Skocz do zawartości
IGNORED

Modyfikacja odtwarzacza Philips CD604 i CD614


arturp

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu modyfikowałem kilka odtwarzaczy Philipsa i najlepsze efekty ( zbliżone do moich preferencji ) uzyskałem z napędu CDM4 i przetwornika TDA1543 . Modyfikacje odtwarzaczy na CDM2 oraz TDA154 dawały efekt bardzo ciekawy -niemal analogowy ale CDM4/TDA1543 brzmiały bardziej dynamicznie , szczegółowo i świeżo . Postanowiłem przeprowadzić dokładną modyfikację , podzielić się doświadczeniami i skorzystać z pomocy kolegów z forum .Na warsztat trafił Philips CD604.

Ma być to wersja z sekcją analogową na opampach ale z buforem lampowym .

I piersza ciekawostka - w sekcji analogowej sygnał płynie przez kilka rezystorów SMD . Fuj ! Wymiana na metalizowane widoczna na zdjęciu .Druga ciekawostka to osiowe elektrolity Philips 22uf i 4,7uf . Nikt ich nie wymienia ale po wylutowaniu okazało sie ,że nie trzymaja pojemności - na przykład zamiast 22uf było 16uF. Te kondki są na napięcia 50 lub 63v ale na pięcie na nich nigdy nie przekracza 5V . Schemat zapożyczony ze stronki goldfinch mod .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3970-100007559 1270876963_thumb.jpg

post-3970-100007560 1270876963_thumb.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do tematu bo mam takiego cd 614.Fakt, nawet nie modyfikowany filip zainteresował mnie swoim dźwiękiem.Zwłaszcza gitara i saksofon choć kontrabas też nieźle brzmi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Zamiast bawić się op-ampami i buforem lampowym polecam wyrzucić wszystko co jest za DAC i zrobić konwersję IV na rezystorach (tak jak w NOS DAC PD),

dodatkowo od TDA 1543 odciąć słabe zasilanie z płytki,

a zrobić zasilanie z akumulatora (miejsca w tym CD jest sporo), stab i dwa kondki bezpośrednio na nóżkach DAC, dobrze spiszą się Panasonic FC w tym miejscu, lub lepiej BG N i NX

wymienić kilka kondensatorów w zasilaniu i diody na schotky.

Transport i obudowę wykleić matami bitumicznymi.

 

Robiłęm taki mod z 5 lat temu i zagrało t całkiem nieźle,

dużo lepiej niż oryginalny, suchy i pozbawiony blasku Philips 604

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, ale szału (czyt. HighEndu) z tego Cd niestety nie będzie nigdy, dużo lepiej grał nie ruszany DVD Samsung HD950

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, faktycznie rola buforka jest dyskusyjna ale testowałem takie rozwiązanie i brzmiało nieco barwniej niz czyste opampy . Cytuję za autorem bufora - >>ma "psuć charakterystykę" klasycznego wzmacniacza półprzewodnikowego, żeby uzyskać charakterystyczny "lampowy", ciepły dźwięk. "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stereoMac , zgadzam się z tobą . Dlatego równolegle modyfikuję Philipsa CD614 i tam zrobiłem pasywna konwersję za TDA1543 i dalej układ lampowy zamiast istniejących wzmacniaczy operacyjnych . Mam z nim jednak mały problem - podczas pracy cos skopałem z zasilaniem i transport nie działa . Jak naprawię to również pokażę zdjęcia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturp, 10 Kwi 2010, 15:35

 

>McGyver, faktycznie rola buforka jest dyskusyjna ale testowałem takie rozwiązanie i brzmiało nieco

>barwniej niz czyste opampy . Cytuję za autorem bufora - >>ma "psuć charakterystykę" klasycznego

>wzmacniacza półprzewodnikowego, żeby uzyskać charakterystyczny "lampowy", ciepły dźwięk. "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver , to co piszesz to prawda ale są też inne punkty widzenia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam stronę audiotonu. Świetna dla początkujących. Z drugiej strony wiele przedstawionych tam poglądów to poglądy co najmniej kontrowersyjne. Nigdy też nie widziałem tam układu lampowego z dobrze poustawianymi punktami pracy. I dziwić się że ludzie kopiują, a potem bezrefleksyjnie gadają że WK-WA słabo gra...

Gdyby WK-WA faktycznie słabo grało, to Hiroyasu Kondo san zapewne nie zastosowałby go w preampie KSL-M7.

