Skocz do zawartości
IGNORED

Proszę o pomoc w doborze sprzętu Audio w domu (obecnie rzeźbie w CarAudio)


disaster3

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

 

Na poczatku chciałbym sie przywitać. Witam wszystkim maniaków jak i tych mniej uzależnionych od muzyki :)

 

od dłuzszego czasu męczy mnie nowy temat "Home Audio" coby sobie jakieś "grajdło" w domu lepsze postawić.

 

Tutaj jest pewnie podobnie jak w CA ze sprzetem co sprzet to inne brzmienie wiec najlepiej posłuchac ale o tyle jest łatwiej ze jest to pokój a nie kubatura samochodu :) i pewnych charakterystyk wzmaków, cd-player'ów czy głośnikow (kolumn) nie zmienisz zawsze czyms sie wyróżniają.

 

Od razu zaznaczam, żadne pseudowieże, amplitunery, czy inne cudawianki nie wchodzą w grę. Tylko i wyłącznie wzmak stereo + cd player i 2 kolumny.

 

Wiem ze w domu tez sa pewne zasady chociazby wielkość pokoju, czy ma skosy w jakiej odległosci głosniki stoja od sciany i jeszcze wiele innych. Trochę też przez ten tydzień intensywnie sobie poszukałem tematów tutaj ale jestem "miękki" w tym temacie jak siema. Normalnie warzywo. I dlatego byłbym wdzięczny za waszą pomoc.

 

Jako ze mam 18,7m^2 pokoj, bez skosów , teoretycznie w kwadracie to juz na podłogowe chciałbym sie szykować. Poza tym za jakiś czas będe zmieniał mieszkanie na większe wiec przypuszczam ze i pokoj sie powiekszy (niż zmniejszy).

 

No i dalej to już nic nie wiem :(, nawet nie wiem jakie limity kwotowe tutaj rządzą i na co warto zwrocić uwage.

 

Na pewno chciałbym mieć brzmienie zblizone do tego co mam w aucie. Czyli zrownoważenie tonalne, góra nie mdła tylko detaliczne ze szczegółami ale nie zbyt przejaskrawiona, odnosnie srednicy za duzo sie nie wypowiem ale powinna być ale sie nie wyrywać przed szereg no i dół dobrze zarysowany ale nie twardy bardziej miekki lecz nie rozlazły. Nie wiem jakbym mogł jeszcze to okreslić.... Zresztą poniższy typ muzyki może troche odpowie za brzmienie, ktorym sie charakteryzuje. Przede wszsytki sporo dolu i gory kosztem średnicy ale własnie dzieki odpowiednio dobranemu sprzetowi mozna zachować walory muzyki sporo dolu i góry) uwypuklając delikatnie srednice......

 

Muzyka oczywiscie w duzej mierze współczesna RnB, POP, HH i trance ale rowniez i od czasu do czasu cos ambitniejszego Blues'ik, Jazz'ik itp.

TO co wiem na pewno to żaden Metal, Hardcore i nie polska muzyka i inne tego typu.

Wykonawcy ktorych słucham (Akon, Timbaland, Madonna, Tiesto, Armin van Burren, Melanie Fiona, Beyonce, David Guetta, Black Eyed Peas, Sting, U2, Dire Straits, Eric Clapton itp.)

 

Cena no tu mam zagwozdke. Na pewno na przykładzie CA mam nauczke ze tanio i dobrze nie idzie w parze. I na początku jak zakładałem ze do 3 tys zrobie sobie porządne granie to sie z tego szybko wyleczyłem jak jeszcze załapałem bakcyla i teraz juz chyba troche ponad 10 tys poszło na to (tak przypuszczam), wiec tutaj cena powiedzmy że:

 

wzmak do 2 tys.

cd-player do 2 tys. (narazie podepne DVD SOny ktore mam jesli mi kasy nie wystarczy zeby kupic do razu)

kolumny ok 2-2,5 tys.

 

Kabli nie licze bo RCA zrobie sobie sam a głosnikowe juz kupie odpowiednie.

