Jump to content
IGNORED

Pianocraft MCR-640, MCR-840 - różnice brzmienia


BobW

Recommended Posts

Witam.

Pytanie dotyczy najnowszych Pianocraft-ów z serii Anniversary Audiophile Edition.

Zastanawiam się czy są różnice w brzmieniu pomiędzy MCR-640 a MCR-840.

Oba mają ten sam wzmacniacz i jak wiadomo różnią się odtwarzaczem MCR-640 ma odtwarzacz CD, MCR-840 DVD.

Ta sama wielkość obudowy a MCR-840 musi jeszcze obsłużyć obraz.

Czy w związku z tym są różnice w elektronice odpowiedzialnej za dżwięk i czy są różnice w brzmieniu?

Czy przy wcześniejszych Pianocraftach były takie różnice pomiędzy tym z CD a tym z DVD.

Nie mam możliwości odsłuchania i porównania a chcę podjąć decyzję o zakupie.

Różnica w cenie jest mała a zyskuje się możliwość odtworzenia DVD z koncertami.

Może ktoś już miał możliwość porównać lub podejmował podobną decyzję.

Z góry dzięki za wszystkie uwagi.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, czy będą w brzmieniu, ale na pewno w komforcie obsługi. W zestawach z DVD wczytywanie płyty trwa zdecydowanie dłużej i jest to nieco upierdliwe. Jeżeli chcesz mieć uniwersalny odtwarzacz bierz 840tkę; jeżeli głównie chcesz zestawu do słuchania muzyki moim zdaniem bez zastanowienia bierz 640.

pozdrawiam

grzegorz

Link to comment
Share on other sites

Przyznam, że możliwość włączenia koncertu na DVD lub nawet filmu za dopłatą 150-200 zł w sytuacji gdy ma być to sprzęt do sypialni jest kusząca.

Skoro nie ma to wpływu na jakość dzwięku.

Dziwne tylko, że do tej samej obudowy zapakowali jeszcze elementy odpowiedzialne za obraz, pozostawiając resztę bez zmian - ciekawe czy ktoś już porównywał "wnętrze". W żadnym teście nie znalazłem zdjęć środka.

Może ma ktoś miesięcznik AUDIO z marca 2010 - tam był test, którego nie mam - chętnie bym obejrzał skany.

Link to comment
Share on other sites

Mam ten numer Audio, ale nic ciekawego w teście miniwież nie znajdziesz. Nie ma tam zdjeć "rozbieranych" a z opisu wyniki generalnie, że wszystkie systemy są bardzo dobre. Skanować nie mam jak, więc może ktoś inny Ci podeśle, ale jak pisałem nic konkretnego. Pianocraft E810 którego posiadam (czyli wersja z DVD) gra naprawdę bardzo dobrze, w sklepie porównywałem z E410 (CD) i różnic w brzmieniu nie zauważyłem, a ponieważ wtedy obydwa systemy były dokładnie w tej samej cenie wybrałem E810. Dzisiaj trochę żałuję gdyż: przez ostatnie 2 lata nie wsadziłem do playera ani razu płyty DVD, a tak jak pisałem, trochę trwa system po włączeniu: sprawdzi czy jest płyta w środku, potem sprawdzi co wsadziłeś, mnie to trochę irytuje, ale ogólnie jak nie jesteś nerwowy da się z tym żyć. Problemem moim zdaniem może być przeznaczenie, bo jak dla mnie Pianocraft nie jest odpowiedni do sypialni. Gra jasno, bardzo detelicznie z przewagą wysokich tonów, w zależności od płyty czasami nawet powiedziałbym że zapiaszczonymi. Do sypialni wolałbym z minisystemów Denon F107 gra to moim zdaniem cieplej i bardziej średnicą.

pozdrawiam

grzegorz

Link to comment
Share on other sites

Witam

 

Co prawda nie odpowiem na temat najnowszej serii Yamahy PC a na bazie starszej linii czyli E410 i e-810 ale, gdybym dzisiaj stał przed Twoim dylematem, to z pewnością kupiłbym wersję z CD, jednak nie ze względu na lepsza jakość dźwięku, która nie istnieje (oba urządzenia grają tak samo, na granicy autosugestii) ale ze względu na szybkość wczytywania i startu płyt w odtwarzaczu DVD. Prędkość jest koszmarnie długa.. trwa to najczęściej ok. 20s. zanim popłynie muzyka. Czasami potrafi być to strasznie irytujące.

 

Dlatego dzisiaj kupiłbym model z CD, a z czasem dokupił jakiś podstawowy model odtwarzacza video ale w standardzie BluRay...

Arcam & Heybrook

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem nie ma żadnej róznicy w dźwięku pomiędzy tymi dwoma wersjami MCR. Różnica jest wyłącznie w napędzie. I w cenie, oczywiście :)

Zaznaczam, że odsłuchiwałem głównie MCR-640, a MCR-840 jedynie sporadycznie.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Zakup dokonany ;-) Pianocraft MCR-840 od wczorajszego wieczoru rozgrzewa się w sypialni.

Gra ładnie, a jeszcze na fabrycznych kablach ;-)

 

Teraz zacznie się zabawa z kablami ;-)

 

Co proponujecie przetestować jako IC i głośnikowe?

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Interkonekt to Tara Labs do 200zł(sprawdzona konfiguracja), a głośnikowe wg. uznania, jakieś do 30 zł za metr, możesz też kupić Tarę Labs. ;)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Link to comment
Share on other sites

obecnie z Tary to za dużo nie wypożyczysz bo nie wiem czy klara jest jeszcze w ofercie , omni clasic ciężko dostępny :) i potem to już od 60 za metr omni st biwi itd

zobacz coś atlasa equador , chord carnival, reson dla porównania, aq type4 to bardzo popularne i tańsze opcje a wybór na rynku jest spory

Focal + Naim

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.