Skocz do zawartości
IGNORED

Modyfikacja odtwarzacza Philips CD604 i CD614


arturp

Rekomendowane odpowiedzi

Oj , chyba jest lepsza droga do DAC-a , na przykład wspomniany wyżej NOS DAC Petera Daniela czy ciekawostka , którą kupiłem z pół roku temu i jeszcze nie złożyłem - AVT5335

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Warto poczytać opis do tego kitu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj , chyba jest lepsza droga do DAC-a

Możliwe, ale przerabiałem już podobne rzeczy i to nie było to. Trudno będzie znaleźć mi w tej cenie 2w1 tzn. dobry dźwięk z CD i DAC dla strumienia. (taki przełącznik trybu pracy z tyłu obudowy CD/DAC) Strasznie mnie kręci stworzenie takiej hybrydy.

 

AVT5335

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Warto poczytać opis do tego kitu .

Ciekawe.

 

Nie jestem elektronikiem, ale zastanawiam się gdzie wpiąć się sygnałem z wejścia coaxial wydaje mi się, że w pin 3 tj. data TDA1543. Nie wiem jednak czy w ten sposób nie uwalę czegoś?

 

To nie może być tak banalnie proste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączny koszt to?

 

Nagrzebiesz się tylko , wykosztujesz a niewiele drożej kupisz CD42 + używanego rDACa który zagra lepiej .

Widzisz nie sztuką jest wydać kolejną kasę i nadal szukać. CD już mam dźwięk z jego DAC też mi odpowiada brak mi tylko wiedzy, a i chęci są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chciałem sobie zrobić full wypas Marantza CD40 . Cały nowy analog wg Pedji Rogić Aya DAC , zegar zasilacze itd .

Skończyło się tylko na dwóch dodatkowych trafach a miało być bodajże 7 :)

Koszt razem z CD ( dałem bodajże 250zł ) wyszedł około 1000zł .

Poczytaj :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wyjście cyfrowe też wstawiałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i szkoda było trudu bo Marantz CD42 za 150zł był lepszym napędem .

 

CD już mam dźwięk z jego DAC też mi odpowiada brak mi tylko wiedzy, a i chęci są.

Chyba że to traktujesz jedynie jako zabawę to tak .

A gra to okropnie . Miałem 614 kupiłem go dla napędu bo prawdopodobnie nie był używany od nowości .

 

Widzisz nie sztuką jest wydać kolejną kasę i nadal szukać.

Pewnego poziomu i tak nie przeskoczysz takimi modami .

Jeszcze kilka lat temu jak rynek klamotów używanych był ubogi to warto było się w tym grzebać . Dzisiaj takie mody w tak budżetowym klamocie już nie ale trzymam kciuki z dobrą zabawę .

Z czasem dojdziesz do tego , że trzeba było dołożyć parę złotych i mieć całkiem innej klasy sprzęt .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gra to okropnie .

Gusta i wymagania są różne mnie naprawdę dźwięk z 614 się spodobał. Ocieplenie wokali zauważyła nawet moja żona. Pewnie Marantz CD42 gra i lepiej, ale i tak musiałbym montować mu wejście coax tak jak chcę to zrobić tutaj.

Z czasem dojdziesz do tego , że trzeba było dołożyć parę złotych i mieć całkiem innej klasy sprzęt .

 

Niestety to nie jest parę złotych, chyba że przeoczyłem coś na rynku.

CD, który oprócz tego że będzie zwykłym CD-kiem musi posiadać wejście cyfrowe dźwięku lub USB. Takie klocki z przyzwoitym dźwiękiem kosztują już sporo ponad 1 tysiąc pln. a i tak im daleko do brzmienia 614.

Moim skromnym zdaniem za "chwilkę" okaże się, że "strumieniowce" wyprą CD i taki będzie finał.

