Skocz do zawartości
IGNORED

używany wzmacniacz do AA Hyperion III


pankwiatek

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem [od paru miesięcy] stałym czytelnikiem tego zacnego forum ale dopiero pierwszy raz się odzywam, więc witam wszystkich!

 

Kompletuję pierwszy w życiu poważniejszy zestaw stereo - zacząłem od kolumn i szczęśliwie stałem się posiadaczem

Audio Academy Hyperionów III w wersji 8 Ohm.

 

Następnym krokiem ma być zakupienie używanego wzmacniacza - dzięki lekturze forum rozważam takie oto modele:

- Nad C352 [polecany przez samego konstruktora kolumn, więc to w tej chwili mój faworyt, tylko dostępność - słaba],

- Audiolab 8000S [dostępność angielskich używek - słaba]

- Roksan Caspian [chyba jednak poza budżetem, dostępność - trzeba liczyć na cud]

- Naim Nait 3 [dostępność - trzeba liczyć na cud]

- Marantz PM-75 [dostępność - trzeba liczyć na cud]

 

Pytanie do Was: co sądzicie o Audiolabie, Naimie, Marantzu jako partnerach do Hyperionów, i czy możecie dodać coś do

mojej listy, co zgra się dobrze z kolumnami? Na jakie inne okazje polować? Co z powyższych odrzucić? Dla utrudnienia

biorę pod uwagę tylko modele ze zdalną regulacją głośności oraz wyjściem słuchawkowym.

 

Po lekturze podobnych wątków odrzuciłem początkowo rozpatrywane:

- niższe modele Nada

- Cambridge Audio Azur 640 v2

- Harman Kardon HK 670

 

Dodatkowe info:

pomieszczenie odsłuchowe - ok. 20 m2, kolumny ok. 50 cm odsunięte od tylnej ściany, ok. 2,70 m odsunięte od siebie,

ok. 1 m od ścian bocznych

muzyka - głównie rock progresywny [Pink Floyd, Porcupine Tree, Riverside, Godspeed You Black Emperor! itp.], trochę

jazz, klasyczny rock

źródło - Samsung DVD HD-950 [niby dobre stereo, wolałbym przy tym zostać, jednak jeśli miałby mocno ograniczać

potencjał reszty zestawu, kupię PSX'a lub ostatecznie pooszczędzam na odtwarzacz CD]

budżet - chciałbym wydać na wzmacniacz nie więcej niż 1200 zł, ew. więcej jeśli naprawdę będzie warto

 

Na koniec dodam, że muzyki słucham zazwyczaj umiarkowanie cicho, nigdy bardzo głośno. Zależy mi na jakości dźwięku,

żeby kolumnom udało się "znikać" po włączeniu muzyki [AA HIII ponoć to potrafią z odpowiednią resztą zestawu]. Z

zakupami mi się nie spieszy, priorytetem nie jest czas, a najlepszy możliwy zakup.

 

Dzięki za wszelkie sugestie,

pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 1200 napewno nie kupisz caspiana. naima 3 tez chyba nie. w tym budzecie masz marantza 7000 lub 7001, lub starszego PM68. Nad 542 lub 540 bedzie niezły

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Twój problem polega na tym że wzmacniacz to jeden z trzech najważniejszych elementów zestawu i za te pieniądze ciężko będzie Ci coś upolować i wiem o tym co nieco. Jestem posiadaczem Hyperionów III 4 ohmy więc mogę ci powiedzieć że Nad ma może i mocny bas ale za to jego jakość jest dla mnie fatalna, poza tym reszta zakresu jest nudna, podobnie Harman, miałem końcówkę PA2000 - nuda. Naim 5i poprawny ale nadal nudny nadal brakowało barwy i czegoś więcej niż tylko odtwarzania. Z Exposurem się to zmieniło. W końcu pierwszy wzmacniacz z barwą. Ciepły muzykalny nie gubił szczegółów w ogóle same zalety ALE niestety kolega zaraził mnie lampą która muzykalnością pobiła Expo. Dla tego uważam że powinieneś się wstrzymać i pozbierać na lampę na jakiś ruskich EL34.

