Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha RX-797 + ........? no właśnie co!


Markonelli

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

To mój pierwszy post i chciałbym przywitać się ze wszystkimi.

 

Mam do nagłośnienia salon 35m2. Słucham głównie rocka (czasem głośno), ale lubię wiele gatunków i czasem coś innego pojawia się w moich głośnikach. Obecnie mam wieżę Technisca EH560 i wydaje mi się, że ładnie gra......

Budżet mam mocno ograniczony - około 4000zł. Sprzęt ma być nowy.

Myślę o ampli Yamahy RX-797 (zależy mi na radiu). Słuchałem go z Missionami m34i, B&W 685 oraz dla porównania z B&W cm1.

Wolałbym kolumny podłogowe. Niedawno słuchałem Denona DRA-700AE z Wharfedale'ami 10.7 - bardzo mi się podobało to zestawienie, ale ampli na pewno będzie Yamahy. Czy te kolumny sprawdziłyby się z Yamahą?

Proszę Was o propozycje kolumn dla mnie. Dzięki za wszelkie sugestie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Yamahą 797 jak dla mnie fajnie grało z Paradigm monitor 7 lub Monitor Audio BR6. Zestawy takie idzie wyrwać do 4 tyś i nie będzie problemu z nagłośnieniem Twojego pomieszcenia, sam używam Paradigm Monitor 7 na 32m i jest ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat Quantum 605, i powinieneś zmieścić się w budżecie 4000. Zarówno wzmak jak i kolumny dadzą radę wyrażnie nagłosnić 35m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Yamaha jest dosc jasna w brzmieniu i mysle ze dobrze by sie zgrala, jak napisano wyzej z Quantumami 605. Te kolumny wola bardziej jasne zrodla. Ale ja na twoim miejscu obstawial bym na jakis lepszy uzywany wzmacniacz plus Ew. Tuner.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha RX-797 jest po prostu analityczna, ukazuje w miarę dużo szczegółów. To może wywoływać wrażenie jaskrawości, jak ktoś jest przyzwyczajony do słuchania starych klocków, które po prostu nie były tak dobre, a w miarę upływu czasu grają coraz gorzej, czytaj coraz bardziej brakuje wysokich :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

worldroof, 11 Kwi 2010, 13:16

 

>Yamaha RX-797 jest po prostu analityczna, ukazuje w miarę dużo szczegółów. To może wywoływać

>wrażenie jaskrawości, jak ktoś jest przyzwyczajony do słuchania starych klocków, które po prostu nie

>były tak dobre,

 

Dobre, dobre. Haha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z upływem czasu klocki są ciekawsze technologicznie, ale na pewno nie jeśli chodzi o brzmienie. Piszę to coby się nie bać używek- zwłaszcza kolumn, wzmaków na drugim miejscu. Ale CD z 2-giej ręki nie polecam (ocecne napęcy są bardzo mało trwałe)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decydując się na współczesny amplituner jesteś z góry skazany na na pewien poziom soniczny, którego już nie da się w prosty sposób zmienić.

Osobiście bym Ci sugerował najpierw zakup tunera Yamachy (powiedzmy coś z serii TX) i kolumn. Później do tego zestawu można popróbować wzmacniacze. Mogą być Yamaha z serii AX. Albo prosty wzmacniacz podstawowy z poprzedniej serii czyli AX 396 lub mocniejszy model z serii 8 lub 9. Tu dużo zależy od wybranych kolumn i ich sprawności. Ale w proponowanym układzie masz większe pole manewru i można dobrać optymalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również o nich myślałem, ale nigdy nie miałem możliwości ich posłuchania - mówiono mi tylko tu i tam, że te Magnaty mają "świetną prasę" a w rzeczywistości to nic specjalnego....bez odsłuchu nie zdecyduję....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu zostawiłbym wieżę, a za całą kwotę zakupiłbym porządne kolumny, które dadzą radę 35m2. Potem zbierałbym na wymianę elektroniki za jakiś czas. Z tanim ampli i budżetowymi kolumnami za dwa czy trzy miesiące będziesz miał apetyt na więcej. Sprzęt audio należy kupować "z zapasem" podobnie jak sprzęt komputerowy, w przeciwnym razie szybko przychodzi refleksja, że "trzeba było jednak kupić coś mocniejszego".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio BR6 - z dużych konstrukcji w tym przedziale cenowym, lepszych kolumn wg mnie nie kupisz

alternatywa w tej cenie to Magnat Quantum 607

wspomniane Paradigmy też dobre ale ciut słabsze i niekoniecznie pod Yamahę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem ta sama droge co TY.....

 

skonczyło sie na ESA Intrada 3... (mam 40 mkw)...amplituner sprzedałem...! Tylko wzmaczniacz stero i odzilny tuner...Tuner -uzywany- za 150-250 zł ..bedzie grał 3 klasy wyzej niż obezny amplituner za 4000tys...wamacniacz ..to juz trzeba szukac ...Ja mam yamahe AX 900 z 1988r...i tuner yamahy T-85...deklasuje ten sprzet i mizdzy wiekszosc amplitunerów do 10 tys złotych a wyglada tez fajnie..ale nie ma pilota....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem podobnie poprzednio jak Glukas@. Ja co prawa mam inne kolumny bo f. Klipsch ale ani na kolumny czy też taki tuner/tunery jakie mam Cię nie namawiam. Staram sią jedynie wskazać kierunek zgodny z Twoimi założeniami.

Ja również zrobiłem w tym temacie wiele błędów. Dlatego porady oparte są na doświadczeniu własnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Cześć!

Troszkę odświeżam bo teraz bliżej jak dalej do decyzji i zakupu................

Zwiększył się budżet do ~6000zł, nie upieram się przy amlitunerze Yamahy..........

Z pewnych rzeczy to głównym źródłem będzie PCet z kartą Xonar Essence ST i głównie pliki flac puszczane z foobara....

nadal potrzebuję nowego wzmacniacza/amplitunera i kolumn do rocka na powierzchnię 35m2

z góry dzięki za wszelkie propozycje i sugestie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.