Skocz do zawartości
IGNORED

A co gdy wzmacniacz nie posiada wyjścia pre-amp?


lowfi81

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad podłączeniem końcówki mocy do mojego denona avr-1910. Przed zakupem końcówki chciałbym upewnić się na pewno jest szansa podpiąć końcówkę jeśli nie posiadam wyjścia pre-amp w amplitunerze. Może jest to możliwe poprzez wyjście sygnału typu Zone 2 lub jednego z wyjści analogowych audio. Jak wam się wydaje pod które wyjąć byłoby to możliwe. Za sugestie z góry dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodaję zdjęcie tylnej ścianki amplitunera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz :-), 10 Kwi 2010, 05:39

> Zone 2 out, masz wyjscie pre kanalow L+R.

 

Jesteś pewnien? Czy na materiale wielokanałowym do wyjścia Zone 2 Out nie idą przypadkiem sygnały Lt/Rt czyli 5.1/7.1 zwinięte do stereo zgodnie z regułami Dolby Pro Logic II(x) (a nie L/R)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lowfi81, 9 Kwi 2010, 14:30

 

>Zastanawiam się nad podłączeniem końcówki mocy do mojego denona avr-1910.

 

To może ja , bardziej radykalnie.

Podłączenie końcówki mocy ( pod wyjście subwooferowe), w cenie tego amplitunera, da poprawę, jednakże nieadekwatną do wyłożonej kasy.

 

Wniosek: naprawdę nie warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszelkie sugestie i rozwiązania. Jak znajdę chwilę czasu pokombinuję z podłączeniem jednego z moich starych wzmacniaczy, może w ten sposób uda mi się znaleźć optymanlne rozwiązanie. Wcześniej zapoznawałem się z instrukcją amplitunera i oczywiście czytałem o podłączeniach poprzez ZONE 2 oraz ustawieniem bypass dla przednich kanałów. Ale jak to zwykle bywa z instrukcjami tego typu sprzętów, ciężko wysnuć czy tak naprawde jest to to czego szukam. Gdy już będę po próbach ze wzmacniaczem i dojdę co i jak to oczywiście podziele się spostrzeżeniami... no i zdecyduję czy kupować końcówkę mocy czy też dać sobie spokój. Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączenie wzmacniacza? w tym przypadku nic Ci nie da. I na podstawie tego nie wyciągniesz żadnych wniosków co do skuteczności podłączenia końcówki mocy. Ile jesteś w stanie wydać na końcówkę aby spodziewać się słyszalnej poprawy?

 

Jesli już Cie korci to zdecydowanie polecam wymianę kolumn, może dobry subwoofer.... (velodyne)

Zyskasz na masie, na tym czego Ci brakuje. Wyjście w ampli masz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jednak ktos mogl by w skrucie podac jak mozna to ominąc bo jednak nigdzie nie ma wprost napisane. Mam Nad'a 326 i nim chcial bym zasilic fronty tyly tez mam a centralnego sie dokupi. Nie zalezy mi na cudnym amplitunerze ale zeby tez nie byl tragiczny. Fajnie by bylo jakby mial multikanalowe wejscie wtedy pod bluray kiedys mial bym po problemie. Wiec tak szukac amplitunera z pre out? Czy moz wybrac inny i wtedy w jakis inny nie jasny mi jeszcze sposob :P Zasilic przody Nad'em :) Prosze o wyrozumialos ktorka zetelna odpowiedz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.