Skocz do zawartości
IGNORED

Tunery o najlepszej czulosci radiowej


futu

Rekomendowane odpowiedzi

=>Bobcat, 13 Kwi 2010, 16:08

 

Ależ nie ma problemu kapela nagrywa muzę w garażu na takowym sprzęcie i wydaje na SACD.

 

Końcowy klient może to potraktować dwojako zależnie od tego czy lubi dobry dźwięk czy tę kapelę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[email protected], 13 Kwi 2010, 16:36

 

Masz rację. O tym aspekcie sprawy nie pomyślałem. Jedno wszakże jest pewne: SACD odda z największą możliwą na obecnym stanie techniki wiernością to, co mikrofony uchwyciły w tym garażu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak serio to będzie kiepsko i znów się okaże że musimy mieć jakiś łagodzący system :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również na serio - nie kupuje się Ferrari aby nim jeździć z prędkościami i przyspieszeniami właściwymi dla Trabanta. Nagrywanie w garażu materiału muzycznego na SACD jest chyba abstrakcją na miarę Teatrzyku Absurdu wg Sławomira Mrożka. Zadaniem reżyserów jest w pełni wykorzystać możliwości, jakie stwarza SACD. Kiedyś rozmawialiśmy przy innej okazji, że poprzeczka wymagań, szczególnie jeśli chodzi o nagrania wielokanałowe 5.1 jest ustawiona niebywale wysoko i mało który reżyser jest w stanie temu sprostać.

 

Chciałem tylko podzielić się refleksją, że (o ile, powtarzam, dobrze rozumiem zapis DSD) nie ma sensu obniżać jakości nagrania poprzez różne zabiegi praktykowane w przypadku DAB gdyż tutaj jedyne co otrzymujemy - to pogorszenie jakości dźwięku. Natomiast z punktu widzenia strumienia wypływających bitów nic na tym nie zyskujemy. Więc po co się w to pakować.

 

Raz jeszcze proszę o skorygowanie mnie, jeśli moje pojmowanie DSD jest błędne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat -Powiem szczerze....ja nie wiem czy Masz racje....wiem jednak tyle...ze mój tuner (zwykły bez dab):)))) yamaha T85...gra tak że wspomniany denon 215 w porównaniu do niej...to gra taj jakby miał DAB...:))))z Fm tez mozna wycignąc wile....raczej mozna było....:)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

witam

 

poszukuję właśnie budzetowego tunera który spasowałby wyglądem do moich obecnych sprzętów no i właśnie np jest do kupienia ONKYO T-4211 za 179 pln (bo od razu pasuje do mojego cedeka).

 

juz znam opinie ze nie jest to żadna rewelacja, więc może ktoś zapoda propozycje dobrych i ładnych tunerów z metalową płytą czołową a la moje sprzęty (ew. gdyby miały pilota to by nie bolało ;)

 

z onkyo topowy jest T-4711 ale gość chciał za niego 800 pln, a to troche za duza cena jak dla mnie.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.