Ale za 2kzł. to Ci trudno będzie coś kupić. Jeszcze może ESA, np. Ostinato 2005. Ale może masz już więcej kasy, skoro przymierzasz się do MA RS8 ?

Fakt, że dużo zależy od tego z jakim wzmacniaczem grają kolumny. Jak kupisz Xindaka, albo trafisz gdzieś na Densena B-100, możesz kupić te RS6. W sumie, to naprawdę niezłe kolumny w tej cenie.

A do 22m^ raczej się z RS8 nie pakuj. Chyba, że je odsuniesz po kilkadziesiąt cm od ścian.

 

Caleb66, kolega chce ciepło grające kolumny a Ty z Focalem... . Co do tego, że ciepłe brzmienie jest nudne, to się z Tobą zgodzę... i nie :-)

Nudne jest, jeśli do mulącego wzmacniacza podłączy się mało szczegółowe kolumny, czyli ogólnie wszystko raczej niskiej jakości, wówczas nudno się zrobi, bo mało co będzie słychać.

Ale ocieplone brzmienie, gdy sprzęt jest wysokiej jakości, scena duża, dobrze zorganizowana, nasycona mikrowybrzmieniami, to aż się chce słuchać. A nudno może nie być, gdy usłyszymy dźwięk jasny, chłodny, suchy i tak nas to zaczyna drażnić, że najchętniej wy..... go przez okno. Gdyby nie to, że tyle za niego zapłaciliśmy :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Aż dziwne, że jeszcze nikt nie proponował.........Dynaudio. W tej cenie można kupić audience 52, mają nieco wycofaną górę, sporo basu i nasyconą średnicę. Powiem szczerze że ja ich nie lubię, natomiast szwagier jest w nich zakochany.

 

Jeśli kolumny są suche z przewagą góry pasma, nie ociepli ich żadna siła chyba że jakaś wyjątkowo zamulona lampa . Niestety będzie to kosztem przejrzystości, szczegółowości i dynamiki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy co kto lubi,jeden lubi cieple brzmienie inny neutralne a ja lubie naprawde mocne udezenie bez ocieplen,tak jak jest w rzeczywistosci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cowboy, 7 Kwi 2010, 21:19

 

>Witam, Proszę o radę co do kolumn, w cenie do 2tyś - raczej używane. Chcę by brzmiały bez wyostrzeń

>na górze, podkreślania sybilantów i tym podobnych... Słucham dużo muzyki rockowej, więc zależy mi by

>nie było zbyt mało basu.

 

Wszystkie te wymogi idealnie spełniają Esa Ostinato 2005 - skontaktuj się ze skibą - miał takie w idealnym stanie na zbyciu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.