Jakiś czas temu przerobiłem sobie swoją nie małą kolekcje płyt na MP3 (320) i słuchałem tego, a przy okazji pozbyłem sie odtwarzacza srebrnych krążków na szczęście pozostawiając sobie płytki. Po kilku latach pojawił się nowy format zapisu starych CD, a mianowicie FLAC, więc stwierdziwszy, że chyba coś tam słyszę jakąś małą różnice pomiędzy MP3 320, a FLAC postanowiłem zripować wszystko ponownie do rzeczonego flaca. Ale właśnie... . Czy ja coś słyszałem, raczej nie. Uświadomiłem to sobie w momencie gdy podłączyłem do mojego starego Marantza PM55 owego Philipsa CD614 i porównałem brzmienie kilku starych płyt z ich kopiami w MP3 jak i FLAC. Dopiero teraz zauważyłem istotną różnice w brzmieniu tych samych utworów. Jak się okazuje nie wynikała ona z powodu stosowania kompresji, ale była ana wypadkową zastosowania lepszego DAC (Philips614 kontra "strumieniowiec" i to w kilku postaciach).

Nie doszłoby do tego porównania gdyby nie gęsia skórka, która pojawiła się na moich przedramionach podczas słuchania kilku starych dobrze mi znanych płyt za pomocą tego równie starego Philipsa.

Teraz chyba rozumiesz dlaczego oprócz oczywiście aspektu finansowego mam takie parcie na owe wejście coax w CD614. Dążę do konfrontacji bezpośredniej CD/FLAC za pomocą tego konkretnego DACA, którego brzmienie w dodatku przypadło mi do gustu, a potem zobaczymy... .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Marantz CD42 gra i lepiej, ale i tak musiałbym montować mu wejście coax tak jak chcę to zrobić tutaj.

CD42 ma już wyjście cyfrowe. Nawet teraz widziałem na aukcji wersję MKII ( lepsze części ) za 150zł więc sens montażu takiego wyjścia jest żaden .

CD, który oprócz tego że będzie zwykłym CD-kiem musi posiadać wejście cyfrowe dźwięku lub USB

I właśnie kupujesz Maranta CD42 za 150zł do tego kabel profigold 4000 za 100zł i poluj na rDACa za 900zł . I masz wejście które Ciebie interesują . Jakością brzmienia rDAC i ten Philips to PRZEPAŚĆ .

Razem Ci wyjdzie 1150zł a tak wydasz niewiele mniej a i tak to nie zagra jak ten zestaw .

Pokombinuj , odłóż czy dorób i tak na tym wyjdziesz najlepiej .

 

A jak nie chcesz tyle wydawać to kup kilka płyt CDRW , nagrywaj na nich muzykę i słuchaj na tym Philipsie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD42 ma już wyjście cyfrowe.

Sory, ale czegoś chyba nie zrozumiałeś. Philips CD604 jak i 614 też mają wyjścia cyfrowe coaxial. Ja chcę zamontować WEJŚCIE cyfrowe coaxial. Po co? Cały czas o tym piszę w tym wątku.

Cena jaka wyszła ci za ten zestaw to może nie jest jakiś kosmos, ale robiąc to co ja chcę uczynić wyjdzie mi jakieś 30% tej ceny. Zakładając o czym cały czas piszę, że dźwięk tego fila mi odpowiada, to po co ma przepłacać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamocowanie "tylko wejścia" do CD, żeby wbudowany w CD DAC użyć nie jest sprawą banalną. Musisz mieć odbiornik SPDIF, który odbierze sygnał i obrobi do odpowiedniego dla danej kości formatu. Szycie, prucie, przerabianie - spraw IMHO trudna i nieopłacalna. Lepiej / prościej jest nabyć DAC, skoro podoba Ci się TDA 1543, to zakup odpowiednią płytkę - wspomniany kit AV na 4ch TDA - od razu jest w trybie NOS, równoległe połączenie 4 kości prądowych da Ci lepszy SNR i podobno mniejsze zniekształcenia. Opinie są podzielone, są tacy, co twierdzą, że to jest to i lecą w kanapkach do kilkunastu kości nalutowanych na siebie.

 

Złóż to lub zapoluj na płytkę lub na PD NOS DAC'a - biżuterii w postaci Black Gate nie dostaniesz, ale zadbaj przynajmniej od dobre rezystory. Jeśli DAC z AVT - tam jest konwersja pasywna - na HiFi Collective masz do wyboru do koloru części - polecam rezystory konwersji tantalowe - mają legendarne Shinkohy i AN, jako sprzęgające daj coś ok 3-4 uF foliowca Clarity Cap n 250V i zdejmiesz z DACa kilka kocyków ;-). na dodatek będziesz miał wejście SPDIF. możesz poszukać w chińskiej produkcji, tam czasami (bardzo nieliczne wyjątki) zdarzają się w miarę poprawnie skonstruowane płytki. W samym CDku jest dość dużo miejsca, zmieścisz więc i dodatkowe trafo/trafa, DAC, a może i zegar.

