Skocz do zawartości
IGNORED

Cd z dobrym wyjściem regulowanym


houek

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam cd z mozliwie najlepszym wyjściem regulowanym do sterowania końcówką mocy Accuphase P-700 (2x350w), kolumny Dynaudio Crafft.

Na razie celuję w Audio Aero Capitole, ponieważ miałem styczność z tym urządzeniem i odpowiada mi jego sposób prezentacji dźwięku.

W tej chwili system gra z byle jakim cd Marantza za 200zł i nie mam żadnych zastrzeżeń oprócz poluzowanego basu (jest to typowy objaw niewysterowania końcówki przez wyjście cd), więc kontrola basu jest priorytetem sygnatury dźwiękowej poszukiwanego cd.

Ogólnie preferuję żywiołowo grające urządzenia, przejrzyste, szybkie, z bardzo dobrym basem, drivem.

Polecano mi Resolution Audio Opus 21, Marka Levinsona 39, starsze Accuphase np Dp-75.

Chętnie poczytam Waszych opinii na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ancient Audio model: Prime lub wyższy. U mnie steruje co prawda lampową końcówkę SE na 300 B Art Audio, jednak bardzo dobrze sobie radził też ze sterowaniem wcześniejszego Gryphona Callisto 2100. Ten odtwarzacz śmiało mogę polecić jako bardzo ciekawa krajowa alternatywa dla wymienionych wcześniej konstrukcji.

 

Można też pomyśleć o jakimś CD Wadi (tu niech się wypowiedzą koledzy którzy markę znają), niemniej nie wiem czy to będzie akurat granie szybkie i przejrzyste.

 

I jest oczywiście DCs np. Puccini lub też zintegrowany starszy brat P8i (choć ten miał różne opinie). Nie wiem, nie słyszałem więc zdania nie mam na ten temat.

 

A jeżeli chodzi o wspomnianego Levinsona, to jest bardzo chwalony z tranzystorowymi końcówkami. Słyszałem to od co najmniej 2 osób które używały i chyba nadal używają tego CD. Tyle że był to ML 390s.

 

pozdrawiam

Rober

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję kupić AA Lektor III w niezłej cenie, tylko bez możliwości odsłuchu w swoim systemie...a to już jest dla mnie duża przeszkoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilku znajomych ma Wadie (16, 860) oraz Accu, które jednak lepiej sprawdzają się z pre.

 

 

Pozdr.

 

P.S.

Żyjesz?

Zapraszam, jakbyś był w pobliżu przejazdem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z głowy:

 

Resolution Audio Opus 21

 

Wadia - prawie wszystkie modele - 830, 301, 302, 6, 16, 850, 860, 861, 681, 781 itd

 

AA Capitole mk II (problemem może być dość kapryśna elektronika)

AA Capitole Reference

AA SACD Prestige (problemy z transportem SACD Philipsa, późniejsze wersje miały chyba drive Sony)

 

ML 39/390 (tu problemy często sprawia mechanizm otwierania szuflady)

 

Accuphase - wiele modeli ma regulację, ale chyba nie do 0 (tu musi się ktoś bardziej biegły w Accu wypowiedzieć)

 

dCS 8Pi - odradzam, niedostępny i awaryjny transport SACD Philipsa

dCS Puccini - świetny, ale to już $$$

 

AA Lektor I-IV/Prime

 

Dobrze by było gdybyś sprecyzował swoje oczekiwania odnośnie dźwięku, bo na przykład taki Lektor, AA Capitole czy Opus 21 grają zupełnie odmiennie niż Wadia 302 czy dCS 8Pi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie użyłeś WYSZUKIWARKI ?

tematów kilka takich już było ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celował bym w Ancient Audio, Wadia 861 lub DCS Puccini. Brzmia różnie co prawda, ale za to są doskonale wykonaneą

 

Pozostałe modele, jak wspomniał Elberoth miewają kaprysy, co z tego że mamy wspaniale brzmiące urządzenie, kiedy co chwila należy się męczyć z serwisowaniem. AA ma taką jeszcze zaletę, że do Krakowa jest blisko.

 

Pzdr - oldbeat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takim kolosem popędzasz te maluchy???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ancient audio jest ladniutki i gra fantastycznie a konstruktor konkretny i mily -polecam.

 

Jesli nie AA to Opus 21 naprawde swietne zrodlo.

 

Stare Wadie to juz tylko legenda bo nowe CDP bija je dzwiekiem bo postep w tej dziedzinie jest znacznie wiekszy niz w amplifikacji ale o tym pewnie wiesz:)

 

napisz mi na PW lub GG co tak sie urodzilo u Ciebie w sprzecie bo jakies roszady zaobserwowalem.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku!

Gdybyś chciał - mógłbym Ci wypożyczyć mojego DACa - Lavry DA 10.

Trudno mi wyrokować, jak wypadłby w porównaniu z dCSem, Markiem L., czy Wadią, ale wystawiając mu niniejszym laurkę nie bałbym się konfrontacji a AudioAero (choć to trochę inna szkoła grania).

Transport jakiś masz, a wyjście spokojnie wysteruje Twoją końcówkę!

