Skocz do zawartości
IGNORED

Onkyo A-8630 vs A-8640


dymeq

Rekomendowane odpowiedzi

Który lepszy? Czy wogóle zakup tych wzmanicaczy okolicach 300zł ma sens? Czy lepiej dopłacić np do Pioneera A-656 ??

Na tym forum znalazłem ciekawą opinię o wzmacniaczu Onkyo A-8620, cytuję:

 

"Przedtem kupowałem na allegro po 4 wzmacniacze, testowałem i sprzedawałem dalej, bo ich wady były zawsze denerwujące. Do tamtego czasu miałem z 6 wzmacniaczy i amplitunerów w historii sprzętowej, między innymi Denon PMA 350 SE.To onkyo było jak olśnienie, ponieważ jego brzmienie stanowi harmonijną klasę. Wiadomo że jest to tani wzmacniacz, ale naprawdę nic się w nim nie wyróżnia. Jest neutralny i przyjemny zarazem. Nie chciało mi się już dalej niczego szukać. Bo wydawało mi się że mam nowy wzmacniacz klasy 1500...2000zł, a przecież kupiłem go za 150zł"

 

Prawda jest taka, że chciałbym na wzmaka wydać jak najmniej. Niestety nie znalazłem Onkyo A-8620, ale modele 8630 i 8640 wydają się być tylko ulepszeniem... Cóż, wy tu jesteście audiofile, czekam na opinie ;)

 

Kolumny Quadral Platin Phonologue, pomieszczenie 16m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, mam wyższy model A8670 z serii Integra i niestety, ale szczerze mówiąc niezbyt wysokich lotów stary Rotel RA-840BX2 gra od niego lepiej. Kupiłem go (tzn. Rotela) w komisie za 300 zł, Onkyo też w komisie - 780 zł a gra gorzej (w porównaniu z Rotelem dźwięki poszczególnych instrumentów zlewają się w jedno). Te stare Rotele można za psie pieniądze dostać na Allegro - moim zdaniem najlepszy zakup jeśli chodzi o używki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja bym wybral Onkyo ale tylko jezeli chodzi o sluchanie dosc glosno muzyki. slucham bardzo glosno Roba Zombie i bardzo mi sie podoba Onkyo8450 gdy podkrece galke. Ale generalnie wydaje mi sie jego brzmienie miekkie slodkie. Ja postanowilem sprzedac te swoje Onkyo niedawno kupione a takze Rotel i Luxman i Fisher ktory wydaje mi sie swietny tak na marginesie, i postanowilem ze kupie Cambridge Audio A500 albo Azur na raty.nigdy nie mialem kontaktu z tym sprzetem ale moze to akurat bedzie to:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys nizszy model Pioneera a339 i to byl dobry sprzet. To sa dobre wzmacniacze i sam sie zastanawialem czy nie kupic 656 wlasnie, ale podobno one maja charakter a ja chce cos neutralnego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 300 zł są dobre wzmacniacze. zacznijmy od yamahy a-500. lepsza od ax-500. yamaha a-760- lubi sie popsuc ale tez bardzo dobra dzwiekowo. yamaha a-720- do ustrzelenia nieraz juz za 300zł. z denona-pma-770 lub pma-777- zwłaszcza 777-rewelacyjny stary wzmacniacz o rewelacyjnej cenie. zadnego onkyo, pioneera sony za tą kase nie kupisz dobrego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki panowie za porady :) Dziś zdobyłem Yamahe RX-500, od znajomego, ampli jednak dźwięk nie odpowiada mi za bardzo. Owszem ma spory zapas mocy, ale średnica jak dla mnie kiepska, cofnięta... Wysokich mało i jakieś takie bez charakteru, ale to pewnie wina moich Quadrali, a nie ampli...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaden ampli nie zagra ci audiofilsko. ale jak juz musisz miec ampli, to denona bierz, 735r, 935r, 825r, a jak musisz miec rds to tylko 545rd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.