Skocz do zawartości
IGNORED

wzmacniacz lagodny w odbiorze...


futu

Rekomendowane odpowiedzi

do wpisu natchnal mnie post"

 

Kolumny "łagodne" w odbiorze...

 

i sprawa wyglada tak: mam kolumny ktore maja dzwiek bardzo dynamiczny efektywny tak ze slucham je czesto na bardzo niskim poziomie glosnosci bo jest glosno dynamicznie zywo energetycznie itd,

 

czasami to przeszkadza szczegolnie przy wieczornym sluchaniu - i zastanawiam sie nad wzmacniaczem ktory ma troche lagodne brzmienie - ale przejzyste i dokladne na gorze pasma i potezne na dole pasma, da sie cos takiego kupic? budzet? ok2000zl uzywany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Analogue Puccini.

Jedno z niewielu urządzeń, które miło dzisiaj wspominam, a to właśnie za łagodnośc przekazu. Nawet brak pilota na wyposażeniu nie doskwierał praktycznie wcale, bo na raz ustawionej gałce volume można było spokojnie się bujac praktycznie w nieskończonośc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekraczasz granice absurdu :).

Pytałeś już chyba o wszystkie mozliwe konfiguracje...

 

Nie mozesz się zdecydowac co lubisz, czy tylko lubisz sobie popisać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whitesnake - po prostu poznaje sprzet;p na razie nie decyduje sie co lubie gdyz jak na razie nie zmieniam sprzetu... chociaz wszystko zalezy od pewnych czynnikow jak trafi sie okazja to kto wie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

futu, 10 Kwi 2010, 08:08

 

>a marantz pm-17?

 

Aktualnie posiadam.

Można wiele dobrego o nim napisac, ale na pewno nie to, że jest "łagodny" a wręcz przeciwnie.

No chyba że z jakimiś wyjątkowo zamulonymi kolumnami, tylko ja akurat takich nie trawię, także nawet nie cwiczyłem podobnych zestawień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parantulla - tylko pytalem bo 1 forumowicz chcial mi sprzedac, w sumie ja tez nie preferuje zbyt zamulonego i lagodnego brzmienia ale przy moich kolumnach nie jest mi poitrzebny zbyt dynamiczny i ostry chlodny sprzet bo bedzie nieprzyjemnie...

 

ale dopisujcie tutaj sprzety lagodnie grajace - chociazby z tego powodu ze wchodzi taka osoba na forum i szuka czegos lagodnego wiec ma wateek w ktorym ma zerbane wszystko do kupy, za jakis czas podsumuje wypowiedzi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

futu, 10 Kwi 2010, 08:28

 

>whitesnake - po prostu poznaje sprzet;p na razie nie decyduje sie co lubie gdyz jak na razie nie

>zmieniam sprzetu... chociaz wszystko zalezy od pewnych czynnikow jak trafi sie okazja to kto wie...

 

Powiedzmy sobie szczerze, że w naszej galaktyce nie istnieje wzmacniacz, który spełni wszystkie Twoje warunki z pierwszego postu - potężny bas i czyste soprany przy cichym słuchaniu za ok. 2.000PLN?

Także nie licz na to, że trafi się okazja, bo takie klocki (spełniające te warunki) startują z cenami od 5-6 tysięcy co najmniej. Oczywiście używane :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj coś z Alchemist Products. Ostatnio był na allegro mój stary Kraken ...

Łezka się w oku kręci ...

Miło wspominam to brzmienie. Nie męczące a jedonocześnie wystarczająco szczegółowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam proponuje starsze marantze. pm-80 to ładne stereo, ładne detale, ciepło i kluchowato. jezeli boisz sie ze bedzie ZBYT ospale, to rzecz jasna MARANTZ PM-68/7000. i ciepło, i dosc zywo, i detalicznie, no poprostu bardzo, bardzo dobry wzmak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad wzmacniaczem

>ktory ma troche lagodne brzmienie - ale przejzyste i dokladne na gorze pasma i potezne na dole pasma.