 

Reasumując, wymienione przez ciebie wzmacniacze na pewno nie są idealne i jeśli dążysz do ideału to będziesz je jeszcze kilkakrotnie wymieniał za każdym razem nieco tracąc. Z drugiej strony bez tego doświadczenia nie będziesz miał rozeznania na rynku. Wiem ze budżet cię ogranicza. Na to nic nie poradzę. Musisz się poważnie zastanowić którą drogę chcesz wybrać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

dzięki za dotychczasowy odzew - widzę, że wszyscy zaznaczacie, że budżet jest mały. No cóż - założyłem początkowo, że do 1200 uda się kupić wzmacniacz który nie będzie wąskim gardłem dla kolumn, ale jeśli w tej cenie to niemożliwe, to tak jak pisałem - jestem w stanie przeznaczyć więcej kasy - powiedzmy do ok. 2000 zł

 

Ideału nie szukam, chcę jedynie, żeby wzmacniacz nie ograniczał możliwości kolumn. Z drugiej strony nie chcę przesadzić i kupić wzmacniacz droższy niż same kolumny - chyba nie tędy droga...

 

Lubię się trzymać zasady, żeby kupować raz a porządnie [oczywiście na miarę swoich możliwości], mam też świadomość, że zazwyczaj przy poważnych zakupach końcowa ilość wydanych pieniędzy jest ok. 50% większa niż początkowo zakładana :-) - tak to już jest, u mnie sprawdziło się już przy kolumnach, sprawdzi się pewnie i przy wzmacniaczu - dlatego budżet to 1200 z opcją do 2000 :-) i nie chcę w przyszłości kupować innego wzmacniacza :-)

 

Co do Caspiana to mam dużą pewność, że zagra lepiej niż C352 i już satysfakcjonująco, no ale nie wiem czy i 2000 starczy na niego, jeśli już w ogóle się pojawi na sprzedaż...

Natomiast ciekawi mnie, czy ktoś słyszał w akcji z Hyperionami Marantza PM-75? Ma on zachwycające opinie a skala cudu, żeby go spotkać, jest chyba mniejsza niż w przypadku Roksana.

No i Audiolab 8000S - czy ktoś miał do czynienia [słyszenia] ?

 

MarekA - Twoja propozycja na pewno jest godna uwagi, ale znacznie poza budżetem :-) Sumienie na pewno nie pozwoli mi przekroczyc 2k.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podciągniesz budżet do 2500 to znajdziesz już fajny wzmacniacz.

Przeglądałem ogłoszenia wzmacniaczy do 2000 zł i kicha. Powyżej 2000 już są przyzwoite.

Ja bym rozglądnął się za Naim 5i-2. Albo nawet za jakąś lampą ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gootchio - czy możesz napisać coś więcej? Jak Twój zestaw gra - czy kolumny potrafią "zniknąć" ? Jaka przestrzeń, scena, separacja instrumentów? Jaki charakter dźwięku? Jak to gra przy niewielkiej głośności?

 

Będę wdzięczny za nieco więcej szczegółów!

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj Xindaka A-06. U mnie napędza Hyperiony III 4ohm i jestem z niego bardzo zadowolony. Słuchałem też kolumn Phoebe IIs z xindakiem A-06 oraz Yaqinem MC-10L i powiem szczerze, że wolałem Xindaka. Chociaż jak podpiąłem Xindaka i Yaqina do innych kolumn (znacznie droższych) to Yaqin zdeklasował Xindaka. Dlatego ważne jest aby dobrze dobrać całość toru, a wydaje mi się, że Xindak jest bardzo rozsądnym i mieszczącym się w budżecie wyborem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konturek - Xindaka początkowo rozważałem, zgadzam się, że to ciekawa opcja, natomiast ostatecznie odpadł ze względu na brak wyjścia słuchawkowego.

 

dzięki za opinię,

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pankwiatek

 

do 2kzł znajdziesz chińską lampę na el34 solidnie wykonana, z czasem możesz sobie wymienić lampy na NOSy lub Tesle lub inne przyzwoite. Ostatnio na allegro zszedł Yaquin na EL34 za jakieś ~1700 więc myślę że warto. Podobno Music Angel jest lampą z dużym potencjałem za chyba nawet mniej niż 2koła.

 

Kupując lampę kupujesz muzykalność, kupując budżetowe wzmacniacze tranzystorowe kupujesz coś co po prostu gra, jeden więcej doły drugi góry a wszystko i tak BARDZO podobne i nudne. No dobry tranzstor w którym się coś już dzieje z barwą trzeba słono zapłacić inimum 3 koła za używkę, Exposure, Caspian...