Filozofia "psucia" charakterystyki po to żeby uzyskać określony typ brzmienia to zdecydowanie nie moja bajka, bo potem nie wiadomo co tak naprawdę jest nagrane na naszych płytach skoro wszystko gra na jedno kopyto. Jak dla mnie sprzęt ma być przezroczysty. Inaczej zbyt wiele się traci z dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu rozbabrałem :) Philipsa CD 610, też na TDA1543 ale na za to z SAA7220. Układ przepięty na NOS. Konwersja I/V na rezystorze, a jako stopień wyjściowy wtórnik katodowy zamiast OP-ampów, na lampie 6N6P. Jakie efekty ?, a takie że zagrał bez kompleksów z Sony serii ES coś tam coś tam :). Było do tego oczywiście osobne zasilanie dla TDA1543, te na płycie jest masakryczne, razem z cyfrówką. Oczywiście że można zarzucić że nie jest to high end. Za to frajda i satysfakcja z zabawy jest gwarantowana. Odnośnie napędów CDM-4. Jeszcze nie trafił się ubity taki laser, a mam ich parę (...naście :) ) nawet w odtwarzaczach kupionych za 10 zł wyjętych dosłownie z kałuży :). Czytają wszystko, łącznie z płytą chodnikową. Ciągle jestem zdania że nawet takie sprzęty projektował inżynier, a nie księgowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne odczucia jesli chodzi o jakość napędów Philipsa od CDM0 do CDM9. Są o niebo lepsze od ówczesnych wynalazków Sony , Sanyo , JVC , Hitachi , Sharp , Toshiba itp wkładanych do odtwarzaczy z podobnej półki cenowej .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver ,

Ja ciągle uważam się skromnie za początkującego w temacie diy-audio więc audioton jest dla mnie OK ;p A co do punktów pracy to masz rację - mnie tez nigdy nie udało się ustawić prądu na podstawie podanych wartości elementów . Ale jak się popracuje to brzmi dobrze i frajda jest .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Cię nie krytykuję, przedstawiam tylko swój punkt widzenia wyrobiony na podstawie własnych doświadczeń.

W końcu nikt nie rodzi się specjalistą, każdy kiedyś był początkujący i od czegoś trzeba zacząć. Można od strony Audiotonu. Szkoda że sporo lepsza pod względem merytorycznym strona ECClab sczezła w niepamięci, było tam sporo fajnych rzeczy lepiej dopracowanych niż na audiotonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze , zasilanie symetryczne opampów tylko w nazwie takie jest . Na gałęzi dodatniej 10,8V a na ujemnej -12,4V .Może dałby tu radę jakiś stabilizator Low Dropout na 10V ? Gałaź ujemną zrobiłbym na 7910 i było by w miarę równo .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, to w moim pioneerku ten sam problem, nie jest widzę odosobniony- ja sobie zrobiłem stabilizowany zasilacz na +/-10V - wyregulowany z dokładnością do drugiego miejsca po przecinku :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałem nowe wymontowane z jakiegoś soniaka, stare by chyba wyzionęło ducha jak bym na nim coś dodatkowego powiesił, ale może w tych starszych CD były solidniejsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zmiany :

- wszystkie kondensatory elektrolityczne wymienione na nowe ( Panasonic FM , Rubycon ZL , Elna Cerafine , Sanyo Oscon , Elna Silmic ) lub ( jeśli malej pojemności ) zastąpione polipropylenowymi

- w zasialaczu wymieniłem satbilizator +5V na low dropout

- stabilizatory wyposażyłem w radiatory ( +5V się bardzo grzeje )

- wymieniłem diody w prostowniku na szybsze - 150ns

- zwiekszyłem pojemności w filtrowaniu zasilania i teraz obie gałęzie + i - maja takie same

- skasowałem wzmacniacz operacyjny od wyjścia słuchawkowego

- wymieniłem rezystor 2,7k przy Vref TDA1543 z SMD na metalizowany

- przestawiłem tryb NOS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3970-100007502 1270977446_thumb.jpg

post-3970-100007503 1270977446_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3970-100007499 1270977509_thumb.jpg

post-3970-100007500 1270977509_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDA 1543 bardzo nie lubi się z OS-Con -ami. Barwa z nimi jest sucha, Daj tam Panasonic FC chociaż.

A zasilanie tego DAC jest w tym CD spieprzone całkowicie, jeżeli już koniecznie nie chcesz go zasilić z osobnego trafa, akumulatora ( z akku gra najlepiej ) to daj chociaż stabilizacje bezpośrednio przy Dac, najlepiej na samych nóżkach. Jednak dużo lepsze efekty dźwiękowe osiągniesz dając mu osobny zasilacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stereoMac ,

wokół TDA1543 jest kilka elementów połączonych z masą , które oznaczyłem na czerwono od 1 do 6 . Nie wiem jaka jest rola kondensatora oznaczonego numerem 5 . Czy sądzisz ,że należy zrobic oddzielne zasilanie przez przecięcie ścieżek do +5V oraz GND i dolutowanie w tych punktach kabli od nowego zasilacza ?

