Skocz do zawartości
IGNORED

Telefunken TR350-propozycje modyfikacji


filoy

Rekomendowane odpowiedzi

Gra już trochę u mnie.Myślę o modyfikacji bo szukam swojego brzmienia.Wprowadzane zmiany będą jak najbardziej odwracalne bo nie zależy mi na zepsuciu tej barwy jaką dziś ów amplituner prezentuje.

Fotka i trochę faktografii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Serwisówkę posiadam w wersji elektronicznej.Udostępnię na e-mail albo podrzucę linka do strony by można było pobrać.

 

Zapraszam Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Prąd do żarówki podświetlenia skali-zostanie zrealizowany na dodatkowym transformatorze i nie będzie realizowany na pcb końcówki mocy.

 

2. Całe zasilanie do przedwzmacniacza i tunera- jest zamierzenie by zrealizować na ekranowanym transformatorze z napięciem symetrycznym 2x26~

 

3. Zasilanie tego tranzystora wejściowego pozostaje bez zmian lub dojdzie trafo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim SUBIEKTYWNYM ;-) zdaniem, tymi zmianami, przy tej klasie sprzętu, poprawisz sobie jedynie "audiofilskie samopoczucie" bez obiektywnego wpływu na dźwięk. Wiecej poprawy może przynieść wymiana "wyschniętych" kondensatorów elektrolitycznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C1 470uf/50V 85C

C2 1000uf/50V 85C

 

namor

Moim SUBIEKTYWNYM ;-) zdaniem, tymi zmianami, przy tej klasie sprzętu, poprawisz sobie jedynie "audiofilskie samopoczucie" bez obiektywnego wpływu na dźwięk. Więcej poprawy może przynieść wymiana "wyschniętych" kondensatorów elektrolitycznych.

 

Elektrolity swoją drogą będą wymienione i zostanie lekko podniesiona wartość filtracji dla zasilania końcówki.Wymiana starych kondensatorów nie zawsze przynosi pożądane rezultaty a wymiana samych kondensatorów to nie lekarstwo na dźwięk.

 

Muzg

A ja polecam dać sobie trochę na wstrzymanie ;)

 

Jak ja lubię twoje komentarze:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>filo

przepraszam zacząłem pisać, cos kliknąłem i stąd ten bezsensowny wpis

>filoy

uważam że akurat żarówka obciąza trafo niewielkim i STAŁYM prądem i myślę że nie ma żadnego wpływu na dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

namor

>filo

przepraszam zacząłem pisać, cos kliknąłem i stąd ten bezsensowny wpis

>filoy

uważam że akurat żarówka obciąza trafo niewielkim i STAŁYM prądem i myślę że nie ma żadnego wpływu na dźwięk.

 

Luzik:).Nie chodzi mi o wpływ na dźwięk.Mam kilka pasujących do takiej przeróbki części więc nic mnie one nie kosztują.Nie chcę siedzieć bezczynnie i pisać recenzje(szacunek dla recenzentów),wolę coś zrobić i nauczyć się czegoś.Czy te mody wpłyną na dźwięk nie wiem ale chce się przekonać na własnych uszach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pcb przedwzmacniacza i końcówki mocy jest połączone 4 kablami.Nie są ekranowane ino zwykłe.Wyprowadzę wyjście przedwzmacniacza i końcówki mocy na obudowę.Zastosuje lepsze kable i je zaekranuje... .Gniazda zastosuje chinch ale poradźcie skąd wziąć takie zwory?Pomysł mi przypadł bo od zawsze chciałem mieć takiego wzmaka co by podłączyć sobie końcówkę mocy albo inny przedwzmacniacz w poszukiwaniu dźwięku:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczony tranzystor BC238 chciałbym wymienić na nisko-szumny BC546C.Co wy na to?Może macie lepsze propozycje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie BC550 żaden inny grupa wzmocnienia "B" nie "C"..tranki grupy C maja tendencje to silnych podbudzeń.

Zamieść schemat całej koncówki mocy jak toto jest zrealizowane..

Elektrolity jakiej są marki chodzi o te duże.

Ten klocek gra przyjemnie ale nie stricte audiofilsko..ale przeciez czy każdy musi mieć zaraz Creeka czy Audiolaba z ich angielskim świdrującym skrzeczeniem na średnicy;-)...wiem wiem triio jazzowe świetnie wychodzi:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Audiofilskiego brzmienia nie szukam:))By jazz jeszcze przyjemniej brzmiał.

 

Racja z tym t401 ten dławik mnie niepokoił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciałem se samą koncówke mocy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi przypomina nasz niezwykle udany krajowy Układ Hybrydowy GML-026..choć gml nawet był bardziej rozbudowany.

A jak to gra Obecnie?- Bas? czy Wysokie są ostre tną po uszach??

W głośnikach jak się zbliży głowę do membrany na sciszonym wzmaku słychać przydźwięk??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sproboj/rozwaz skrocenie drogi sygnalu : np wyrzuc niepotrzebne przewody do przelacznikow glosnikow, czy tez do gniazda sluchawkowego. Nie znam schelmatu tego wzmacniacza, ale napewno mozna obejsc regulatory barwy dzwieku, czyli zrobic "source direct". Moze sa tam kondensatory blokujace o malych pojemnosciach ?, czesto mozna je wyrzucic, z korzyscia dla najwyzszych tonow,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek608

Bardzo mi przypomina nasz niezwykle udany krajowy Układ Hybrydowy GML-026..choć gml nawet był bardziej rozbudowany.