 

Oczywiscie wzmak i cd'ek mogą byc jak najbardziej uzywki, zeby kupić cos konkretnego (co kiedyś kosztowało sporo a teraz w podanym wyżej budzecie mozna juz wyrwać), Kolumny wolałbym nowe no i oczywiscie podłogowe. Oczywiscie bez subwoofera. Klasyczne 2 kolumny stereo.

 

Oczywiscie powyzej podane kwoty są elastyczne, jesli z jakiejs pozycji lepiej zabrać i dolożyć do czegos innego to OK bo tak powinno być lepiej to OK. To nie jest ścisła reguła ze na to tyle i kropka.

 

jesli macie jakieś doswiadczenia, "feel free"...... To nie jest na już poprostu chciałbym pomału badać temat i juz mniej wiecej zarysowywać sobie pewne granie w domu. Na razie słucham sobie w samochodzie i to mi wystarcza. Juz mi chyba odszedł pęd to sprawdzania codziennie allegro co i jak i co by jeszcze zmienić. W obecnej konfiguracji nie zmieniam juz nic. To co zostało to zabudowa tego i zwrotki. Jak bede mial kase toto zrobie jak nie bede słuchał tak jak jest bo mi odpowiada. Juz teraz skupiam sie na słuchaniu a nie przewalaniu tony gratów przez samochod.

 

Aha i jeszcze jedna ważna rzecz, sprzet ma być do jakościowego grania a nie do robienia hałasu w domu. Oczywiście lubie głośniej muzyki posłuchać ale tak jak mówie jak najlepsza jakość za te pieniądze.

 

Z góry dziekuje i pozdrawiam,

disaster3

 

Ps. To co mam teraz w samochodzie może tym co mieli doczynienia z CA i z tym sprzetem troche podpowie moj profil brzmienia.

 

radio: Kenwood KDC-X911

głosniki przód: PHD FB 6.1 Pro, PHD AF 1.CW

wzmak przód: Xtant 603x (czasami na tw. Genesis SA50)

subwoofer: AudioSystem HX 12 SQ closed

wzmak sub: Steg K2|02

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Ci posłuchać zestawu Xindak A-06 + C-06, połączonego z Monitor Audio BR 5 lub BR 6, ewentualnie z Paradigm 7 v 6.

Zmieścisz się w 6000 zl. (wszystko nowe).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z przed mówcą ewentualnie zobacz sonie to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie juz ktos mi wspominał o rzeczowym Xindaku i Monitorki BR6 ale jeszcze dostałem propozycje Marantz'a serii 6003, jak ten marantz wypadu w stosunku do tego Xindaka i tymi Kolumienkami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego zestawienia z Marantz-em nie słuchałem. Marantz jak dla mnie, jest zbyt jasno brzmiący. Monitor Audio BR 6 to nie są monitorki, to kolumna o wysokości ok.1m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za "monitorki" (to tylko skrot myslowy odnosnie Monitor Audio) tak widziałem je są spore

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolumn w przedziale 2-2.5tys masz jeszcze dcosc ciekawe:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nieco drozszy wyzszy model:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Sluchalem ich i wiekszych RF-82 i sa dosc ciekawe w brzmieniu. Dosc szczegolowe, niezla dynamika, sprezysty szybki bas z niezla głębia. Dzwiek kreślony dosc cienkimi liniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio z serii BR to kolumny warte swojej ceny. Pamiętaj jednak że nic i nikt nie zastąpi Ci osobistego odsłuchu. Najlepiej we własnym pokoju. Myślę jednak że po swoich doświadczeniach z CarAudio jesteś na tyle rozsądny że o tym wiesz.

Pozdrawiam Mariusz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podoba ci się brzmienie głośników PHD to kup sobie takie głośniki , dorób do nich pudła i zainstaluj w domu.

Wiem co oferują głośniki PHD bo też mam takie w aucie i w domu.

Jeśli coś mogę jeszcze pomuc to pisz na priwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.