Skocz do zawartości
IGNORED

wzmacniacz do jamo c 407 zamiast amplitunera


musicArmani

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jakiś czas temu nabyłem Jamo C 407 plus tylnie satelity Jamo c 401. Mam podłączone do amplitunera Pioneera vsx 916, zastanawiam się na przesiadkę na coś co by lepiej zagrało. Myślałem nad Marantz pm 7000 , ale ze względu na trudność nabycia zastanawiam się nad Marantz pm 6002, Denon'em pma 510 AE ; 700 AE i Cambridge Audio 340.

 

Bużdżet dosyć ograniczony bo 950 zł.Słucham różnorodnej muzyki od dance, pop , electro-house , trance , progressive.

 

Chciałbym , żeby nowy sprzęt lepiej zagrał od obecnego amplitunera ustawionego na stereo. Mam pewien wymóg : pilot oraz możliwość ustawienia sopranu i basu , widziałem model xindak c 06 pozbawiony tych funkcji i zastanawiało mnie czy jest tak uniweralnie ustawiony czy po prostu okrojony.

 

Z góry dziękuje za wszelkie uwagi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model ROTEL RA-972 będzie odpowiedni ?

 

dzięki za zasugerowanie, choć przeglądałem ich modele ,tyle że Ra 01

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie nowe wzmacniacze jakie wymieniles wyzej raczej gorzej zagraja od 10cio letniego uzywanego PM7000. Ostatnio byly ze 2 sztuki na allegro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proponuje ci.PM6003,5003,6002,lub PMA 700ae Denona.Cambridge to straszna lipa,moze jakas Yamaszka AX497,590,870,700,900.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

musicArmani, 11 Kwi 2010, 09:57

 

>model ROTEL RA-972 będzie odpowiedni ?

>

>dzięki za zasugerowanie, choć przeglądałem ich modele ,tyle że Ra 01

 

RA-972 będzie b.dobry. Ra-01 mam ja i też jest ok. Większość Roteli to dobre wzmacniacze, zbliżone do siebie brzmieniowo (dlatego nie podawałem konkretnego modelu). Różnice oczywiście są, ale nie ma wpadek, wszystkie są co najmniej dobre (w swojej klasie- świetne).

 

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palton a masz jakieś porównanie co do rotel ra 01 do marantz pm 7000, do drugiej marki mam sentyment , miałem stary wzmacniacz 1050. Skłaniam się raczej w kierunku pm 7000 choć trochę okazji mi umknęło jak były dostępne na allegro za 800 zł ;/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze PM68, PM7200, PM8000, a teraz sa dosptepne swietny PM75 oraz PM78.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne brzmienia i charakterystyki nawet wśród amplitunerów w tej samej kategorii cenowej , nawet gdybym zmienił na jakąś inną markę amplitunera to będę słyszał różnice. Jamo c 407 wcale nie uważam za zły sprzęt, nie jestem audiofilem ale przynajmniej się mi wydawało że zmiana na taki wzmacniacz coś da

 

Reasumując ; czy każdy z drogich forumowiczów uważa , że nie ma co sobie głowy zaplątać ową zmianą ? Jeśli faktycznie jest to daremne i z doświadczenia użytkownicy wiedzą po przesłuchaniu amplitunera vsx 916 kontra marantz pm7000 ; pm 6002 ; pm 5003 bądź też z innymi i nie ma różnicy to wtedy sobie daruje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOWOROSYJSK, 11 Kwi 2010, 20:19

 

>Przy tej klasie kolumn przejscie z amplitunera na wzmacniacz nic nie zmieni w brzmieniu.

 

 

I tu sie z toba nie zgodze ,mialem te Jamo i z CA 740a graly o kilka klas lepiej niz na ampli Onkyo.Moze nie sa to glosniki najwyzszych lotow ale potrafialcalkiem milo zaskoczyc choc moze nie najlepsza dynamika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

musicArmani, 11 Kwi 2010, 16:40

 

>palton a masz jakieś porównanie co do rotel ra 01 do marantz pm 7000

 

Nie niema porównania, Rotel jest lepszy :-)))

Serio to marantza słuchałem dawno, ale chyba można powiedzieć że ogólnie modele tej firmy kontra Rotele, będą miały dźwięk bardziej zamaszysty, cieplejszy, z większym, ale mniej kontrolowanym basem. Rotel w związku z tym zagra poprawnie wszystkie rodzaje muzyki (dźwięk bardziej precyzyjny), marantz pewnie będzie lepiej wypadał w małych składach. Gdy podasz marantzowi dynamiczną muzykę z dużą ilością dźwięków, to może się zacząć gubić na basie.

