Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny o ciepłym brzmieniu do 22m2


cowboy

Rekomendowane odpowiedzi

Oto kolumny o mocno ocieplonym brzmieniu, rzekłbym nawet gorącym :-)))

A tak poważnie.

Jakie jest rzeczywiste brzmienie, to tylko na żywo usłyszymy. Ale tu też dużo zależy od pomieszczenia, nie mówiąc o tym, że nagłośnienie na koncertach jest dalekie od ideału i nieraz bardziej podbarwia dźwięk niż nasze domowe audio.

Cowboy a Ty odpowiedz na kilka pytań, które Ci tu zadano. Później niektórzy się dziwią, że nikt nie chce pisać niczego sensownego na dany temat. Ale dyskusja polega na tym, że uczestniczą obie strony. Inaczej będzie: "mówił dziad do obrazu...".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem zakładając wątek na jakim brzmieniu mi zależy, ale ok postaram się doprecyzować... Chciałbym by kolumny nie wyciągały nieczystości z gorzej zrealizowanych płyt, słucham sporo metalu i wszelakiego przesterowanego gitarowego grania i nie lubię kiedy mi syczy i jazgocze w takiej muzyce. Wiem że to też kwestia pozostałych elementów systemu, ale chce by kolumny nie wymagały temperowania ich góry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam że coś czuję, że jednak mój wybór padnie na Wharfedale Evo2 - 30 lub 40 :-)

Dynaudio z tego co czytałem i piszecie też pewnie byłyby ok , ale troche trudno używane znaleźć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że lepiej dołożyć parę złotych do Dynaudio, niż "zaoszczędzić" i kupić Whardefale a później dość szybko żałować. Ale naprawdę super są polecane wcześniej Esa Ostnato 2005 czy ciut droższe i chyba sporo lepsze Esa Ostinato 2. Może nie tak ocieplone jak 2005, ale naprawdę mają to coś, co ja osobiście lubię, za co się dużo więcej płaci gdyby to były kolumny innej uznanej zachodnioeuropejskiej marki. I naprawdę nic nie drażni uszu, jeśli tylko wzmacniacz nie ma ewidentnych wad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esy faktycznie mają opinie ocieplonych, ale obawiam się zbyt małej ilości basu (pokój ma 22m2), spotkałem się z opinią że te modele mają dość mało basu właśnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz focale,tam jest wszystko na swoim miejscu,piekna srednica i wysokie a na brak basu na pewno nie bedziesz narzekal,dynki czy esa przy nich slabo wypadaja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście najlepiej byłoby posłuchać tych kolumn u siebie w domu z wybranym wzmacniaczem.

Czemu obawiasz się zbyt małej ilości basu w 22m^. Przecież, to nie minimonitory. Słuchałem kilka razy tych kolumn w podobnej wielkości pomieszczeniach i większych. Nigdy nie odczułem, że basu było za mało. Dużo tu zależy od pomieszczenia. Dawniej słuchałem w pokoju niecałe 14m^ i tam niezależnie od tego jakie kolumny grały, jaki wzmacniacz był podpięty, zawsze brakowało mi basu. Obecnie w pomieszczeniu ponad 20m^ mam kłopoty z jego nadmiarem. Przesuwałem kolumny w różne miejsca pokoju i niewiele to dało. Włożyłem gąbki w otwory basrefleks i teraz jest super. Kolumny stoją odsunięte od ścian bocznych 140cm a od tylnej 120cm (mierzone od czoła głośnika wysokotonowego). Uprzedzając pytania, nie pogorszył się żaden aspekt brzmienia a niskie tony są wreszcie takie jak być powinny. Nie jest to tylko moje zdanie. Można pomyśleć, że to tylko wina pomieszczenia, ale był kiedyś u mnie forumowy kolega Nautilus81 ze swoim wzmacniaczem Manley Stingray. Kolumny ustawiliśmy dużo bliżej ścian bocznych i tylnej. Zagrało super, nie było nadmiaru basu ani żadnego jego wzbudzania się. Widać, że nieraz równie dużo zależy od pomieszczenia jak i od wzmacniacza.

