Skocz do zawartości
IGNORED

IC Nordost Red Dawn - pytanie do użytkowników


klimek1965

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś przeczytałem, że IC Nordost Red Dawn jest podatny na zakłócenia pochodzące od innych przewodów i w związku z tym należy go prowadzić z dala od nich, co w moim przypadku będzie trudne. Trudno mi w to uwierzyć, ale wolę się upewnić. Czy ktoś z użytkowników spotkał się z takim zjawiskiem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem "jakość" interkonektu reprezentowana jest, między innymi, przez skuteczność ekranowania tego przewodu - JEŚLI problemy o których piszesz miałyby miejsce, oznaczałoby to że mamy do czynienia z kiepskim przewodem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko raz spotkałem się z kłopotami (sprzężęnia/piski) po wpięciu IC...nie był to jednak Nordost, ale Supra Sword...kompletnie jej się nie spodobała bądź plątanina kabli różnego rodzaju, albo może sąsiedztwo lamp...zastanawiałem się wtedy czy wpływ na takie zachowanie mogło mieć złe ekranowanie kabla?!...w każdym razie nie każdy kabel dobrze sobie z tym radzi, jakiś czas temu w Audiofilu odradzano mi zakup DNM Reson właśnie ze względu na brak dobrego ekranu (żeby była jasność, chciałem kupić ten kabel u nich)...

 

...ciekawi mnie opinia użytkowników Red Dawna, bo jakoś zawsze chciałem go wypróbować, a nigdy nie miałem okazji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są bardzo dobre IC, które celowo nie posiadają ekranowania, które wprowadza pewną pojemność. W tych co spotkałem producent jednak wyraźnie o tym informuje, że dla danego IC trzeba zapewnić odpowiednie warunki środowkiskowe, a gdy jest to nie możliwe stosować wersję z ekranem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szczera prawda, że IC Red Down jest kiepsko ekranowany.

Przy połączeniu gramofon-wzmacniacz za darmo odbierałem w tle czeską czy słowacką stację radiową (ale miałem wkładkę MC i pre wzmacniało ponad 1000x jeśli się nie mylę). Po zastosowanie ekranu z kartonowych rurek po papierze toaletowym przycichło ale nie do końca ;-) Zmiana IC na prawdziwie ekranowany sprawę załatwiła.

Red Down zastosowany do CD nie powodował żadnych zakłóceń.

 

Wniosek - IC Red Down kompletnie się nie nadaje do analogu.

 

pozdrawiam !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Red Dawn własnie chodzi na analogu i cisza jak makiem zasiał a platanine mam niezła(dotyka kabli glosnikowych)wczesniej chodził na cedeku i tez bylo OK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piopio, trochę mnie zmartwiłeś, choć nie zamierzałem łaczyć nim gramofonu. Nie mam niestety możliwości zrobienia ekranu z rurek po papierze toaletowym; mogę najwyżej owinąć kabel samym papierem toaletowym :).

 

Kyle, z punktu widzenia praktycznego całkowicie się z Tobą zgadzam. Jak w przypadku nieekranowanego kabla ominąć wszystkie zakłócenia ? Takie rozwiązanie wydaje się mało praktyczne...

Ciekawy jestem innych głosów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na sygnaturze brzmieniowej Red Down to sprawdź może Siltecha albo w wersji budżetowej Audionova Nighflight. Ten ostatni to całkiem niezły kabelek w dobrej cenie (za używany).

Mniej szlachetny niż Red Down ale 3x tańszy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MITy mam w systemie stereo, a o Nordoście myślałem do kina. Dzięki za sugestie. Z Siltechem w Polsce słabo, ale może wypożyczę Audionovę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy Nordosty Red Downy w tym jeden w gramofonie. Nie mam żadnych zakłuceń. To jest najlepszy kabel jeśli chodzi o stosunej jakości/ceny. Używam go właśnie z gramofonem i dwoma wzmacniaczami słuchawkowymi.Z nim można porównywać jedynie tańszego Nordosta Reference ale wiadomo, że ten dostępny na aledrogo to hand made cienty z kabla głośnikowego. Czy może być lepiej ??? Zawsze, to tylko kwestia ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

staruszku

Kapuję ale nie mogę go nazwać wyższym modelem gdyż ja nigdy nie widziałem oryginalnie konfekcjonowanego IC Nordosta SPM Reference więc kwestie modelowe pozwoliłem sobie pominąć. A gra naprawde b.dobrze. Także cena/jakości super (oczywiście mówie o tym hand made).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za opinie. Krótko podsumowując dotychczasowe opinie: problem z zakłóceniami może się pojawić, choć niekoniecznie musi.

 

Czy macie jakieś doświadczenia w tej kwestii z Nordostami serii Wyrewizard, np. Enchantress ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niesmialo dorzuce trzy grosze jako kompletnie "nowy" na forum. Nordosta RD posiadam od niedawna i krotko na ten temat - rewelacja. co do zaklocen - nie wystepuja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie mam, ale słuchałem - brzmienia własnego brak. To, co wchodzi, to wychodzi. Absolutna (w kategoriach względnych, bywają droższe) przejrzystość i przezroczystość, bez przywilejów z bardzo dobrą stereofonią wszerz i wzdłuż sceny. Strach go włączać, bo poznasz, co naprawdę jest wart twój sprzęt, chyba, że go zmulisz np. innymi kablami głośnikowymi. Świetny, moim zdaniem - docelowy razem z głośnikowym RD. AB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kto wie jaki jest przekroj interkonektu a szczegolnie kabla głosnikowego.

Czy nie jest moze tak ze zbyt mała masa dzwieku szczegolnie dotyczy to przewodu glosnikowego spowodowana jest malym przekrojem tych kabli?

Swoją drogą nie pamietam aby producent chwalił się jakie przekroje stosował.Było coś o kosmicznych prędkościach liczbie wiązek ale mie o przekrojach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Kto wie jaki jest przekroj interkonektu a szczegolnie kabla głosnikowego.

Czy nie jest moze tak ze zbyt mała masa dzwieku szczegolnie dotyczy to przewodu glosnikowego spowodowana jest malym przekrojem tych kabli?

Swoją drogą nie pamietam aby producent chwalił się jakie przekroje stosował.Było coś o kosmicznych prędkościach liczbie wiązek ale mie o przekrojach.

 

Przecież producent podaje te dane na swojej stronie...

http://www.nordost.com/specification/90/red-dawn-ls-loudspeaker-cable

http://www.nordost.com/specification/86/red-dawn-ls-interconnect

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla glośnikowego producent podaje

20 conductors 12 AWG.

Tabele podają że pole powierzchni dla kabla o wartości 12 AWG wynosi 3,31mm2(średnica fi 2,053).

Przeciez jesli pomnożyć to jescze razy owe 20 conductors(pojedyncze przewodniki) to łączne pole powierzchni wyjdzie ....kosmos

Czy cos żle kombinuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Dla glośnikowego producent podaje

20 conductors 12 AWG.

Tabele podają że pole powierzchni dla kabla o wartości 12 AWG wynosi 3,31mm2(średnica fi 2,053).

Przeciez jesli pomnożyć to jescze razy owe 20 conductors(pojedyncze przewodniki) to łączne pole powierzchni wyjdzie ....kosmos

Czy cos żle kombinuje?

 

Racja, byłby to kosmos i stąd właśnie wynika, że jest to 20 przewodników o łącznym przekroju 12 AWG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.