Koledzy znający marantza lepiej niech potwierdzą lub zaprzeczą, bo tak jak napisałem było to dosyć dawno jak go słuchałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, sam ostatnio nabyłem min. ROTEL-972 za "doradztwem" paltona (za co wielkie dzięki), po wcześniejszych odsłuchach marantza 6003, i mogę Cię zapewnić że jest to zupełnie inna bajka. Jestem niesamowicie zadowolony z tego wzmaka jak i reszty podzespołów. Gra on zupełnie inaczej niż marantz pomimo że marantz grał dla mnie w miarę zadowalająco teraz bym go napewno nie zamienił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOWOROSYJSK, 11 Kwi 2010, 20:19

 

>Przy tej klasie kolumn przejscie z amplitunera na wzmacniacz nic nie zmieni w brzmieniu.

 

ZAPEWNE...!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafał , jak prezenentuje się pm7000 ,ma mało kontrolowany bas? czy jakieś wady byś dodał ? po chyba się przekonam do tego rotela 01 badz 02

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Przy tej klasie kolumn przejscie z amplitunera na wzmacniacz nic nie zmieni w brzmieniu. "

 

jednak wielka parodia - tak napisac moze tylko gluchy;p

 

przestancie wciskac ludziom ciemnote - nawet przy slabych kolumnach uslyszymy roznice i w klasie i w charakterze dzwieku, no moze poza kolumnami za 50zl

 

a co do wzmacniaczy to biorac pod uwage muzyke jaka sluchasz to rotel bedzie lepszy od marantza, no i zalezy od tego czego sie oczekuje po dzwieku, harman tez moze byc dobry ze wzgledu na dynamike i dobry zakres nisko-wysokotonowy po prostu niezamula ale to tylko propozycje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wyzej wymienione kolumny . Graja z amplitunerem yamaha rx765 . Bardzo ładnie grają . Skoro nie jesteś zadowolony z dzwięku to ten pioneer naprawde musi byc kiepski...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierek, nowy sprzęt i go dopiero wygrzewam . Jestem zadowolony , lepiej gra niż na poprzednim zestawie kolumn magnata, ale jako że mam podłączone 4 głośniki i nie zamierzam mieć centralnego , subwoofera ani słuchać używając procesorów dźwiękowych dostępnych, tylko na stereo to jaki jest sens trzymania sprzętu skoro na wzmacniaczu , który nie wiele więcej będzie kosztować od tego amlitunera zagra to lepiej . A jak już wymieniłem kolumny to chce też wymienić urządzenie napędzające Jamo

 

Jak nie zmienie to się nie przekonam

 

 

H/K słyszałem ; dźwięk bardzo mi się podobał tyle że to było z bardzo wysokiego modelu amplitunera bodajże

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musicArmani, 12 Kwi 2010, 16:09

 

>rafał , jak prezenentuje się pm7000 ,ma mało kontrolowany bas? czy jakieś wady byś dodał ? po chyba

>się przekonam do tego rotela 01 badz 02

 

Wlasnie niektorzy zarzucaja mu czasami nieco maly brak kontroli, ale ja jej nie odczuwam. Wzmacnaicz ma dobra dynamike w basie szczegolnie w rocku. Nie muli i ma dobry rytm. Stopa brzmi calkiem przyjemnie, a gdy zarzucimy mu jakas elektronike z konkretnym niskim basem zejdzie bardzo, bardzo nisko i z dosc duzym impetem. Takze charakterystyka basu jest dosc rozna, zalezna od muzyki co mi sie podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze , tyle tych modeli mam niezły mętlik , co gorsza tych z drugiej ręki ciżko dostać a jak się już pojawiają są niejednokrotnie droższe niż można było kupić pare miesięcy wstecz. Dodatkowa kwestia że nie każdy wzmak się nada do tych kolumn. Nie wiem czy nie najrozsądniejszym będzie kupno starego 20 letniego kloca i ewentualnie później polowanie na okazję.