PS

Oscony nie lubią się z TDA1543 ? Może to było powodem , dla którego bardziej mi się podobał mój stary CD614 z buforem lampowym na wyjsciu a nie z opampów . Lampki pewnie ocieplały tą suchość od Osconów . Mam jeszcze Elny Cerafine ale te równiez nie ocieplaja dźwięku ;p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skorzystaj z tego, sprawdzonego schematu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

kond za stabem Panasonic FC, lub lepiej BG-STD ew. Ty lubisz "bocznikować" to tego OS -Cona zbocznikować jakimś MKP 0.1uF

ale ja tego nie robiłęm, nie wiem.

przed stabilizatorem 1000uF do wyboru Rubycon ZL, Nichicon KG GoldTune, raczej nie dawaj tu Panasanic FC

Ten stab 5V i kond 47Uf daj bezpośrednio na TDA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zmiany :

W celu zrobienia prawdziwie symetrycznego zasilania dla opampów musiałem wstawić stabilizatory w miejsce rezystorów 18R idących do gałęzi dodatniej i ujemnej . Firmowe ustawienia dawały około 10,8V na gałęzi dodatniej i –12,4v na gałęzi ujemnej . W gałąź dodatnią wstawiłem regulowany stabilizator L2941 low dropout ( R1-1K , R2-6,8K , masę pobrałem z sąsiadującej zworki ) . Teraz napięcie wynosi 10,08V . Na gałęzi ujemnej chcę wstawić zwykłego LM7910 ponieważ jego typowa minimalnie wymagana różnica miedzy wejściem a wyjściem jest 2V więc wystarczy do zbicia z 12,4V na 10V . No ale jeśli nie da rady to będę musiał poszukać ,, negatywnego „ stabilizatora low dropout ...

Druga poważna zmiana to odcięcie zasilania do DAC-a . Wylutowałem rezystor 4,7R ( na schemacie 3640 ) doprowadzający napięcie +5V oraz odciąłem masę/ścieżkę bezpośrednio przy nodze nr4 TDA1543 . Wykasowałem też ceramik SMD bocznikujący OsCona . Dwa kabelki wyprowadzone do zewnętrznego zasilacza , kondensator filtrujący zasilanie przy przetworniku podłączony do nowego zasilania i zbocznikowany małym polipropylenem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddzielny zasilacz dla TDA1543 , stabilizator 5V na LM7805. Co ciekawe – po tym modzie wszystkie stabilizatory są chłodne a wcześniej L2941( +5V ) przy mostku mocno się grzał .

Wstawiłem tez drugi stab przy opampach na gałąź ujemną – okazało się ,że LM337 działa mimo że różnica napięć na wejściu i wyjściu wynosi tylko 2,2V a nie rekomendowane 3V . Teraz rozrzut miedzy gałęzią dodatnią i ujemną wynosi około 2% a nie 15% ustawione fabrycznie .

PS

Maksymalne napięcie zasilania dla TDA1543 to chyba 9V . Peter Daniel w NOS-dacu na tym przetworniku dał chyba 8V . Sądzicie ,ze warto podnieść napięcie z obecnych 5V do , powiedzmy 6V lub 8V ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3970-100007384 1271096301_thumb.jpg

post-3970-100007385 1271096301_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturP, a czy Ty w ogóle słuchasz co się zmienia, czy tylko wymieniasz elementy?

Ten zasilacz dla TDA jakiś trochę dziwny jest.

Lepiej chyba gdyby był to układ CLC lub ew. CRC a stabilizator 5V przy TDA się znalazł.

w ogóle te przewody, niby zasilające, ale jakieś przy długie się wydają,

zamontuj zasilacz tuż obok TDA w ukłądzie CLC,

Dodatkowo taki misz-masz różnych marek kondów nie wiem czy wróży dobrze.

 

mam nadzieję że się nie obrazisz za krytykę, ale uważam że jeżeli coś źle wygląda optycznie, to raczej małe szanse aby dobrze zagrało :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większośc z tych modyfikacji juz robiłem wcześniej wiec wiem ,że przynoszą oczekiwany skutek . Z ,, nowości " sa tylko staby dla opampów i oddzielne zasilanie dla TDA1543.Kable od zasilania TDA1543 sa długie ponieważ jeszcze nie wiem gdzie będzie płytka . Jak zamontuję to przytnę . A co do mieszanki kondów to może masz racje ale kto to tak naprawdę sprawdził ? Raczej obiegowe opinie niż doświadczenia. Sądzę ,że wiekszy wpływ ma sam stabilizator niz zastosowane kondensatory . Posłucham to ocenię , może zmienie na inne kondensatory jesli zagra źle .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.