Skocz do zawartości
IGNORED

renowacja Sennheiser HD 600


Benjamin Braddock

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj dostałem używane Sennheiser HD 600 za darmo oczywiście:-) są jednak bardzo używane, gąbka jest wygnieciona i porwana i to obicie głośników również, nawet ten pałąk nad głową jest wygnieciony, podłączyłem słuchawki pod piano640 i gra bardzo fajnie, równo na każdej ze stron, nie trzeszczy nie zniekształca i myślę, że warto trochę te wady zniwelować. czy ktoś wie czy te elementy da się wymienić na nowe? ewentualnie czy ktoś na własną rękę robił już coś takiego w hd600? bo chyba warto...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-13398-100007729 1270747821_thumb.jpg

post-13398-100007730 1270747821_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jeśli przetworniki są sprawne to warto zainwestować w renowację.

Nowe poduszki, wyłożenie paska, kabel można kupić na e-bayu, czasami też na alledrogo.

Same poduszki i pasek to koszt około 300zł + wysyłka. Kabel warto kupić od HD650, jest lepszy i tańszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady kupisz na ebayu(gabki otulajace ucho), z tego co pamietam trzeba szarpnac mocno za gabke zeby wyskoczyla z zatrzasku. Gabke pod palakiem tez da sie wymienic z tego co z tego co pamietam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czubsi

(Konto usunięte)

masz znajomyc w konsbud i tu pytasz ??? Oni mają dla detalistów kosmiczne ceny np[. :

 

przetwornik (nowa wersja bez pierścienia) - 280 zł + wysyłka

gąbka pod pałąk : 35 zł + wysyłka

nauszniki coś ponad 200 zł; (dla porównania na allegro dostałem za 145 zł; ...)

 

przetwornik przychodzi cały zamontowany na panelu (w sumie nie wiem po co ...?)

 

Wiem skondinąd, ze dla serwisów ceny mają zupełnie odmienne moż edla Ciebie jako znajomego też będą łagodni. Ja zamawiałem u nich części do HD 265 i HD 600 jakiś miesiąc temu więc ceny są aktualne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to trochę drogo wychodzi, ale chyba warto tym bardziej, ze głośniki są jak słucham w dobrym stanie. no nic to jutro będę coś wiedział to napiszę jak podliczają "znajomych"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czubsi

(Konto usunięte)

Jeszcze jedno - wymienne jest w zasadzie wszystko choć nie wszystko dostępne :

 

- pałąk plastik z zatyczkami

- pałąk gąbka

- przetwornik z częścią korpusu słuchawki

- gąbka nausznikowa (komplet)

- kabel

- metalowe suwaki z obejmami (komplet)

- kapsle ochronne z siatkami

- kabel

 

wymiana gąbki w pałąku nie jest trudna choć łatwo połamać zatyczki. Wymiana gabek nausznikowych nie wymaga wielkiego instruktażu (ciągnąc za gąbki aż sie wypną) Nowe zakładamy tak by naciskając dookoła na gąbke upewnić się że zatrzaski złapią na całym obwodzie. Siatki ochronne podważyć łyżeczką (okragłą częścią) w tens posób uniknie się uszkodzeń tak samo podważa się przetwornik obok każdego z zacisków ot i cała filozofia. Wiekszość dużych słuchawek SH zbudowana jest na podobnych lub takich samych częściach (te same wymiary i sposób montażu) Np. przetwornik od HD 265 i HD 600 wizualnie różni sie tylko złoconymi sprężynkami. W efekcie konia z rzędem temu co rozpozna je po brzmieniu. Róznica jest subtelna i wiąże się ze sztywniejszą membraną w HD 600. Czasem szokuje mnie rozbieżność cenowa ich produktów w kontekście tak drobnych różnic ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czubsi

(Konto usunięte)

zamiennie możesz kupić oryginalne gąbki do HD 265 - pasują także a tańsze są. Są z pseudoskóry i troszkę gorzej wentylują ucho ale są sztywniejsze i lepiej tworzą komorę z uchem.

 

http://allegro.pl/item988503008_sennheiser_hd_265_hd265_linear_ii_od_reki.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czubsi

(Konto usunięte)

Tench

 

sprzedawane w komplecie i pasujące to są dwa różne pojęcia - teraz jaśniej ? Uważasz, ze zamiennie nie będą pasować ???

 

Miałem 7 par słuchawek Senka (obecnie mam 4 sprawne) w tym 600 (mam obecnie), 650 , 265 (mam obecnie), 595 (mam obecnie) , 565 , 580 (mam obecnie) i 590

wiele razy je rozbierałem, naprawiałem itd. i na ten temat mógłbym spokojnie niemały referat napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja kabel taki sam- chyba wtyczki do muszli,bo już jack jest inny(nierozbieralny

do malucha).Przewody wystarczy wziąć do ręki,od HD-650 jest o wiele grubszy.

Oryginał również jest znacząco droższy.Inna sprawa,że gra bardziej wypełnionym dźwiękiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czubsi

No chyba mi z nieba spadłeś ze swoją wiedzą o Senkach.

