Skocz do zawartości
IGNORED

Demagnetyzacja CD-R


absinth3

Rekomendowane odpowiedzi

Działa czy nie działa? Poniżej zrzuty z JVC 1.surowej i 2. zdemagnetyzowanej w Acoustic Revive RD-3 . Poza tym, że wykresy się różnią (!!!!!!!!) to różnicę słychać wyraźnie. I co sceptycy na to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-15162-100007714 1270751338_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cholere!!!! NIE

Różnicę słyszałem- mam to ustrojstwo 3 m-ce. Dopiero dziś zrobiłem testy - jak widać różnica jest. Niewielka, ale jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wykresów - pewnie należałoby zrobić cała serię testów. Zgaduję, ze kształt wykresu zależy od poziomu drgań płyty (rosną ku krawędzi), a te pewnie nie są powtarzalne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak może nie- chodzi o serię badań. Wynik mimo że wstępny to jednak daje do myślenia. Do słyszenia wystarczy to co słyszałem/słyszę. Nooo dźwięk jest bardziej hmmmm zdefiniowany i w sumie przyjemniejszy. Każda płytka jest demagnetyzowana przed i po nagraniu. It works

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam,że działa,z tym,że nie zawsze na lepsze,u mnie w systemie demagnetyzacja zbytnio wyostrzyła dźwięk,choć zrobiła się większa przestrzeń.Zrobiliśmy ślepy test na dwóch takich samych płytach,odczucia identyczne,lekkie wyostrzenie góry pasma,bardziej podobało się bez demagnetyzacji :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gram na lampach- może dlatego jest lepiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze większe efekty powinno dać umycie płyty wodą destylowaną. Wystarczy chuchnąć na nową płytkę, żeby zauważyć pozostałości po procesie produkcji (jakieś smugi i plamy)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha ja myję je mydłem i zwykłą wodą. Ale następne dziwactwo to będzie nordost eco 3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nO POPATRZCIE NA TE WYKRESY ZWŁASZCZA W POCZĄTKOWEJ CZĘŚĆI. Co prawda dm nie uzdrowiła Sony (co za gooovno) ale także ku mojemu zaskoczeniu , różnica jest zaznaczona

Jak działa ten DENON???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-15162-100007708 1270754573_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie denon a DENSEN chciałem rzec

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acoustic Revive 'demagnetyzuje' samą płytę, zaś Densen - cały system. Łatwiej pojąć wpływ zmiennych sygnałów elektrycznych na urządzenia niż demagnetyzera - na niemagnetyczną płytę CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką płycinę z Monitor Audio- nooo efektu nie słyszę :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrane na płycie Densena dźwięki mają rozmagnesowywać tor sygnałowy urządzeń. Przypomina to demagnetyzację monitorów kineskopowych (degaussing).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> absinth3

"Poza tym, że wykresy się różnią (!!!) to różnicę słychać wyraźnie."

 

Spróbuj może sprawdzić kilka razy pod rząd tę samą płytkę, bez żadnej ingerencji (czyli w tym konkretnym przypadku nie przeprowadzaj "demagnetyzacji"). Może się okazać, że wyniki wszystkich testów będą się mimo teoretycznie identycznych warunków między sobą różniły.

A wtedy będzie to oznaczało, że metoda pomiarowa, a zarazem wnioski wyciągnięte z testu są błędne.

 

W tym wątku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) rochu zmierzył rzekome różnice przy odtwarzaniu plików .flac i .ape. Niestety okazało się jednak, że nawet kilkukrotnie odtworzenie tego samego pliku daje inne wyniki pomiarowe. Czyli z powodu złej metody pomiarowej nie można było wyciągnąć prawidłowych wniosków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawie sie przez weekend

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absinth3, 8 Kwi 2010, 20:28

>Działa czy nie działa? Poniżej zrzuty z JVC 1.surowej i 2. zdemagnetyzowanej w Acoustic Revive RD-3

>. Poza tym, że wykresy się różnią (!!!) to różnicę słychać wyraźnie. I co sceptycy na to?

 

Jeśli zamieszczasz jakieś wykresy, którymi chcesz podeprzeć tezę lub je omówić, to przede wszystkim należy to zrobić z odpowiednią dbałościa, czyli opisać co jest przedmiotem badania lub pomiaru, podać wszystkie istotne warunki doświadczenia. Dopiero potem można wyciągać jakieś wnioski. Na obrazkach, które wkleiłeś nawet osie nie są opisane, więc albo to jest żart, albo skrajna niedbałość. Z tych obrazków nie da się NICZEGO wywnioskować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są opisane w poprzednich postach. Sądziłem że skróty są zrozumiałe. Obrazki niedbale zrobiłem bo nie chciało mi się lepiej. Ty EDWARD zrób porządniej

PS byłem proszony o oznaczenie tych wartości to zrobiłem to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absinth3,

 

z tego co wkleiłeś NIC nie jest zrozumiałe. Jakie jednostki są na osi X i osi Y? Skąd pochodzą wykresy? Jaki przyrząd został użyty do badania? Jak sobie poradziłeś z eliminacją wpływu obcych pól magnetycznych?

