Skocz do zawartości
IGNORED

Tonsil Siesta vs Jamo s606 vs Jamo c405 do pokoju 11m2


plmati

Rekomendowane odpowiedzi

Audiozakupy, 10 Kwi 2010, 08:35

 

>W 11m2 DM 2/6 da wystarczająco basu, nawet w 20m2 potrafią zadziwić. A odnośnie tej słabej kopułki

>to faktycznie jest tak słaba, że z pewnością lepszej w nowych kolumnach podłogowych do 2000zł nie

>widziałem.

 

Owszem, jest bardzo słaba. W końcu Dynaudio słynie z przeciętnych kopułek, gdzie mu tam do Tonsila. Nawet w recenzji DM 2/6 Wojtek Pacuła pastwi się nad tą okropną kopułką. Można sobie poczytać:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"plmati"

Powiem szczerze...Siest nie słyszałem i słyszeć nie chcę..Wszystko co słyszałem Tonsila mnie nie zafascynowało w żadnym..Powtarzam w żadnym aspekcie!! Z wymienionych wydają mi się sensowne Jamo seria "C". Natomiast jeśli chodzi o metraż...Podłogówki jakoś mi się nie widzą..Jak one się "rozwiną"?Myślę, że tylko monitory..Jak chcesz dobry bass i w tak małym pomieszczeniu słyszalny "po cichu" to szukałbym czegoś, z celulozy i najlepiej z basem 20cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danny to pewnie slyszales altusy :)

do autora tutaj masz recenzje siest moge powiedziec ze bardzo realna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 11 Kwi 2010, 10:09

 

>Siesta ma calkiem niezle midwoofery i tutaj sie jej zalety koncza.

 

 

Jestem na kupnie kolumn i wlasnie myslalem o tych siestach - czyli ze szkoda kasy? Dobre glosniki to nie wystarczy zeby ładnie zagraly?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie do 2tyś. nie znajdziesz zbyt wielu lepszych NOWYCH podłogówek.

Zerknij na STX FX300.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysokie w siestach wcale nie kuleją mit ktory sie powiela :) przy dobrze dobranych elementach toru brzmienie jest bardzo przyjemne poniewaz kopulki siest sa tekstylne miekkie brzmienie to sam relaks w muzyce a zwrotnice sa zbudowane rewelacyjnie oto fotka zwrotnicy dla wysokotonowek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-26177-100007509 1270975283_thumb.jpg

post-26177-100007510 1270975283_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asfanter

22 Cze 2009, 22:42

O mnie » Ignoruj » PW »

 

stat: 1247 / 451 / 1 S520 dadzą Ci pewnie jaśniejszy dźwięk, detaliczny z mniejszą ilością bardzo niskiego basu który Siestom jest nieobcy.

Nie wiem dlaczego tak trzymasz się Premium, w Siestach w standardzie dostajesz sensowne zwrotnice i uniwersalne brzmienie. Dzisiaj słuchałem na Siestach nowej płyty Dream Theater w wersji CD (winylu jeszcze nie kupiłem), potem audiofilskiego wydania MFSL Gold Histerii wiadomej kapeli Def Leppard a na koniec nowej Diany Krall juz z winylu i wszystko zagrało wysmienicie, co przyznali wszyscy bioracy udział w odsłuchu. Te kolumny mozna brać w ciemno, tym bardziej że cena jest rewelacyjna.

IP: bc0d7ba378ea95e | Odpowiedz » | Zgłoś do moderacji »

 

 

pierwszy lepszy wpis asfantera szczerze zachwala siesty porownojac z usherami 520

discomaniac radze ci posluchac oryginalnych siest wyprodukowanych w protonsilu prosto z fabryki na twoim sansui zmienisz zdanie o tych kolumnach pozdrawiam i autorowi zycze udanego wyboru nie namawiam na siesty ale polecam szczerze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Postanowiłem napisać coś od siebie.

 

Siesty to rewelacyjne kolumny w swojej cenie.

 

Miałem okazje słuchać jamo s606,mission M35i,i keff(nie pamiętam modelu kosztowały coś ok 3500zł)

 

Z tych 3 modeli kolumn tylko keffy grały na podobnym poziomie co siesty-co prawda z lepszą górą lecz z o wiele gorszą średnicą i basem.

 

Możecie się śmiać ale według mnie siesty prezentują średnicę jak z kolumn z rzędu 5-7tys.

 

Druga sprawa to wygrzanie kolumn.W przypadku siest różnice są ogromne-użytkownicy tych kolumn napewno wiedzą o co chodzi.Później jeden z drugim przychodzą na odsłuch do sklepu i okazuje się gra to fatalnie.