 

PS zapomnij o Naimie, jego brzmienie jest przeciwieństwem wyglądu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć pankwiatek!

Długa droga przed Tobą Kolego, ale dobrze zaczynasz... ;)

Następnym ograniczaczem dźwięku jest DVD, konieczna wymiana na CD.

Potem kable, itd, itp...

 

Rozumiem, że skoro dużo czytasz na tym forum to zapraszać do klubu Audio Academy nie muszę?

Pewnie już tam gościłeś? :)

 

Pozdrawiam:)

PS. Nad to bezpieczny start i dobrze zgrywa się z AA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mogę polecić Audiolaba (starego, angielskiego) - mam i czeka w tej chwili na odpalenie drugiego systemu w miejscu pracy. Barwa zbliżona do dobrej lampy na KT88. Średnica naprawdę bardzo, bardzo dobra, góra więcej niż dobra, a bas powiedzmy, że poprawny, może trochę bez pełnej kontroli i zwarcia. Ogólnie raczej spokojny charakter dźwięku pięknie się wpisujący w jaśniejsze lub neutralne pozostałe elementy. Przy odpowiednim doborze sprzętu kolumny znikają bez problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>pankwiatek, 14 Kwi 2010, 18:02

 

Jest bardzo muzykalnie przy całej swej neutralności i "znikanie" kolumn nie ma tu nic do rzeczy - po prostu wciąga na tyle, że przestajesz się im przyglądać ;) Naturalnie mam parę płyt, przy których nawet patrząc na kolumnę nie czujesz że to właśnie z niej się dźwięk wydobywa.

Scena jest bardzo różna w zależności od płyty. Najczęściej zamyka się w przestrzeni: 1m od kolumn wszerz (rzadko szerzej, a częściej między kolumnami) x b. daleko wgłąb (prawie nigdy nie wychodzi przed kolumny) x 1÷2m nad podłogą (nie spotkałem się z lokalizacją czegoś na podłodze i b. rzadko pod sufitem.

Lokalizacja najlepiej widoczna jest na klasyce na orkiestrę - często zdarza mi się wyłapywać w nagraniach odchylenia od typowego rozmieszczenia sekcji. W przypadku muzyki rozrywkowej najczęściej realizator skutecznie utrudnia taką analizę, bo np. perkusja potrafi być jednocześnie w różnych miejscach sceny, a wokalista brzmi sztywno na środku mimo że akurat oglądam koncert i widzę jak biega od skraju do skraju :)

Separacja - nie bardzo rozumiem pojęcie. Myślę, że jest ściśle związana z muzykalnością kiedy trzeba brzmi instrument, a kiedy trzeba orkiestra albo chór.

 

Na koniec podkreślę, że powyższe tyczy się całego zestawu.

Od powstania pierwotnej konfiguracji z Hyperionami na jesieni 2007 r. zmieniło się tylko źródło i pomieszczenie. Separacja, scena i barwa poprawiły się po podłączeniu DAX'a, przestrzeń nieco lepsza była na Soniaku, wszystkie powyższe znacznie bardziej po zwiększeniu kubatury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goliatpl - oczywiście, że bywałem w tutejszym Klubie AA - wybór tych a nie innych kolumn to przemyślana decyzja poprzedzona w miarę rzetelnym rozpoznaniem tematu. No i zawartość merytoryczna klubu, jak i podobnych wątków pozwoliła mi nie zadawać wielu pytań wcześniej :-)

 

Gootchio - dzięki za rozwinięcie tematu! Rebciu - Tobie również za opinię o Audiolabie! Bardzo mi pomogliście - myślę, że teraz angielski 8000S będzie jedną z opcji do kupienia, gdy nadarzy się okazja.

Niestety w najbliższy weekend będę poza stolicą, ale wielkie dzięki za propozycję odsłuchu Gootchio!

 

------

Natrafiłem dziś na opis [jednego z forumowiczów i członków Klubu AA :-)] brzmienia systemu opartego na Hyperionach i wzmacniaczu lampowym Yaqin MS 6V6 - bardzo interesujące, a cena wzmacniacza również - chyba poczytam trochę o lampach bo póki co moja wiedza w tym temacie dąży do zera!