Kiedyś czytałem o pm 64 marantza i niezłe opinie dostawał , koszt takiego 300 zł z wysyłką

 

Rotel RA 500 w podobnej kwocie, jak się mi spodoba barwa skuszę się na wyższą półke

 

 

Jak myślicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SANSUI AU-317 II , szukałem opini i znalazłem zagraniczne . Opisywał facet swoje odczucia w stosunku do Rotel 971 i twierdził, że stosunkowo podobną mają charakterystyke. Nie znalazłem żadnej opninii na forum ani w opiniach. Zakupiłem w chwili emocji do przetestowania za 299 zł jako przejściowy wzmak , mam nadzieję że wielkiego błędu nie zrobiłem ;D

 

 

w dalszym ciągu myślę nad innym alternatywnym sprzętem..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku tez mi brakowalo basu wydawalo sie ze go jak by nie bylo . kolumny nabrały brzmienia po ok 3 4 tygodniach odnosilem wrazenie ze z kazdym dniem graja coraz lepiej teraz juz po wygrzaniu potrafia zejsc naprawde nisko a scena dzwiekowa i przestrzen jest bajeczna nie zapominajac o swietnych monitorach c 403 .Kolumny przerosly moje oczekiwania potrafie zawiesic sie przez 2-3 godziny na fotelu i sluchac muzyki co mi sie nigdy wczesniej nie zdazalo . Duzo daje tez bi-amping roznica jest wyraznie slyszalna .Daj znac jak podlaczysz i przetestujesz kolumny ze wzmacniaczem stereo .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze myślę nad Onkyo A-8850 lub 8870 bądź Denon'em 980R , myślę że jakiś uniwersalny pilot mi do nich podejdzie , znalazłem na forum że Mc Gyver dobrze się wypowidał o tych onkyo że mogą nawet konkurować z Nad'em za około 3k , nie wiem czy do tej pory zmienił zdanie na temat tego sprzętu

 

gdyby tak postawić obok siebie Rotel O1, Marantza Pm7000, Denon 980R i owe Onkyo A-8850 , każdy ładniej by zagrał od mojego amplitunera Pioneer'a vsx 916, mam nadzieję :) nie chciałbym się rozczarować. Ze starymi marantzami mialem do czynienia , ewentualnie denon, rotel , onkyo pozostaje może współgra to dobrze z Jamo ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

witam

 

trochę mineło , zdążyłem sprzedać swój wzmacniacz marantz pm7000, moje budzetowe kolumny Jamo C407 nie wykorzystywały potencjału/mocy tego wzmacniacza, później przez moment miałem wzmacniacz basf . Myślałem nad zmianą kolumn , ale jednak też sporo kosztów się z tym wiąże.

 

Szukam nowego wzmaka opcje :

 

SONY F 500 ES

MARANTZ PM-50

ROTEL RA-920AX

TECHNICS SU - 3500

HARMAN/KARDON PM650

Onkyo Integra A-8650

 

na któregoś warto szczególnie wzrócić uwagę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też do swojego jamo 407 zdecydowałem się na wzmacniacz onkyo, tyle że model 9511 , ponoć onkyo plus jamo to dobre połączenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Ja w tym samym temacie. Chcę wymienić amplituner Denon AVR-3805 na jakiś wzmacniacz pasujący do kolumn Jamo C 407. Słucham muzyki głownie pop z lat 80-tych. Lubię gdy sprzęt gra analitycznie oraz gdy bas jest w pełni kontrolowany, nie natarczywy. Wzmacniacz powinien być w kolorze srebrnym oraz posiadać pilota (chodzi mi o używane sprzęty). Cena do 1 tys. PLN. Grałoby to w pomieszczeniu ok. 25mkw. Wyczytałem w tym wątku najwięcej wskazań na Rotela. Upłynęły jednak prawie dwa lata od ostatniego wpisu. Może jakieś inne propozycje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.