Możesz pewnie kupić za te pieniądze kolumny z większym basem, ale czy będzie on wystarczająco dobrej jakości, nie mówiąc już o reszcie pasma?

Co do kolumn ESA, pewnie czytałeś, jeśli nie to polecam:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Dali 606.sluchalem ich w 21 metrach -rewelka!Wymagaja jednak mocnego wzmaka.Jezeli ktos lubi kauczukowy bas,lekko wypchnieta ciepła ale szczegolowa srednice delikatne wysokie to bedzie zadowalony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focale odpadają , znam dobrze brzmienie serii 7xx i na pewno to nie jest to czego szukam... I przede wszystkim - nie są to kolumny o ocieplonym brzmieniu, chociażby ze względu na metalową kopułkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cowboy, 3 Maj 2010, 13:18

 

>Focale odpadają , znam dobrze brzmienie serii 7xx i na pewno to nie jest to czego szukam... I

>przede wszystkim - nie są to kolumny o ocieplonym brzmieniu, chociażby ze względu na metalową

>kopułkę.

 

 

e tam,zalezy z czy tego sluchales,jak z tanim tranzystorem to tak graja,podlacz cos lepszego a sie zdziwisz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caleb66, przecież Focale z serii 7xx w swojej nominalnej cenie to dosyć słabiutkie kolumny - nawet najtańsze Dynaudio i Esy grają od nich znacznie lepiej i "cieplej".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caleb66, wybacz ale tak się składa że miałem ponad rok Focale 714v i coś na ich temat wiem, nie twierdze że są to złe kolumny bo mają swoje zalety - kreują fajną przestrzeń i miło się na nich np. jazzu słucha. Ale sprzedałem je głównie ze względu na bas, w metalu poprostu brakowało ciężkiego basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali, Dynaudio, ESA - dobry kierunek. Dorzuciłbym jeszcze np. Xaviana.

KEF, Wharfedale, Focal - zły kierunek.

Ze względu na skromny budżet i ograniczony metraż poszedłbym w kierunku konstrukcji dwudrożnej podłogowej lub podstawkowej. Jest jakaś szansa na przeskoczenie poziom wyżej pod względem jakości. Nad korektą samej ilości basu można popracować, a kiepskiej konstrukcji i słabej jakości przetworników skorygować nie sposób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beginner1, 3 Maj 2010, 14:35

 

>Dali, Dynaudio, ESA - dobry kierunek. Dorzuciłbym jeszcze np. Xaviana.

>KEF, Wharfedale, Focal - zły kierunek.

>Ze względu na skromny budżet i ograniczony metraż poszedłbym w kierunku konstrukcji dwudrożnej

>podłogowej lub podstawkowej. Jest jakaś szansa na przeskoczenie poziom wyżej pod względem jakości.

>Nad korektą samej ilości basu można popracować, a kiepskiej konstrukcji i słabej jakości

>przetworników skorygować nie sposób.

 

 

ja uwazam dokladnie odwrotnie,focal to dobry kierunek,kazdy kto uwaza inaczej sie myli,racje mam tylko ja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Focal to dobra propozycja, ale chyba po wymontowaniu głośników wysokotonowych:-)

 

Można też zastosować taki myk ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

Jm lab gra jak podpięta elektronika - dasz jasne ostre klocki to i będzie krew z nosa - dasz ciepłe misiowate typu jungson, vincent sp61 klasy A to i będzie ciepło barwnie i przyjemnie, jak jeszcze dasz nienaturalne kable obcinające górę itp wynalazki to uzyskasz z focali dowolny rodzaj grania

uważam ze to dośc uniwersalne paczki. Miałem też kilka takich które grały niemal identycznie ze wszystkim co się podpina - nie wiem czy to wada czy zaleta - na pewno jednak cecha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glosniki focala to wredne ku...wy,z jednym wzmacniaczem graja pieknie ze klekajcie narody a z innym nie chca zeby nie wiem co,malo tego nawet na tym samym wzmacniaczu potrafia stroic fochy ale tylko na poczatku pozniej jest ok,jak sie nagrzeje wzmak :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.