Skocz do zawartości
IGNORED

Nasz Air Force One uległ katastrofie!


subagazi

Rekomendowane odpowiedzi

areczek, 10 Kwi 2010, 15:50

 

>Niepojęte jest jak można mieć żałobę po ludziach których się nie znało wcale,którzy nie przejmowali

>się kilkunasto milionową rzeszą ludzi,że ci ludzie pracują ciężko bez jakichkolwiek profitów które

>zwyczajnie się im należą.Jak można w ogóle interesować się ich śmiercią,nikt z tych ludzi nie

>próbował zrobić aby gospodarka się rozwijała,aby sprzedaż-produkcja rosły.No bo jak można tego

>dokonać,nakazując ustawami i tym samym dając połowie rodakom wynagrodzenia mocno poniżej średniej

>krajowej wynagrodzenia.Nie wiem ilu bogaczy rozwinie sektor średni w gospodarce,chyba nie są w

>stanie kupić po 1000 lodówek rocznie,czy 1000telewizorów,czy 1000 nowych aut itd....

>

>Coś w tym jest że naród polski ma zakorzenioną głupotę.

>Niesamowite jak ludzie nie myślą,nie myślą nad tym czy sama żałoba jest po obcych czy jest

>jakkolwiek naturalna,wydaje się być nienaturalna.Żałować należy tych którzy za jakimś dziwnym

>przewodem idą i żałują,tylko czego żałują?...

 

 

A Ty pomyślałeś? Zastanowiłeś się?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>samolot podchodził do lądowania ze zwisem ponad 30 stopni - uważasz, że to była

>ułańska fantazja?

 

W warunkach złej widoczności może dochodzić nawet u doświadczonych pilotów do zaburzeń orientacji i złudzeń dotyczących prędkości i kierunku lotu, pozycji względem terenu, nachylenia płatowca (np. po wyrównaniu lotu - wg przyrządów -można mieć wrażenie, że ma się przechył na przeciwne skrzydło, odruchowo chce się "wyrównać" i może być problem). Wystarczy krótka chwila odwrócenia uwagi od przyrządów i można przeciągnąć. Wszelkie spekulacje w tej chwili są mocno dyskusyjne delikatnie mówiąc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamentujecie, jakbyście zarabiali na medialnym szumie z tego. Mnie żal Kaczyńskich. Prezydentem był kiepskim ale od czasu upadku rządu PiS trzymał równowagę i nie wychodził na oszołoma, Kaczyńska nawet potrafiła wzbudzić sympatię.

 

Samolot był sprawny. Zawinił pewnie wojskowy pilot któremu ktoś (może Prezydent, a może któryś wojskowy trep) kazał lądować we mgle na lotnisku w zabitym dechami lesie. Choć obsługa lotniska kierowała ich na Mińsk albo Moskwę. Teraz nikt się do tego nie przyzna jak do poprzednich katastrof lotniczych z udziałem wojskowych maszyn.

 

Dla Państwa nic się nie stało. Będzie dalej funkcjonowało. Prezydenta się wybierze nowego. W szeregu czeka już kadra oficerska, która bez przerzedzania w katastrofach lotniczych nie mogłaby awansować nawet do stopnia pułkownika.

 

Zrobili wielkie halo z epizodu katyńskiego, jakby mało jeńców zostało pomordowanych na różnych frontach. Z takich powodów nikt nie ciągnął na uroczystości całej kancelarii prezydenckiej i wszystkich szefów sztabów jednym samolotem. Widoczne jest, że na miejscu nie mieli wiele do roboty poza marnowaniem czasu i pieniędzy podatników, dlatego mogli sobie lecieć w tak wielkiej ilości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areczek, 10 Kwi 2010, 16:23

 

>Pomyślałeś choć przez chwilę,zastanowiłeś się?

 

Przegiałeś. Ktoś Ci musi coś dać, żebyś okazał ludzkie odruchy?

To tragedia. Zgineło masę ludzi.

 

Moje sympatie polityczne są równiez odmienne, ale dyskusje na ten temat, w tej chwili są ekstremalnym brakiem wyczucia, "buractwem" jednym slowem...

 

Ktokolwiek by to nie był.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamentujecie, jakbyście zarabiali na medialnym szumie z tego. Mnie żal Kaczyńskich. Prezydentem był kiepskim ale od czasu upadku rządu PiS trzymał równowagę i nie wychodził na oszołoma, Kaczyńska nawet potrafiła wzbudzić sympatię.