I przyłączam się do pytania Robixa o aktualne wyposażenie Twojego pokoju!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te maluchy potrzebują bardzo mocnej końcówki, dopiero z tym Accu grają bardzo dobrze. Poza tym ta końcówka to inwestycja przyszłościowa, bo napędzi raczej wszystko.

 

Robix, Berberys, Zukzukzuk

U mnie wymiana systemu na całego. Zostały tylko Dynaudio Crafft, cała elektronika pojechała w świat, a na razie zagościła końcówka Accu P-700. Teraz szukam cd do pary.

 

Elberoth

Preferencje dźwiękowe: dźwięk gęsty, masywny, z bogatą, gładką średnicą, dość szybki, lubię przejrzystość i blask wysokich tonów (Esotar daje świetną jakośc wysokich, w sposób kulturalny i niemęczący) z uwagi na upodobania muzyczne, system musi mieć odpiedni bas i drive.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpadnij kiedyś to zrobimy mały seansik odsłuchowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko znalezc slaby cd powyzej lub ciut ponad 10kzl z reg.wyj. z drugiej reki.

wszystko zalezy od konfiguracji calego systemu.

U Ciebie widzialbym accu cd do kompletu-choc z pre zawsze bedzie lepiej tzn.tak jak lubisz-gesto.

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie z listy powyżej, powinieneś zostawić Ancient Audio Lektor, Audio Aero Reference, Opus 21 oraz Accuphase (tu jednak nie mam doświadczenia z direct to amp).

 

Wadia, dCS, ML to zupełnie inna bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xniwax

to znaczy ze dzwiek wadii,dcs-a,ML-to sa bajki ????-dla duzych czy malych dzieci???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miałbyś troche szczęscia to w kwocie 12-15kzł znajdziesz dcs elgar plus - podpiąć jakąś tymczasówke jako transport i powinno być bardziej niż ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miałbyś troche szczęscia to w kwocie 12-15kzł znajdziesz dcs elgar plus - podpiąć jakąś tymczasówke jako transport i powinno być bardziej niż ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowiłbym się nad tym lektorem III i zapytał konstruktora Pana Jarka czy jest szansa na wymianę w późniejszym czasie na płytę z Prima (na tę z wersji IV można na bank). Myślę że kilku użytkowników tego ostatniego (PRIME) będzie z czasem rozważało możliwość upgrade do wersji Air:) o ile będzie to uzasadnione i możliwe. A jeżeli chodzi o DCS to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

pozdrawiam

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elgar+ to już zupełnie inne pieniądze. 12kzł to kwota moim zdaniem nazbyt optymistyczna, raczej trzeba liczyć 16-19kzł + oczywiście jakiś dobry transport, bo z 'czymkolwiek' szału nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze tańsza opcja DCSa czyli Delius, przy czym również w tym przypdaku jakiś sensowny transport jest wskazany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w kwestii cd Accu? Ze względów wizualnych preferowałbym komplet. Odstrasza mnie trochę sprawa dostępności laserów np w dp-75(v)... Słuchałem kiedyś dp-65, ale jak na moje ucho to za duży słodziak i z p-700 nie zagra dobrze. Reszty cd Accu nie znam. Może ktoś się wypowie w tej kwestii?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piter z, 15 Kwi 2010, 10:05

 

>możesz mi wierzyć że za 15kzl moge mieć go nawet jutro :D

 

15k to jednak nie to samo co 12k. Pytanie czy to również wersja '+', czy może 15 letnia wersja 'zwykła'. No i dalej potrzebujesz transport, kabel ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

houek

 

Może warto zastanowić się nad Odtwarzaczem plików?

Np. Linn Majik DS.

Da się go skonfigurować w tryb regulacji poziomu wyjścia.

 

Moim zdaniem gra lepiej od wszystkich powyższych propozycji a ma jeszcze mnóstwo innych zalet.

 

Nowy z gwarancją polskiego importera kosztuje lekko ponad 9000,-

Do tego wygodne sterowanie w postaci iPada ( ok. 2000) i jest super zabawka.

Obsługuje się przez to bibliotekę nagrań wygodniej niż stając przed półką z płytami.

Zyskujemy jednocześnie fajny gadzecik do przeglądania internetu, poczty itp.

Ewentualnie może być tańszy iPod.Zakładam że radiowy router w domu jest a jeśli nie to to i tak pomijalny wydatek.

Aha jeszcze Terabitowy dysk najlepiej w obudowie NAS.

Rozwiązanie jest absolutnie przyszłościowe i nie ma ryzyka walki z uszkodzonym używanym transportem CD.

 

Jeśli tylko nie ma przeszkód natury mentalnej warto rozpatrzeć taką propozycję.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tych cenach o których mówiłem są + i to całkiem nowe - jakby ktoś niezauważył to jest przecież nowszy scarlatti który spycha cene używek elgara w dół ( można przecież już kupić też scarlatti z drugiej ręki )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może lepszym rozwiązaniem byłby średni CD robiący po prostu za transmiter danych (bez regulacji głośności) i podłączony do tego, poprzez SPDIF, DAC z regulacją głośności typu Antelope Zodiac (z wewn. dokładnym zegarem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, umówmy się, że szukamy klasycznego cd. Zbieram płyty i lubie zabawę z nimi. Jak bym miał kilkaset płyt konwertować teraz na pliki do Ipoda to dziękuję :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.