Skocz do zawartości
IGNORED

Pytanie trochę banalne ale kto pyta....


Gregorius

Rekomendowane odpowiedzi

... podobno nie błądzi.

 

Witam,

od jakiegoś czasu przeglądam forum i zauważyłem, że większość (jak nie 90%) wpisów dotyczących komponentów firmy Technics z urzędu wręcz opiniuje je na NIE.

Rozumiem, że to podejście wynika z wysublimowanego ucha jakim cieszą się bywalcy tego forum. Niestety ja, mimo szczerych chęci nie mogę powiedzieć o sobie 'audiofil' bo co prawda słoń mi na ucho nie nadepnął ale szlachetnego słuchu nie mam.

Dlatego pytam trochę banalnie, czy wielkim audio-grzechem będzie nabycie przez taką audio lamę jak ja, sprzętu który w młodości spędzał sen z powiek stojąc dumnie na pułkach Pewexów i innych Balton?

Aż tak jest z nim źle, że nie warto, że szkoda czasu, ucha i pieniędzy czy jednak jest w nim to coś, co w połączeniu z dobranymi do niego kolumnami i moim nieszlachetnym uchem zagra na pohybel marzeniom?

 

Z góry dzięki za pod- i odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej!

To Ciebie ma cieszyć, a nie gawiedź...

Tylko przy okazji, jeśli zależy Ci również na dźwięku, posłuchaj równie tanich Duali, Sansui, Luxmanów i czegoż tam jeszcze... Im więcej, tym prędzej trafisz na ten, który Ci ZAGRA!

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ absolutnie. Technics 1210 to najlepszy gramofon wszechświata i okolic o czym akurat na tym forum piszą wszyscy i bez przerwy, więc nie wiem skąd Ci się wzięło negatywne nastawienie użytkowników forum audiostereo do tejże firmy.

 

A tak poważnie to jak tylko sprawi Ci to radość to kupuj, słuchaj i się ciesz i nie czytaj wpisów, że sprzęt X Y i Z za podobną kasę zagra o wiele lepiej i zje technicsa na śniadanie bez popitki.

 

PS. Sam sobie poluję na deck technicsa RS-BX 727 w dobrym stanie i cenie bo zostalo mi trochę oryginalnych kaset a akurat ten model lub podbny bardzo mi się podoba ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, skoro nie wieszacie na mnie psów ; ) to w takim razie czas na małe konkrety.

Który wzmacniacz zagra lepiej:

- SU-A800D

- SU-A700MK2

czy zestaw

- A-900S mark II + Preamp SU-C800 UM2 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, też zawsze uważałem, że Technics mi wystarczy dopuki stopniowo nie zaczęła się wymiana wszystkiego. Technics był dobry i w okazyjnej cenie można sobie teraz kupić jakiś klocek, ale jednak jakby nie patrzył przestał się rozwijać już jakiś czas temu i do dzisiejszych konstrukcji Denon'a czy Yamahy (o typowo audiofilskich sprzętach nie wspominając) ma się średnio - to jednak słychać co by nie mówił, a ja też wyznawcą audiofilstwa nie jestem ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

"PS. Sam sobie poluję na deck technicsa RS-BX 727... ciach"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pzdr.

Nubira2DX

P.S. sam miałem takiego. Nie wiem co się z Nim stało po przeprowadzce :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decki technicsa nie są najlepsze brzmieniowo, przykładowo Aiwa czy Akai rozkładają wysokie technicsy na łopadki co osobiście słyszałem. Nie ma się co napalać na jedną firmę ponieważ stare klocki generalnie są tanie i niewiele dopłacając bądź nawet nic można mieć coś lepszego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wpis był właśnie w kontekście wzmacniaczy:) Miałem serię 900. Nie polecam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wymienionych gramiaka i kaseciaków Technicks nie wiele miał dobrego do zaoferowania (napewno nie wzmaki) ale to ponizej było dość już wyrafinowane::

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-8986-100007705 1270755462_thumb.jpg

post-8986-100007706 1270755462_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto pyta nie bładzi ale kto pyta na forum ten bedzie miał gorzej jak by sobie sam udzielił odpowiedzi.

 

Jasne ze kupuje co mnie się podoba niekoniecznie miód pszczeli lecz parę migdałów i dwa komplety pościeli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

americano

8 Kwi 2010, 20:12

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 1947 / 3239 / 0

 

decki technicsa nie są najlepsze brzmieniowo, przykładowo Aiwa czy Akai rozkładają wysokie technicsy na łopadki co osobiście słyszałem. Nie ma się co napalać na jedną firmę ponieważ stare klocki generalnie są tanie i niewiele dopłacając bądź nawet nic można mieć coś lepszego...

 

 

RS-B 100 rozklada te wszystkie Aiwy i Akai:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>"PS. Sam sobie poluję na deck technicsa RS-BX 727... ciach"

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

dzięki Nubira, ale zaznaczyłem... w dobrej cenie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 8 Kwi 2010, 21:53

"RS-B 100 rozklada te wszystkie Aiwy i Akai:)"

 

jasne, zwłaszcza Aiwa Excelia XK-S9000 :))

Uwierzyłbym może, gdybym nie znał następców 905, 965... (tak naprawdę to lepiej od nich gra nawet Aiwa AD-F880 do kupienia za 100zł allegro, myślę, że jest to spowodowane sekcją wzmocnienia w tych technicsach, bo cała reszta jest wysokiej klasy). Jeśli teraz masz ochotę tworzyć jakieś "legendy" o "wspaniałym poprzedniku 905" to sobie daruj ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Wymienione wzmacniacze (700, 800 i 900) to urządzania późne, pracujące na scalonych wzmacniaczach. Miałem 800 Mk2 i był moim zdaniem słaby. Mało szczegółowy, mało barwy. Sądzę że lepiej szukać modeli na tranzystorach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.