Skocz do zawartości
IGNORED

Bezkompromisowy zestaw słuchawkowy do AYON CD-1s - muzyka rock, metal


voivod

Rekomendowane odpowiedzi

Podsuńcie jakiś pomysł na zestaw słuchawkowy do AYON CD-1s.

Lubię krótki, szybki bas, ciepłą średnicę (mięsko) i nie natarczywą lecz szczegółową górę.

Super podoba mi się dźwięk z integr Accuphase i czegoś w tym kontekście poszukuję. interesuje mnie jak największa scena poza środkiem głowy.

Mogę wydać do 10k zł.

Po usilnym studiowaniu forum moją uwagę zwróciły słuchawki BD DT 990pro wzmacniacz słuchawkowy Paradox.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może takie! reszta z 10kzł oczywiście dla mnie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senn hd800, beyerdynamic t1, grado PS1000, ultasone ed8 prawdopodobnie najbardziej te pierwsze z tego co piszesz. Warto też rzucić okiem na akg k701/k702, bardzo spolaryzowane opinie zbierają, i są ze 4x tańsze od ww. Sprawdź może czy nie podejdą Ci customy dokanałowe jak JH13/JH18. Niektórzy stawiają je wyżej od pełnorozmiarowych słuchawek. Albo idź od razu na całość i stestuj które STAXy będą w Twoim typie :)

Co do wzmaków, to w sumie ciężko powiedzieć, mniej wiem i różnice są bardziej subtelne. Może Meier Audio Concerto/Symphony? Nie wiem jak to brzmi, wiem, że ludzie polecają :)

Za polecenie możesz mi odpalić k701 :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może pójdą do lasu?

 

HD800 do rocka z ich mułowatym narastaniem dźwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może laben CS300 i K701 / na takim zestawie gra Wojciech Pacuła z www.highfidelity.pl

I przy okazji masz wzmacniacz głośnikowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AdamWysokinski

(Konto usunięte)

Miałem K701, do metalu moim zdaniem się nie nadają (zbyt delikatne, takie "eteryczne" brzmienie). To słuchawki do ambientu, wokalistyki, jazzu.. I na pewno nie mają ciepłej średnicy.

Gdyby nie moja niechęć do jakości produktów Grado, poleciłbym GS1000, do rocka i metalu są moim zdaniem bardzo dobre. Tylko ta trwałość i jakość wykonania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na GS1000 napędzanych solidnym tranzystorem można sobie polatać :) A z tą trwałością to ile tych słuchawek sprzedano w kraju ze taka klęska na nie padła?

 

Fun na nich jest niesamowity

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuje Ci dwa zestawy:

 

GS-1000 ze zbalansowanym kablem Black Dragon (polecam ten, bo sam posiadam choc w wersji SE i on ladnie zaokragla), a do nich Rudistor RPX-300, razem powinno grac to bardzo uniwersalnie, a do metalu (ja przynajmniej slucham sporo, i odpowiada mi szybkosc i zywosc tych nausznikow w prezentacji takiej muzyki) mucha nie siada. Tutaj troche najechalem na budzet.

 

Z drugiej manki, tu juz opierajac sie czysto na recenzjach, ponoc swietna synergie stanowia najnowsze beyerdynamiki T1 (do nich tez polecam ten kabel co powyzej, skarzyli sie bowiem niektorzy, ze ze standardowym dochodzilo do sybilacji gory na niektorych nagraniach) oraz wzmacniacz SPL Phonitor.

 

Wspomniane sluchawki dostaniesz tutaj:

 

GS-1000

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

T1

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wzmacniacze:

 

RPX-300

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Phonitor:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Do T1 warto tez zainteresowac sie roznymi lampowcami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten 'czarny smok' zapasuje do Senek HD800 ,bo nabrałem na niego ochoty ?

Szkoda tylko ,że taki drogi ,ponad 700 dolców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zdecydowanie sugerowałbym Ci następujące propozycje:

1. Zestaw słuchawkowy STAX SRS-4040 II Signature System. Moja zdecydowana rekomendacja systemu szczególnie w połączeniu z Ayonem CD-1s

2. Zestaw składający się z słuchawek GRADO GS-1000i lub Sennheiser HD-800 zasilanych wzmacniaczem LUXMAN P-200.

 

Każdy z powyższych konfiguracji oferuje trochę inne brzmienie. Moim zdaniem zdecydowanie najbardziej dojrzałe brzmienie przy optymalnym dobraniu okablowania zaoferuje STAX.

