Jump to content
IGNORED

Yamaha RX-797 + ........? no właśnie co!


Markonelli

Recommended Posts

Witajcie!

To mój pierwszy post i chciałbym przywitać się ze wszystkimi.

 

Mam do nagłośnienia salon 35m2. Słucham głównie rocka (czasem głośno), ale lubię wiele gatunków i czasem coś innego pojawia się w moich głośnikach. Obecnie mam wieżę Technisca EH560 i wydaje mi się, że ładnie gra......

Budżet mam mocno ograniczony - około 4000zł. Sprzęt ma być nowy.

Myślę o ampli Yamahy RX-797 (zależy mi na radiu). Słuchałem go z Missionami m34i, B&W 685 oraz dla porównania z B&W cm1.

Wolałbym kolumny podłogowe. Niedawno słuchałem Denona DRA-700AE z Wharfedale'ami 10.7 - bardzo mi się podobało to zestawienie, ale ampli na pewno będzie Yamahy. Czy te kolumny sprawdziłyby się z Yamahą?

Proszę Was o propozycje kolumn dla mnie. Dzięki za wszelkie sugestie!

Link to comment
Share on other sites

Yamaha RX-797 jest po prostu analityczna, ukazuje w miarę dużo szczegółów. To może wywoływać wrażenie jaskrawości, jak ktoś jest przyzwyczajony do słuchania starych klocków, które po prostu nie były tak dobre, a w miarę upływu czasu grają coraz gorzej, czytaj coraz bardziej brakuje wysokich :-)

Link to comment
Share on other sites

worldroof, 11 Kwi 2010, 13:16

 

>Yamaha RX-797 jest po prostu analityczna, ukazuje w miarę dużo szczegółów. To może wywoływać

>wrażenie jaskrawości, jak ktoś jest przyzwyczajony do słuchania starych klocków, które po prostu nie

>były tak dobre,

 

Dobre, dobre. Haha.

?👈

Link to comment
Share on other sites

Może z upływem czasu klocki są ciekawsze technologicznie, ale na pewno nie jeśli chodzi o brzmienie. Piszę to coby się nie bać używek- zwłaszcza kolumn, wzmaków na drugim miejscu. Ale CD z 2-giej ręki nie polecam (ocecne napęcy są bardzo mało trwałe)

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Link to comment
Share on other sites

Decydując się na współczesny amplituner jesteś z góry skazany na na pewien poziom soniczny, którego już nie da się w prosty sposób zmienić.

Osobiście bym Ci sugerował najpierw zakup tunera Yamachy (powiedzmy coś z serii TX) i kolumn. Później do tego zestawu można popróbować wzmacniacze. Mogą być Yamaha z serii AX. Albo prosty wzmacniacz podstawowy z poprzedniej serii czyli AX 396 lub mocniejszy model z serii 8 lub 9. Tu dużo zależy od wybranych kolumn i ich sprawności. Ale w proponowanym układzie masz większe pole manewru i można dobrać optymalnie.

Link to comment
Share on other sites

Ja na twoim miejscu zostawiłbym wieżę, a za całą kwotę zakupiłbym porządne kolumny, które dadzą radę 35m2. Potem zbierałbym na wymianę elektroniki za jakiś czas. Z tanim ampli i budżetowymi kolumnami za dwa czy trzy miesiące będziesz miał apetyt na więcej. Sprzęt audio należy kupować "z zapasem" podobnie jak sprzęt komputerowy, w przeciwnym razie szybko przychodzi refleksja, że "trzeba było jednak kupić coś mocniejszego".

Link to comment
Share on other sites

Przechodziłem ta sama droge co TY.....

 

skonczyło sie na ESA Intrada 3... (mam 40 mkw)...amplituner sprzedałem...! Tylko wzmaczniacz stero i odzilny tuner...Tuner -uzywany- za 150-250 zł ..bedzie grał 3 klasy wyzej niż obezny amplituner za 4000tys...wamacniacz ..to juz trzeba szukac ...Ja mam yamahe AX 900 z 1988r...i tuner yamahy T-85...deklasuje ten sprzet i mizdzy wiekszosc amplitunerów do 10 tys złotych a wyglada tez fajnie..ale nie ma pilota....

Link to comment
Share on other sites

Napisałem podobnie poprzednio jak Glukas@. Ja co prawa mam inne kolumny bo f. Klipsch ale ani na kolumny czy też taki tuner/tunery jakie mam Cię nie namawiam. Staram sią jedynie wskazać kierunek zgodny z Twoimi założeniami.

Ja również zrobiłem w tym temacie wiele błędów. Dlatego porady oparte są na doświadczeniu własnym.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Cześć!

Troszkę odświeżam bo teraz bliżej jak dalej do decyzji i zakupu................

Zwiększył się budżet do ~6000zł, nie upieram się przy amlitunerze Yamahy..........

Z pewnych rzeczy to głównym źródłem będzie PCet z kartą Xonar Essence ST i głównie pliki flac puszczane z foobara....

nadal potrzebuję nowego wzmacniacza/amplitunera i kolumn do rocka na powierzchnię 35m2

z góry dzięki za wszelkie propozycje i sugestie

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.