 

Znam jedną (dosłowie JEDNĄ) osobę, która robiła pomiary zmian pól magnetycznych pochodzących od płyt CD. Nie żartuję, to był poważny pomiar. Sam opis metody był dość porażający, bo wyeliminowanie czynników obcych jest w tym wypadku skrajnie trudne nawet gdy się dysponuje profesjonalnym sprzętem za koszmarne pieniądze.

 

Czy Ty naprawdę zrobiłeś jakikolwiek pomiar, czy to jest tylko żart?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PlexTools na nagrywarce Plextor Premium 2 - badanie surowej płyty na jakość nośnika. FE to ogniskowanie/śledzenie górek i dolinek; TE to śledzenie ścieżki na płycie. Im wyższe wartości tym jakość płyty w danym napędzie gorsza.

Test zrobiłem dla zabawy- ale na wykresach są różnice- p-rzed i po demagnetyzacji. Na jakiej zasadzie to dzieła - nie wiem. Ale skoro słyszę i widzę różnicę to jakoś działa. Jeśli ktoś zaprzecza różnicom na wykresach- to już trudno

Na pewno nie dam sobie wmówić że różnic nie widać. A wyśmieję się ze zdania że nie SŁYCHAĆ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Aby mówić o pomiarach i analizować ich wyniki, należy wykonać 2 serie pomiarów, np. 10 x ta sama płyta przed demagnetyzacją i 10 x pomiar tej płyty po demagnetyzacji. Dalej trzeba obliczyć średnie wartości w kilku punktach dla wykonanej serii pomiarów przed i po demagnetyzacji i porównać obydwie serie pomiędzy sobą. Im więcej pomiarów w serii, tym mniejszy błąd (nie pamiętam dokładnie wzorów, było to jakieś 20 lat temu). Poza tym co mamy na osi X - raz pomiar kończy się na wartości 70, raz na 38? Czy to jest czas (w sekundach), czy % zapełnienia płyty, czy też liczba wypitych szklanek wody przez testera :). Podobnie nie wiadomo, co to za wartość jest na osi Y (liczba zdarzeń na sekundę), narastająco liczba błędów na płycie czy jeszcze coś innego? Może się okazać, że wyliczona średnia z serii przed demagnetyzacją i po magnetyzacji jest taka sama, a różnice są pomiędzy jednokrotnymi odczytaniami płyty (nie ważne, czy demagnetyzacja była robiona) zawsze się różnią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten program nie daje możliwości uśrednienia krzywej z n pomiarów ani pomiaru pola pod krzywą itd co to ja jakiś naukowiec jestem hehe? Co najwyżej mogę zrobić parę odczytów przed i po demagnetyzacji i zamieścić. Nie szukam innych aplikacji bo po co? O różnicach dźwiękowych nie trzeba mnie przekonywać bo słyszę i tyle.

Później zrobię serię po 3 i zobaczymy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absinth3, 9 Kwi 2010, 15:03

>Test zrobiłem dla zabawy- ale na wykresach są różnice- p-rzed i po demagnetyzacji. Na jakiej

>zasadzie to dzieła - nie wiem.

 

I wyniki także należy rozpatrywać w kategorii zabawy. Z pomiarem pola maggnetycznego to nie ma nic wspólnego. Już prędzej należałoby się spodziewać, że w czasie przekładania płyty zostały z niej zdjęte ładunki elektrostatyczne. Natomiast sprawny napęd nie powinien być wrażliwy na tak znikome pola i z całą pewnością nie jest.

 

Sprawdź ilość błędów C2. Jeśli jest ich dużo i to na nowych płytach, to czas zmienić napęd. Jeśli błędów C2 nie ma, a Ty nadal słyszysz różnice przed i po "demagnetyzacji" płyty, to cóż pozostaje... chyba nic, oprócz stwierdzenia, że wiara faktycznie potrafi przenosić góry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edwardzie - wiara może mieć także postać : to NIE działa. Słyszałeś kiedy ten demagnetyzer?

Oczywiście że to zabawa, ale dość pouczająca. Poza tym testujemy TUTAJ surowe cd-r przed nagraniem. Ten test służy do oceny jakości nośnika, a nie samego nagrania. I tu - ku mojemu zaskoczeniu - wykresy przed i po wyszły odmiennie. Wniosek? Demagnetyzacja(czy co to tam jest) powoduje zmiany wykresu tego akurat testu- na zupełnie golutkiej płycie, czyli jak rozumiem napęd widzi płytkę nieco odmiennie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.