Wypisz wymaluj kolega lampy potrzebuje.Do 2 kzł trzeba obowiązkowo przed zakupem posłuchać czegoś na El-34 w push-pull ,może 6L6,używka w dobrym stanie powinna się trafić.Potem odwrotu nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, wg mnie linn ma łagodne brzmienie - co prawda opieram tę opinię na odsłuchu odtwarzaczy linna mimik i ikemi)oraz (a właściwie przede wszystkim) obecnego zestawu all-in-one linn classik music - ale ta łagodnosć wydaje mi się wspólnym mianownikiem sprzętu z tej stajni. Przynajmniej budżetowego, a o takim chyba jest ten wątek?

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do pytania o wzmacniacz "łagodny" w odbiorze, grający bez wyostrzeń w średnicy i górze, z w miarę dobrym basem, nowy, do około 2000zł.

Moje typy są następujące:

 

Advance Acoustic MAP 105 (mój faworyt)

Harman Kardon HK980

NAD C355bee (droższy od w/w i brzydszy... chyba że nadrabia aż tak dźwiękiem)

Rotel RA05 (ponoć rotele grają ostro...)

MARANTZ PM 7003

 

Jeden z nich niebawem zakupię, nastawiam się najbardziej na Advance. Czy to dobry wybór ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikkonen, 13 Kwi 2010, 20:01

 

>Harman Kardon HK980

>NAD C355bee (droższy od w/w i brzydszy... chyba że nadrabia aż tak dźwiękiem)

>Rotel RA05 (ponoć rotele grają ostro...)

>MARANTZ PM 7003

 

wypowiem się jedynie w temacie tej listy.

 

Marantz gra podobnym dźwiekiem do rotela z tym że nie ma takiej dynamiki co rotel. Jest słabo wydajny prądowo i trzeba dobrać kolumny wysoce efektywne. Ale te przeważnie mają wyostrzony dźwiek. Dlatego uważam, że oba potrzebują mądrego doboru głośników, czyli ich przeciwstawnego charakteru (bardziej łagodnego, trochę zamulonego, chyba bardziej z tekstylną kopułką niż metalową).

Rotel zadowoli się bardziej niskoefektywnymi kolumnami. Jak dobrze dobierzesz rotel odpłaci bardzo przyjemnym, mocnym i muzykalnym dźwiekiem. W przypadku marantza będziesz czuł niedosty energii albo jazgot.

 

Nad i Harman jak dla mnie są niższą ligą, bardziej efektowne niż efektywne. Czarują bajerami, niby dużą mocą ale nie dźwiekiem. Coś w nich mi zawsze przeszkadzało, nie miały tego czegoś co lubię.

 

Advance Acoustic MAP 105 nie słuchałem, czytałem jedynie opinie redaktorów. Ale kto w nie teraz wierzy?

 

Dlatego ja stawiałbym na Rotela i moze AA MAP 105, ale tego nie słuchałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a Cambridge Audio 650A ? Model jest dość nowy, cena nieco ponad 2 tys, a jak z dźwiękiem ? Jaka jest mniej więcej charakterystyka brzmienia Cambridge ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nieco przekroczysz te 2000 to masz roksana caspiana, trudno osiągalny, ale do dostania. Jest dynamiczny, zespoi górę ze średnicą w ładny nienatarczywy sposób, warto spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikkonen, 14 Kwi 2010, 21:46

 

>Hmm, a Cambridge Audio 650A ?

 

przereklamowany. gra dość ostro, bez większej głębi, eksponuje wysokie tony,żre sporo prądu,jest słabo wydajny prądowo, potrzebuje dość łagodnych głośników. Bezpośrednio porównywałem CA,Marantza i Rotela na podłogowych kolumnach Proaca i zdecydowanie najbardziej podobał mi się dźwięk rotela. Dynamika, spójne pasmo w całym zakresie, świetny dół i niemęcząca góra. Reszta poległa, pogłośniona grała jakby się dusiła i miała się rozlecieć z powodu wysokich zakresów. W porównaniu z z nimi rotel był dynamiczną oazą spokoju, choć generalnie taką nie jest. Nie twierdzę,że CA czy Marantz są złe, ale jak na swój dźwięk powinny kosztować połowę mniej. Rotel też jest drogi,tak z 2/3 tego co kosztuje. Wtedy byłoby sprawiedliwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.