Mam model HD 565 Ovation i problem jest następujący. Na mocowaniu kabla w słuchawkach poprzez takie malutkie wtyczki mam ździebko luzu, co powoduje zakłócenia (trzaski),masz pomysł co z tym zrobić?

I gdzie dostać poduszki welurowe lub inne do tego modelu?

Pozdrawiam Mariusz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Tench

>

>sprzedawane w komplecie i pasujące to są dwa różne pojęcia - teraz jaśniej ? Uważasz, ze zamiennie

>nie będą pasować ???

 

Taki sam a pasujacy to tez 2 rozne pojecia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czubsi

(Konto usunięte)

Tench

 

może źle sprecyzowałem ale widzę, że co poniektórzy tracą czas na szukanie nieścisłości głównie a nie na rozwiązanie problemiu. Acha jeszcze jedno - grubszy od 650 no ok ... i co z tego ? Który z Was i na jakiej podstawie twierdzi, że lepszy ? Badał go czymś czy "ulega wrażeniu" ??? Fakt jest bardziej wytrzymały i tyle. Nie jest moim celem udawadnianie wyższości jednego kabla nad drugim ale jak się oba przetnie to takie stwierdzenia są conajmniej pozbawione faktów. Warto w tym miejscu dodać, ze oryginał kupiony bezpośrednio w Niemczech lub Irlandii wcale nie kosztuje 80 zł; ale co tam

kupię za 80 i będę miał lepszy ... he he. No dobra dość polemiki.

 

Kolega z luźnymi pinami napisz na priv wytłumaczę Ci co zrobić.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz ze kabel od 650 jest lepiej wykonany bo ma duzego jacka zamiast przejsciowki, dwa jego wtyki sa lepiej wykonane i sie nie rozpadaja, osobiscie nie porownywalem ale wiele osob zaleca wymiane kabel w hd 600 na ten z 650 co ma wplywac pozytywnie na brzmienie.

 

Niektorzy kabel od 650 instaluja w CAL!'ach no ale czubski bog Sennheisera wie najlepiej..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>czubsi, 10 Kwi 2010, 09:23

>

>Dla wszystkich, którzy polegają na swoim "wiem" mały quiz. Pytanie brzmi :

>Który z przetworników pochodzi z HD 600 ???

 

Ten po prawej wyglada, jak z 580. To by implikowalo len po lewej jako 600?

 

nsnotes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czubsi

(Konto usunięte)

Tench przestań błądzić tylko odpowiedz na pytanie powyżej. Nie musisz rozbierać. Jeśli nie wiesz możesz tak jak większość na tym forum tak od siebie "rzeczowo" czyli "wydaje mi się" ... Czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czubsi

(Konto usunięte)

Tench jeszcze taka mała dygresja ... a czy nie lepiej uciąć piny i zainstalować na stałe ??? wtedy to dopiero będzie lepiej wykonany ... Niemniej jednak proszę serdecznie o Twą (i nietylko Twą) odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co czekasz? Rozebrales 2 pary sluchawek i chcesz cos udowodnic? Szkoda ze nie widzisz roznicy miedzy kablami rozniacymi sie wielkoscia jacka ktore sa dla Ciebie "takie same".

 

Zaraz wykrece 2 srobki z 2 roznych senkow, Ciekawe czy bog i znawca Sennheisera rozpozna z ktorego modelu pochodzily czy potrafi tylko odgadnac pochodzenie przetwornika ktorego sam wymontowal...

 

A na pytaniu odpowiem po Twojemu:

[sarkazm]Przetworniki sa identyczne wiec bez roznicy ktory jest ktory a ze sie roznia szczegolami to bez znaczenia bo i tak beda pasowac do wiekszosci modelow Sennheisera...Zapewne roznia sie tym ze przetwornik nazwijmy go A zostal dolaczony do innych sluchawek a przetwornik b do innych...[/sarkazm]

 

Idac dalej po Twojemu to mozesz zakonczyc jackiem i pinami kabel od lampki nocnej i bedzie "taki sam" jak ten z 650 no bo przeciez pasuje i da sie go zamontowac..

 

EOT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czubsi

(Konto usunięte)

Tench

 

Bravo ! Chciałeś być zabawny ale odpowiedziałeś poprawnie - liczyłem na o !!! Oba przetworniki są oryginalne i oba od HD 600. Experyment miał na celu refleksję odnośnie widzę i wiem ... Do niektórych to nie dotrze - trudno. Lewy jest wyjęty bezpośrednio ze słuchawek prawy przesłany 11.03.2010 z Konsbudu. Oczywiście pojawią się tacy co zaraz bedą widzieć błąd Konsbudu ale bez obaw - potwierdzono oryginalność i poprawność tego elementu - są cąłkowicie zamienne. To tyle moi drodzy ! Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czubsi

(Konto usunięte)

Tench gdybym miał inne intencje pokazałbym Ci przetwornik od HD600 obok przetwornika od HD265 , które to różnią się wizualnie tylko i wyłącznie kolorem .... sprężynki ale co tam - dorabiaj po swojemu ideologię. .. Ja w przeciwnieństwie do Ciebie swoje informacje zdobywam nie poprzez stronę wizualną i tzw. organoleptyczną ale także od samego producenta lub jego przedstawicieli i mów co chcesz ale im mogę wierzyć ... Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.