Skocz do zawartości
IGNORED

ulepszenie systemu analogowego


grzechniks

Rekomendowane odpowiedzi

jako, że jestem już trochę osłuchany ze swoim systemem analogowym (ponad 1,5 roku) postanowiłem nieco

go ulepszyć. Zdecydowałem, by wymienić albo phono stage (Rotel 970BX) lub wkładkę MM AKG p25md (ramię micro-seiki ma-707,waga ok. 12g., podatność wkładki 35mm/N.)

Na początek spróbowałbym z nowym pre, potem z nową wkładką. Wkładka MM do ramienia lekkiego.

Przed zakupem nie mam możliwości odsłuchu. Dlatego proszę o typy, które raczej na pewno podniosą walory soniczne systemu.

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Bardzo sympatyczy gramofonik i ramię.Co do poprwy własności sonicznych systemu to wpływ na dżwiek ma caly tor analogowy,to kwestia skonfigurowania.Spotkalem się z takim przypadkiem że droższy system zagrał sonicznie gorzej od tańszego,podejrzewam że wynikało to ze złego zestwienia.Ciężko jest sugerować i radzić każdy ma inne preferencje w słuchaniu muzyki.Ja jestem zdanie że nie wolno mieszać poziomów tzn.-poszczególne elementy toru powinny być zbliżone finansowo do siebie...Osobiście zacząłbym od pożyczenia innego preampa i wpięcia w tor i wtedy ocenilbym jaki są zmiany i czy idą w tym kierunku które kolega preferuje.Proszę pamietać że nigdy nie będzie tak że system będzie uniwersalny ,zawsze będzie kompromis a przy zmianie i dążeniu do poprawy można zrobić jeden krok do przodu i dwa do tyłu.Zawsze można lepiej ale to typowa pogoń za króliczkiem.Moja filozofia jest taka że słucham takiego zestawu na jaki mnie stać..Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiego repertuaru słuchasz i jakie brzmienie preferujesz.

 

Aktualnie mam 3 wkładki na sprzedaż. Jak jesteś zainteresowany to odezwij się na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wkładki to chętnie bym poznał opinie o:

Shure V15, Sonus Dimension 5, Grace F-9 czy jakieś modele Grados- głównie

w kwestii ich korelacji z ramieniem MA-707 (rekomendowana waga wkładki 4-12g)

 

Jest to mój pierwszy gramofon, pierwsza wkładka i pierwszy pre.

Z zakupem pre raczej nie będę miał problemu, gorzej z dobraniem właściwej

wkładki.

 

Z tego co wiem to poprzednik AKG P25MD, czyli wkładka P8ES miała świetne recenzje

w prasie niemieckiej i była stawiana na równi z ww. wkładkami.

 

Przez kilka dni miałem pre Luxmana e-200 i było znacznie lepiej.

Jest dostępny w Polsce za ok. 6tys., może jakieś inne na zbliżonym poziomie

cenowym? Wiem, że np. pre Lehmann Black Cube zagra lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.