 

Samolot był sprawny. Zawinił pewnie wojskowy pilot któremu ktoś (może Prezydent, a może któryś wojskowy trep) kazał lądować we mgle na lotnisku w zabitym dechami lesie. Choć obsługa lotniska kierowała ich na Mińsk albo Moskwę. Teraz nikt się do tego nie przyzna jak do poprzednich katastrof lotniczych z udziałem wojskowych maszyn.

 

Dla Państwa nic się nie stało. Będzie dalej funkcjonowało. Prezydenta się wybierze nowego. W szeregu czeka już kadra oficerska, która bez przerzedzania w katastrofach lotniczych nie mogłaby awansować nawet do stopnia pułkownika.

 

Zrobili wielkie halo z epizodu katyńskiego, jakby mało jeńców zostało pomordowanych na różnych frontach. Z takich powodów nikt nie ciągnął na uroczystości całej kancelarii prezydenckiej i wszystkich szefów sztabów jednym samolotem. Widoczne jest, że na miejscu nie mieli wiele do roboty poza marnowaniem czasu i pieniędzy podatników, dlatego mogli sobie lecieć w tak wielkiej ilości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamentujecie, jakbyście zarabiali na medialnym szumie z tego. Mnie żal Kaczyńskich. Prezydentem był kiepskim ale od czasu upadku rządu PiS trzymał równowagę i nie wychodził na oszołoma, Kaczyńska nawet potrafiła wzbudzić sympatię.

 

Samolot był sprawny. Zawinił pewnie wojskowy pilot któremu ktoś (może Prezydent, a może któryś wojskowy trep) kazał lądować we mgle na lotnisku w zabitym dechami lesie. Choć obsługa lotniska kierowała ich na Mińsk albo Moskwę. Teraz nikt się do tego nie przyzna jak do poprzednich katastrof lotniczych z udziałem wojskowych maszyn.

 

Dla Państwa nic się nie stało. Będzie dalej funkcjonowało. Prezydenta się wybierze nowego. W szeregu czeka już kadra oficerska, która bez przerzedzania w katastrofach lotniczych nie mogłaby awansować nawet do stopnia pułkownika.

 

Zrobili wielkie halo z epizodu katyńskiego, jakby mało jeńców zostało pomordowanych na różnych frontach. Z takich powodów nikt nie ciągnął na uroczystości całej kancelarii prezydenckiej i wszystkich szefów sztabów jednym samolotem. Widoczne jest, że na miejscu nie mieli wiele do roboty poza marnowaniem czasu i pieniędzy podatników, dlatego mogli sobie lecieć w tak wielkiej ilości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew47 - nic nie sugeruję jak i nie będę próbował wchodzić jak łasic w teorię pilotażu natomiast mam refleksję

 

dla jednych to zbieg okoliczności, przypadek (katastrofa, drugi Katyń, jedyny taki na świecie do czasu Sikorskiego itp.)

dla innych - stało się co miało się stać

i nie jest chyba istotne, że to boli czy, że skróciła się ławka w Sejmie - to oczywiste

Dla mnie istotne czy coś zmieni w naszym myśleniu i jakie skutki przyniesie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiepsko znam rosyjski ale wiesti mowia o tym ze w trakcie jednego z nawrotów samolot zdmuchnął anteny z baraku obsługi lotniska-czyli nie kontrolowali wysokosci ? a zapalił się nim upadł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>mamel, 10 Kwi 2010, 16:06

 

Lotnisko było rosyjskie, podejrzewam więc, że było przystosowane do lądowania tam rosyjskich smolotów.

 

>góralska prawda - samolot podchodził do lądowania ze zwisem ponad 30 stopni - uważasz, że to była

>ułańska fantazja? ta sama załoga, ten sam samolot, to samo lotnisko z Tuskiem 3 dni wcześniej!

 

Jeśli zawracał do lądowania to nie podchodził na wprost tylko zataczał koło, tyle że za nisko. Jak nie widział ziemi, horyzontu, podejścia, tylko leciał na przyrządy to mógł taki błąd popełnić.