 

W przypadku pytań służę pomocą, zdecydowanie jednak sugeruję odsłuch

 

z poważaniem

Jacek Lesień

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadeo,

 

Ten kabel nie kosztuje 700 dolcow, a raczej 200 jesli kupujemy go wraz ze sluchawkami.

 

Do HD800 nie wiem jak sie sprawdzi (pewnie troche uwypukli bas/srednice i zaokragli gore bez mulenia zadnego, generalnie to taki uniwersalny muzycznie kabel jest, wersja srebrna idzie na calego w szczegolowosc i kontury przykladowo),chociaz do nich mimo wszystko dobrze by bylo sprawic sobie inny kabel, bo normalnie/fabrycznie sa jak dla mnie ciutke za suche i szare, a dla niektorych i za grzeczne, chociaz ja tak ich nie odebralem (jako grzeczne, albo za malo spedzilem z nimi czasu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rocka, metalu HD 800 ??? LOL, Mięcha to one mają od groma !!!, a i bas zajebioza, a jakie szybkie są !!! normalnie prą do przodu !!! :D

Do takiej muzy są tylko jedne słuchawki, niestety niedostępne w zasadzie już second hand, więc nie przytoczę jakie, każdy dobrze wie, a jak nie wie niech zajrzy do moich opinii :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio wiemy ,wiemy ,że to słuchawki na T... ,ale Senki HD800 jak je dobrze "napędzić" to wykazują

w rocku objawy jakie opisałeś :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio zbyt częste używanie tak ekspansywnych słuchawek na T... może skończyć się w efekcie utratą słuchu co dla audiofila/melomana może być niepowetowaną stratą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co się pakować w HD800 do rocka, jak można mieć Grado GS1000i lub PS1000? Te ostatnie to najlepsze słuchawki do odgrywania brzmienia gitarowego pieca, GS1000i mają delikatne tyły do nich, ale to i tak pozycja 2 w rankingu "co kupić". Dla mnie już GS1000 są lekko lepsze od HD800, a PS1000 są poza zasięgiem Sennheiserów w kwestii samego dźwięku, bo ich wygoda z powodu ciężaru jest cokolwiek dyskusyjna. Wymachiwanie głową może spowodować, że głowa wyskoczy ze słuchawek zgodnie z II zasadą dynamiki Newtona. HD800 porównywałem bezpośrednio z GS1000. Wrażenia takie: Senny mają nienaturalną holografię, wszystko jest wielkie, nie ma odczucia perspektywy jak w Grado, że co dalej jest mniejsze, bardziej punktowe. HD800 brzmią głucho, a w środku sopranu mają słyszalny dołek. Być może da się je "uratować" wymianą kabla tak jak HD650, albo zakupem lampiaka i wpakowaniem weń lampy o długich wybrzmieniach. Ze słuchawek all-round w ciemno to bym Beyerdynamic T1 wziął, i do ich 600 omów zacny OTL będzie jak znalazł, ale zapas napięcia musi mieć. Te słuchawki połkną nawet 300mW w te swoje 600 omów. Nie słuchałem ich, ale mam ochotę porównać z PS1000, na razie moimi faworytami. Ultrasone Edition 8 to też świetne słuchawki, można je popędzić nawet playerem mp3, byle jakimś zacnym np. starszym iRiverem, a ze wzmacniaczem słuchawkowym zyskują, przede wszystkim w sferze kontroli basu. W ogóle ich dźwięk kojarzy mi się z rasowymi monitorami studyjnymi - jest gładki, soczysty, wyraźny, czysty, dynamiczny, do tego scena zupełnie nie jak ze słuchawek zamkniętych. Niestety krótko słuchałem i w trudnych warunkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>michelangelo może to i prawda co piszesz o HD800 ,nie miałem jeszcze możliwości ich tak dogłębnie zdiagnozować ,grają u mnie codziennie bardzo intensywnie ale dopiero od paru tygodni.

Grają z CD-kiem i wzmakiem lampowym OTL .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 23

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.