 

CD będzie wtedy potraktowany jako transport i pobierasz mu sygnał SPDIF do DAC'a wbudowanego do środka. Tak ja swego czasu zrobiłem - patrz zdjęcia wcześniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, ale czegoś chyba nie zrozumiałeś. Philips CD604 jak i 614 też mają wyjścia cyfrowe coaxial

Rozumiem bardzo dobrze . Miałem ten odtwarzacz ( jak i kilkanaście innych w tym celu ) jak szukałem właśnie dobrego napędu do DACa i jako ten napęd grał BEZNADZIEJNIE .

 

CD będzie wtedy potraktowany jako transport i pobierasz mu sygnał SPDIF do DAC'a wbudowanego do środka.

Jak go dobrze przerobi albo znowu się powtórzę wsadzi takiego DACa do CD42 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem bardzo dobrze . Miałem ten odtwarzacz ( jak i kilkanaście innych w tym celu ) jak szukałem właśnie dobrego napędu do DACa i jako ten napęd grał BEZNADZIEJNIE .

 

Przesadzasz, może miałeś jakiegoś zajechanego trupa. Mam dwa takie, obydwa czytały płyty chodnikowe (jeden uszkodziłem, drugi jest dawcą części), pod tym względem CDM4 to przyzwoity napęd. Pomimo plastików i głośnej pracy (ale pokażcie mi CD z obecnej produkcji, w którym napęd wytrzyma 15-20 lat :D). Większość CD ma spaprane wyjście SPDIF. Przy wkładaniu DACa do CD galwanicznie łączysz masy i pobierasz czysty sygnał SPDIF z dekodera z pominięciem trafka izolacyjnego (przeważnie kiepskiej jakości). Przy zadbaniu o poprawienie jakości zasilania (w tym dekodera), wytłumienia matami bitumicznym plastików jako transport nada się spokojnie.

 

Wciskasz (może i dobrze - nie miałem nigdy CD42) inny CD, ale człowiek ma ochotę pobawić się z tym, co ma, bo mu się podoba. Czasami trzeba samemu przejść ścieżkę, a nie od razu na skróty ;-). Mi też ten CD nie leży, ale jeśli już jest i się podoba, to dlaczego obrzydzać? Jeszcze muza przestanie grać ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz, może miałeś jakiegoś zajechanego trupa.

Był w stanie FABRYCZNYM nigdy przedtem ani potem nie miałem CDM4 w takim stanie ale ja nie piszę o zdolności czytania zniszczonych płyt ale to co się wydostaje z takiego coaxa i w przypadku tego Philipsa była to beznadzieja . Był łączony kablem Profigold 4000 i rDACem z zasilaczem Tedy Pardo . I spośród nastu różnych odtwarzaczy najlepiej wypadł Marzntz CD52MKIISE oraz Pioneer PD-9700 . Później PD-9700 w roli napędu porównywałem z Krellem KAV280CD . Różnice pomijalne a ten Krell z DACem Abraxasa za 1000USD w pewnym porównaniu rozgromił topowego McIntosha więc nie ma co dalej szukać jeżeli chodzi o napędy .

 

Wciskasz (może i dobrze - nie miałem nigdy CD42) inny CD

Od kilku lat nie ma miesiąca żebym nie modyfikował jakiegoś odtwarzacza ( głównie Marantz i NAD ) a czasem mam ich kilka tygodniowo . Miałem tego dziesiątki , trudno zliczyć . Więc mam jako takie pojęcie na temat modyfikacji , co się opłaca a w co się lepiej nie pchać . Nawet jak się uda coś takiego złożyć to bardzo wątpię że zagra to na przyzwoitym poziomie a przy późniejszej odsprzedaży kolejna wtopa .

ale człowiek ma ochotę pobawić się z tym, co ma, bo mu się podoba

Dlatego pisałem że jedynie jako zabawę można takie coś traktować

Czasami trzeba samemu przejść ścieżkę, a nie od razu na skróty ;-)

Nie łatwiej , lepiej , taniej ominąć swoje błędy ?