 

Nie słyszałem o podobnej katastrofie rządu jakiegokolwiek państwa kiedykolwiek. To jest tragedia i precedens niespotykany w skali światowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>cir

>a zapalił się nim upadł

 

Zszedł poniżej ścieżki podchodzenia do lądowania. Nie wyprostował lotu dopoziomego.

Zachaczył skrzydłem o drzewo, uszkodził silnik, który uległ rozwewaniu, urwał skrzydło, zapaliło się paliwo i w konsekwencji spłonął cały samolot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

molibden teraz nasi mowia o roznicy w wysokosci 150 metrów ? to mozliwe taka pomyłka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kto byl kapitanem,lecz kto zadecydowal jesli to prawda o czterokrotnej probie ladowania??

Zal ludzi co zgineli-tragedia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamel, 10 Kwi 2010, 16:50

 

>arwas, 10 Kwi 2010, 16:40

>

>Człowieku, że napiszę z dużej litery, - nie rób siebie palanta, przynajmniej nie dziś

 

Mamel to zbyt duże wyróżnienie, on narazie chce zostac podatnikiem....

Może kiedyś bedzie chciał zostać... OBYWATELEM!

Życzę mu i jego bliskim, żeby stał się: Człowiekiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też denerwuje ta głupota medialna i rozpaczanie. Lech Kaczyński był jaki był. Gratuluję mu że będąc tyle lat obok brata zachował jakieś proporcje. Prócz psucia mikrofonów, dziwnych wypowiedzi, nieprzemyślanych ruchów dyplomatycznych etc. Za prezydenturę nie będę wdzięczny ale nieźle sprawdził się jako prezes NIK oraz minister sprawiedliwości. W tym czuł się chyba najlepiej, sprawdził się i widać było rezultaty, po części to jego wina że dał się wsadzić bratu na stanowisko na które się nie nadawał. Uszanujmy to co robił, nie stawiajmy im pustych pomników, wystarczy ich dla JP2. Tępił korupcję, to także z jego pomysłu powstał CBŚ, nieźle prowadził NIK. Pracujmy więc uczciwie, płaćmy podatki i nie kombinujmy. To da więcej niż puste gesty i sentymentalizm który nie tyle aplikujemy jego pamięci co sobie samym.

I tyle osób obok niego.

Nie dawajmy mediom nabijania oglądalności na reklamy. Pamiętajmy o nich, nie idealizujmy i niech to będzie przypomnieniem że śmierć jest nieodłączną częścią życia, to z śmierci wstajemy by do niej wrócić, statystycznie. Danse macabre.

 

Przytoczę tutaj moje słowa napisane pod wpływem płyty z pieśniami i utworami sprzed wielu lat kiedy ludzie byli bardziej ze śmiercią zadomowieni. Dzisiaj do tańca z nimi wszystkimi dołączyli pasażerowie i załoga rządowego Tu-154M:

 

 

 

 

Wyszedłem razu w drogę po odpuszczenie do grobu świętego i księżyc już minął jak w drodze będąc w nocy zadrżałem. Głos jaki słyszałem lecz nikt nie wołał. To ciało moje. Lecz cóż to za ciało? To wilcza sierść, zazdrość i krew. Szedłem przez lasy, przez pola i bagna kędy wilczomlecz, dąb i mandragora woła. Spalone wsie widziałem, ludzi na kołach co zawodzili bym szedł za nimi. Zmęczenie ciążyło gdy derkacz głos swój wydał, gdzieś jastrząb na ptaki spadł i krzyk się dobywa – śmierć! Woła mnie. Coraz mniej sił lecz szedłem i szedłem gdy wioskę ujrzałem więc we gorączce wszedłem w nią z wzgórza. Witajcie ludzie! Bóg wam z dróg normańskich lecz… czemuż z lękiem patrzycie, czemuż ode mnie, dzwi zamykacie? Mówicie coś?! Mówcie! Nie słyszę! Co? Czarna śmierć. Więc ja jej posłańcem.

 

Taniec ze śmiercią, z zapamiętaniem, do końca sił, do gołych kości, póki dudy słychać grające. Powiedz im bardzie że tańczę ze śmiercią, skaczę i kręcę w rytm końca strachów i ludzkich spraw. Tańczę, tańczę, tańczę!