 

Co do wysokich tonów-faktycznie nie idą one w parze z resztą pasma,lecz w tej cenie jest i tak dobrze.Moim zdaniem góra jest troszkę zapiaszczona i jazgotliwa.Efekt ten potęguje się w pomieszczeniach słabo akustycznych.

 

"discomaniac71"

 

Nie wiem skąd wzięło się takie sceptyczne nastawienie do tych kolumn.Czytając twoje wpisy wydawało mi się że jesteś dobrze osłuchany i obeznany.

 

W każdym razie jeżeli ktoś zechciał by posłuchać siest w dobrych warunkach akustycznych to zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowana większość krytykujących Siesty to osoby takie jak kolega:

 

danny, 11 Kwi 2010, 02:40

>Powiem szczerze...Siest nie słyszałem i słyszeć nie chcę..Wszystko co słyszałem Tonsila mnie nie

>zafascynowało w żadnym..Powtarzam w żadnym aspekcie!!

 

 

Można i tak (przynajmniej uczciwie) podchodzić do sprawy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie wypowiedzi.

Ale teraz mam większy mętlik w głowie niż miałem. Ale chyba macie racje, że Siesty będą za duże do mojego pokoju i tego basu nie odczuje, ale z drugiej strony mam wrażenie że to 'tylko' 2 głośniczki 15cm, które nie będą za duże. I chciałbym żebyście Wy się wypowiedzieli. Rozważałem też opcję głośników Logitech Z-5500, wiem zaraz powiedziecie że to plastikowe gó**o i będzie grało tragicznie i się nie opłaca tego kupować, ale ja już naprawdę nie wiem co kupić, a słyszałem głośniki z-5500, subwoofer mają naprawdę potężny potrafi zejść nisko u kolegi w pokoju 15m2. Teraz proszę o wypowiedź tych osób, które te głośniki słyszały i mają jakieś porównanie do monitorów, które mogą mieć lepszy bass niż te logitechy. Średnicę i górę na pewno będą miały lepsze, ale Logitech ma potężny subwoofer, który naprawdę dobrze gra, ale to tylko subwoofer, a co z resztą ? Myślałem też nad kupieniem tego zestawu i dokupieniem do niego kolumn np. od Pianocrafta.

 

Pozdrawiam,

Mateusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plmati kup siesty bedziesz zadowolony , dopasuja sie do pomieszczenia i z porzadnym wzmakiem pieknie zagraja ale kupno polecam w bylych sklepach tonsila np w poznaniu na 28 czerwca kupujac w tym salonie bedziesz mial pewnosc ze wyjechaly prosto z fabryki a nie od rzemieslnika z garazu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja juz cie nie rozumiem plamti.

Posiadasz Quantumy 603 i myslisz se wydajac raptem 300 wiecej do tego na PODLOGOWKI wskoczysz odrazu na wyzszy pulap dzwiekowy?? Juz ci pisalem ze jezeli posiadasz te kolumny to zeby naprawde poczuc jakas sensowna roznice w brzmieniu to musisz dolozyc wiele wiecej.

Zamiast isc naprzod, to ty sie cofasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, masz rację, że to tylko 300zł, ale myślę, że bas można jakoś poprawić. Właśnie się dowiedziałem, że za jakiś miesiąc będę miał większy pokój (14,5m2) to będzie prostokąt 5,5m x 2,65m, więc tutaj już podłogówki się chyba nadadzą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plmati, napisz lepiej jakiej muzyki słuchasz i co rozumiesz przez "fajny bas", bo tak to tylko każdy będzie polecał coraz "lepsze" kolumny, nie znając twoich preferencji. Jak słuchasz techniawki, hip-hopu, dubstepu, czy jakiegoś tam łupania i chcesz, żeby basior ci pokojem trząsł, to o Siestach możesz zapomnieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham hip-hopu, rapu i różnych nowości, żadnego techno nie słucham lubię jak po prostu bas schodzi nisko i tak jakby przytyka uszy od ciśnienia wytworzonego, jak jest mięsisty, tak jak np. w kawałku Lil Jon - Get Low

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z basem w Quantum 603, ale na moich 605 jest go w sam raz. Czasem nawet za duzo. A nie wierze by 603, a tak sie mocno roznily. Przeczuwam ze nasluchales sie gdzies u kogos w samochodzie jakiejs lupany i niby fajnego basu i teraz chcesz zeby tak bylo u ciebie w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał i tu się mylisz, słyszałem konstrukcję Quantum 605 i jeśli miałbym taki bas w moich to bym ich nie wymienił na coś innego. 605'tki grają ładnym, niskim basem, ale 603 już tego nie potrafią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.