:)

Mi też ten CD nie leży, ale jeśli już jest i się podoba, to dlaczego obrzydzać? Jeszcze muza przestanie grać ;-).

Ten Philips to muł . Poprawne modyfikacje wycisną z niego większą dynamikę , detal i td i może się okazać że to lepiej dla kolegi wcale nie będzie oznaczać lepiej .

 

Ale zabawa to zabawa ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj , chyba jest lepsza droga do DAC-a , na przykład wspomniany wyżej NOS DAC Petera Daniela czy ciekawostka , którą kupiłem z pół roku temu i jeszcze nie złożyłem - AVT5335

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Warto poczytać opis do tego kitu .

Co sądzicie o tym;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) lub o tym;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pierwszy wydaje się być bardzo podobny do tego AVT5335. Czy ktoś to słyszał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem tego AVT, ale chyba niestety kupiłem gówniane TDA, bo mam tylko szum, nikt nawet nie podjął sie diagnozy, więc nie wiem co i jak z tym kitem. Płytka zrobiona świetnie, tak swoją drogą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić kilka starych ( może uszkodzonych ) odtwarzaczy Philipsa z tym przetwornikiem . Pewnie nie wyjdzie więcej niz 100PLN a przynajmniej masz pewnośc co kupujesz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś to słyszał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zdjąłem z półki moją fabryczną 614 . Po kilku latach leżakowania ruszyła bez zająknięcia . Miły dla ucha dźwięk - ciepły ,łagodny i dość dynamiczny . Ładna średnica i całkiem godziwy bas . Chyba ją zmodyfikuję :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem tego AVT, ale chyba niestety kupiłem gówniane TDA, bo mam tylko szum, nikt nawet nie podjął sie diagnozy, więc nie wiem co i jak z tym kitem. Płytka zrobiona świetnie, tak swoją drogą

Ustaw prąd konwersji potencjometrem RV1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zdjąłem z półki moją fabryczną 614 . Po kilku latach leżakowania ruszyła bez zająknięcia . Miły dla ucha dźwięk - ciepły ,łagodny i dość dynamiczny . Ładna średnica i całkiem godziwy bas . Chyba ją zmodyfikuję :-D

Po kilkunastu dniach stwierdzam, że dźwięk jest coraz lepszy. Słuchanie muzyki zaczynam jakby od nowa. Stare płyty zaczynają odkrywać przede mną tajemnice których istnienia nie byłem świadom, po prostu przeżywam mały szok !

Jak odtwarzacz za tak niewielką kasę może tak grać?!

Ten dźwięk tak jak opisałeś staje się z czasem niezwykle miły i ciepły, ale przy okazji zaczyna być coraz bardziej szczegółowy w porównaniu do nie modyfikowanego 604. Korci mnie, żeby to samo zaaplikować w 604, ale na razie poczekam, aby mieć źródło odniesienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

witam, czy ktoś modyfikował ten napęd, sam napęd w celu cichszego działania. Zdjąłem docisk, tackę został sam goły napęd, dałem docisk jak w cd pro :) .. a i tak działa głośno :/

nie interesuje mnie kupno innego cd bo zresztą mam kilka innych ale w tym momencie chodzi mi o ten tj Philips CD604.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam 2 sztuki phila cd604 i żadne o dziwo nie hałasuje. To trochę dziwne. Jedno z nich jest po lampizacji, drugie orginał dla porównań dla nie dowiarków.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czy ktoś modyfikował ten napęd, sam napęd w celu cichszego działania. Zdjąłem docisk, tackę został sam goły napęd, dałem docisk jak w cd pro :) .. a i tak działa głośno :/

Głośno zamyka kieszeń czy płyta się telepie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod transportem masz 4 sprężynki . Trzepnij z boku transport i zobacz czy mocno lata na boki . Jeżeli tak to delikatnie rozciągnij te sprężynki . Czasem też pomaga zablokowanie kulki w docisku z góry .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod transportem masz 4 sprężynki . Trzepnij z boku transport i zobacz czy mocno lata na boki . Jeżeli tak to delikatnie rozciągnij te sprężynki . Czasem też pomaga zablokowanie kulki w docisku z góry .

jest ciszej, dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.