 

Ujrzałem w mym tańcu razu pewnego dziewczę smutne co stało nad rzeką. Za swym Rinaud żal oddawała, że z nim nie tańczy, tak za nim płakała. I przyszła do nas i pląsa do dzisiaj. Szczęśliwa. Miserere!

 

Gry raz korowód do rzeki dotarł, gdzieś w Lotaryngii gdzie piękne wino wzrasta, krzewy na słońcu, w słocie i pod miesiącem. Słychać tam głosy do snu tulące, z miłości do ziemi, miesiąca i wody. To dusze ludzkie co w winie zgubione dom zapomniały i tańcząc w owym winie w tej ziemi zostały. Krzewy ich domem, ziemia i woda, przez dni, lata i aż do końca sądu czekając ziemię kochając nad rzeką we Lotaryngii. Miserere!

 

I ruszyłem do tańca przez rzekę, pola i dukty, przez wsie i lasy. Was też zapraszam, was także spotkam, do tańca wejdźcie, do kresu trudów i trosk gdy taniec zostaje. A pośród mnie wszyscy jednacy, król z chłopem a biskup z wikarym, rycerz z ciurą, królowa z chłopką. Tu wszyscy tańczą bo nie ma ciężarów gdy kosa w ruch idzie. Miserere!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, 10 Kwi 2010, 17:24

 

>Mnie też denerwuje ta głupota medialna i rozpaczanie. Lech Kaczyński był jaki był. Gratuluję mu że

>będąc tyle lat obok brata zachował jakieś proporcje. Prócz psucia mikrofonów, dziwnych wypowiedzi,

>nieprzemyślanych ruchów dyplomatycznych etc. Za prezydenturę nie będę wdzięczny ale nieźle sprawdził

 

a głupim radosć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny raz zobaczę jak najpierw ludzie czują się wzruszeni a tydzień później nie przegapią okazji żeby dopieprzyć drugiemu lub "odpowiednim traktowaniem stanu faktycznego" coś wyłudzić. Im dłużej żyją tym bardziej czuję że te wzruszenia są częściej dla wzruszających się a nie dla poszkodowanych, oddalają też trudniejsze pytania. Egoizm emocjonalny podniesiony do rangi cnoty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>cir, 10 Kwi 2010, 17:16

>molibden teraz nasi mowia o roznicy w wysokosci 150 metrów ? to mozliwe taka pomyłka ?

 

Nie wiem czy to możliwe, ale to raczej tak, jest bardzo dużo w wysokości lotu dla takiej maszyny jak Tu-154? Przecież on musiał zejść na jakieś 20-30m! A więc dużo poniżej jakiegokolwiek choć trochę bezpiecznego pułapu, być może nieświadomie poprowadził maszynę za ostro ku ziemi...

 

Podobno samolot spadł przy drugim podejściu.

 

Taka refleksja się nasuwa, jak często powierzamy nasze życie i los w ręce innych ludzi - mniej lub bardziej świadomie.

 

>Piotr

 

Gdzie Ty masz przy takiej tragedii jakieś reklamy w telewizji? Bo ja nie widziałem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrola lotów nakazała skorygowanie lotu po tym jak samolot niebezpiecznie obniżył lot oraz nakazała zmianę lotniska. Pilot miał dokonać oceny warunków przy ponownym podejściu i podjąć próbę podejścia do lądowania co wg międzynarodowych standardów lotniczych jest dopuszczalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CISZEJ... CISZEJ...

Ciszej! Ciszej! Mówcie ciszej!

Schylcie się boleśnej jeszcze,

Czarni i bladzi,

Wstrzymajcie oddech, zamilczcie wreszcie.

 

I tam, u nieszczęść kresu,

Klęknijmy na podłodze

Jak wyrwani ze snu,

Cisi, coraz cichsi w trwodze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tutaj, nawet teraz, musi istnieć kalka całego forum? Najwięcej o tym co zrobił lotnik wie ten, co nic nie wie; mało tego - nie ma o tym o czym pisze żadnego pojęcia:( Czemu ma służyć takie przelewanie z pustego w próżne? Dajcie sobie z tym spokój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie znowu wychodzi na to, ze oprócz politykiem -warto byc ..porządnym.Jakoś inaczej odczuwam smutek po np Pani senator Bochenek od nie wymieniajac...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

{*}

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muls- brudzinski specjalista medialny poleciał własnie z drugim kaczynskim na miejsce katastrofy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.