 

Zostało mi zebranie opinii o Marantzie PM-75 - jeśli ktoś coś wie o wzajemnych relacjach z AA HIII - niech tego nie dusi w sobie ;-)

 

pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wykonana drakula też da radę. Miałem przerabiałem i mi pasowało. Tylko wykonanie garażowe spowodowało, że oddałem konstruktorowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pankwiatek, 15 Kwi 2010, 19:54

>Natrafiłem dziś na opis [jednego z forumowiczów i członków Klubu AA :-)] brzmienia systemu opartego

>na Hyperionach i wzmacniaczu lampowym Yaqin MS 6V6 - bardzo interesujące, a cena wzmacniacza również

>- chyba poczytam trochę o lampach bo póki co moja wiedza w tym temacie dąży do zera!

 

 

Zupełnie przypadkiem trafiłem na ten wątek. Jedynym znanym mi posiadaczem Hyperionów III spiętych z Yaqinem 6V6 jestem ja sam :) a zatem wypadałoby żebym coś napisał, ale przez przypadek (znowu) moja myszka ślizgnęła się po Pankwiatkowym "o mnie" i zobaczyłem tam napis Warszawa. A w takiej sytuacji, to mogę tylko napisać - nie kombinować, zabrać parę znanych sobie płyt i wstążkę do podtrzymywania opadającej kopary, wsiąść na rower (jest ochrona, popilnuje go) przyjechać, posłuchać i wrócić mądrzejszym o własne doznania a nie opisywane.

 

Mokotów.

Zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Dopiero teraz miałem chwilę by sie wczytać w Twoje upodobania. Sądzę, że 6V6 bedzie dla Ciebie strzałem w 10kę - spełnia wszystkie wymagania brzmieniowe oraz z nawiązką przestrzenne (o znikaniu kolumn nawet nie piszę, bo to zbyt oczywiste). 6V6 potrafi (jak to lampa) grać cicho a dynamicznie (w tranzystorach to nie jest takie oczywiste), ma świetną dziurkę na słuchawki i pilot.

 

Z 8śmio ohmowymi kolumnami, bedziesz mniał ciut chłodniej niz ja, ale za to bardziej "koncertowo" i analityczniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion,

 

Dzięki za opis i przede wszystkim za zaproszenie - z chęcią skorzystam! :-) Z tego co opisałeś, 6V6 [lub ogólnie wzmacniacze lampowe] może dać mi to czego szukam - i w rozsądnej cenie miałbym docelowy wzmacniacz, bez bawienia się w półśrodki.

 

Martwi mnie jedynie dostępność Yaqina MS 6V6 - czy te wzmacniacze są jeszcze produkowane? W tej chwili nie udało mi się znaleźć żadnej możliwości kupna.

Można znaleźć Yaqina MC-10L ale on już nie ma ani zdalnego sterowania, ani wyjścia słuchawkowego, a z tego nie chcę rezygnować.

 

---

Panowie, czy polecacie jeszcze jakieś modele wzmacniaczy lampowych w kwocie do 2k zł, wyposażonych w pilota?

Oczywiście nie przestaję myśleć o przyzwoitym wzmacniaczu tranzystorowym, i mam nadzieję, że uda się posłuchać obydwu opcji i samodzielnie wybrać lepszą.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na eBayu naliczyłem 12 aukcji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Sa cały czas produkowane i sprzedawane. Nawet ktoś z forum niebawem będzie go ściągał z Chin, to się podepnij.

 

Oczywiście są jeszcze inne, chińskie wzmacniacze lampowe z pilotem. Mój wcale nie jest najładniejszy ani jakis szczególny. Poprostu jego dźwiek kompletnie mi pasuje i jeżeli ktoś szuka podobnego brzmienia (a mam wrażenie ze Ty czegoś takiego szukasz) to pozamiatane.

Do tego kosztuje niewiele i ma bogate wyposażenie (pilot, dz.na słuchawki).

 

Co do wzm. tranzystorowych, to ja nie znam w tym budżecie takich, które by mogły konkurować z Yaqinami. Pomijając już bogatszy dźwięk lampowy, to separacją źródeł, barwą instrumentów, dynamiką znacznie je przewyższają. Do niedawna wz.lampowe były dostepne tylko nielicznym ale w związku z chińskim szaleństwem, można je kupić już od 1500zł.

 

Przyjedziesz do mnie, to specjalnie nastawimy sprzęt b.cicho. Przekonasz się, że nawet przy takiej głośności bas ci będzie masował brzuszek. A zrób cos takiego z tranzystorem.

 

Do tego wzmacniacze lampowe są trwalsze, mniej awaryjne, ładniejsze i... szlachetniejsze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.