Skocz do zawartości
IGNORED

renowacja Sennheiser HD 600


Benjamin Braddock

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czubsi

(Konto usunięte)

headfun

 

przeczytaj jeszcze raz na temat porównania przetworników HD265 i HD600 zanim zrobisz zamet po raz kolejny

 

Przetwornik z HD265 i HD600 (ten po lewej) są wizualnie identyczne. jednak przetwornik HD600 ma znacznie sztywniejszą membranę i mimo wizualnego podobieństwa gra nieco precyzyjniej i jaśniej. Związane jest to także z konstrukcją samej słuchawki tzn jej wentylacją tylnej strony z racji układu otwartego. W HD265 membrana jest zdecydowanie mniej sztywna bo i wspomaga ją w pracy "poduszka powietrzna" wytwarzana po tylnej stronie membrany w komorze słuchawki. Z tego co udało mi się dowiedzieć oba przetworniki mają podobne (choć nie takie same !!!) aluminiowe szpulki napędowe i obie wykonane w technologii bezkarkasowej.

 

To tyle.

 

W przeciwieństwie do Was korzystam (i uzywam) forum by dzielić się tym co wiem i ewentualnie pomóc gdy mogę - taka jest jego idea. Nie mam żadnego interesu w tym by forsować jakąkolwiek opinię. W przeciwieństwie do Was udało mi się pomóc merytorycznie kolejnemu koledze w poradzeniu sobie z usterką w oparciu o moje doświadczenia czego i Wam życzę !

 

Pokazałem już jak bardzo różnią się np. dwie wersje przetworników od HD 600 choć są przecież zamienne i dedykowane do tego samego. Ta sama sytuacja dotyczy kabla ale jak ktoś jest ograniczony

w swoim zadufaniu to dialog się z mojej strony kończy. Pozostawiam kolegów w zadumie nad sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.