A jak to gra Obecnie?- Bas? czy Wysokie są ostre tną po uszach??

W głośnikach jak się zbliży głowę do membrany na sciszonym wzmaku słychać przydźwięk??

 

Nie znam tego układu.Ale zapytałem wujka Google.No i szczękę zbieram z ziemi.Barwa jest przyjemna jest jedno ale.Doskonale rani po uszach sopran,zawsze mam ustawione pokrętło od -1,0,+1 wtedy jest ok.

Bas wyrywa membrany jeżeli ustawi się wszystko na maks.Jeśli ja sam słucham to pokrętło spoczywa na wartościach w przedziale =+1,+2, a wtedy da się go słuchać.W opcji na max bas i sopran + loudness krew z uszu.Sopran tnie,bas rozrywa,brak średnicy.Był u mnie znajomy na odsłuchu.Pijemy herbatę:) i zapytał czy ten ampli daje rade bo nie ma basu ani sopranu.Ustawienie po mojemu:).Przekręciłem na maks no i dalej pijemy.Cd to philips cd614 bez modyfikacji.Wrzuciłem płytkę Eros Ramazzotti i utwór Cosas De La Vida .Zachłysnął się i poplamił mi obrus:/.Takie brzmienie to jest to usłyszałem od niego.Do dzisiaj się dziwie jak to może się podobać?Dodam że odsłuch był na zwykłym interkonekcie za 10zł a monitory to Saba 96db skutecznosci w odległości 1m od kolumny.

Nie przydźwięk nie występuje.

 

Ryszard1

Sproboj/rozwaz skrocenie drogi sygnalu : np wyrzuc niepotrzebne przewody do przelacznikow glosnikow, czy tez do gniazda sluchawkowego. Nie znam schelmatu tego wzmacniacza, ale napewno mozna obejsc regulatory barwy dzwieku, czyli zrobic "source direct". Moze sa tam kondensatory blokujace o malych pojemnosciach ?, czesto mozna je wyrzucic, z korzyscia dla najwyzszych tonow,

 

Kilka postów wyżej pisałem o możliwości wyprowadzenia na obudowę wejścia końcówki mocy i wyjścia przedwzmacniacza.wtedy można zrealizować to za pomocą zwykłego potka 100k ale nie wiem jeszcze czy dałby taki rade poprawnie wysterować tą końcówkę.Niestety wykasowałem niechcący częsc schematu na której jest własnie taka regulacja i jestem na etapie szukania serwisówki na nowo:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kondensatorów to niewdzięczna modyfikacja bo dźwięk może zepsuć.U mnie w ampli siedzą al-elko.

Mają po 30 lat a żeby było łatwiej to te elektrolity zamiast typowej 20% tolerancji mają 10%-ową:/

Skąd takie dziś wziąć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyjściu końcówki mocy były kondensatory po 1500uf x2 zamieniłem na jeden 2200uf

kilka kondów wima zastąpiłem nos-ami philipsa o tych samych parametrach

w pre na wejściu zasilania był spuchnięty 47uf/35v zamieniłem na nichicona 47uf/50v

na wyjściu pre do koncówki mocy były 4,7uf/35v zamieniłem na nos-y philipsa 4,7uf/63v osiowe.pora na jakiś odsłuch:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem przez sam potencjometr 2x47kohm.Teraz nie muli.Ten pre to jakieś dziwne ustrojstwo.Wszystko uległo poprawie.Całkiem inny dźwięk.Oczywiście na plus w porównaniu do oryginału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby doradzić jaki rezystor zastosować by zmniejszyć czułość wejścia końcówki i by regulacja na potencjometrze odbywała się płynniej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schemat przedwzmacniacza z regulacją barwy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na front panelu ma tylko jeden loudnees i filtr do basu i wysokich tonów w formie przełacznika.Po właczeniu tego loud głosniki basowe chce rozerwać a soprany wykłuć uszy.Piotrku czy masz odnośnie tego pre jakieś propozycje?Jak dla mnie gra zbyt nijako tzn cały dzwięk jakby za zasłoną i przymulony.Podłaczenie do samej końcówki dało pozytywne rezultaty więc to pre bruzdzi.Ale ja nie jestem az tak biegły by usuwac wszystko co niepotrzebne bo nie wiem co jest potrzebne a co nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łuj lekko to nie bedzie bo to pre to nawet Diora miała lepsze..pre który jest w tym telefunkenie przypomina troche pre z radia Amator stero..aby to jakoś zagrało teoretycznie winno je się przekopać praktycznie całe..popatrze w schemat to doradze przynajmiej aby to jakos z lekka odmulić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeś mnie pocieszył Panie:(

Ale na serio to jak mam grac na tym pre to wole już sam potencjometr ewentualnie simple pre veterana.A może ktoś jeszcze ma jakieś sugestie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja odmulenia pre

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezygnuje z modyfikacji.Nie chcę spalić kolejnego klocka,który jest o niebo lepszy od chińszczyzny.Szkoda by go było nawet jeśli to nie jakiś tam hajend.Bo dziś próżno szukać takich amplitunerów.Wystarczy konserwacja.Dziękuje za wszystkie wpisy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.