Skocz do zawartości
IGNORED

Pianocraft MCR-640, MCR-840 - różnice brzmienia


BobW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pytanie dotyczy najnowszych Pianocraft-ów z serii Anniversary Audiophile Edition.

Zastanawiam się czy są różnice w brzmieniu pomiędzy MCR-640 a MCR-840.

Oba mają ten sam wzmacniacz i jak wiadomo różnią się odtwarzaczem MCR-640 ma odtwarzacz CD, MCR-840 DVD.

Ta sama wielkość obudowy a MCR-840 musi jeszcze obsłużyć obraz.

Czy w związku z tym są różnice w elektronice odpowiedzialnej za dżwięk i czy są różnice w brzmieniu?

Czy przy wcześniejszych Pianocraftach były takie różnice pomiędzy tym z CD a tym z DVD.

Nie mam możliwości odsłuchania i porównania a chcę podjąć decyzję o zakupie.

Różnica w cenie jest mała a zyskuje się możliwość odtworzenia DVD z koncertami.

Może ktoś już miał możliwość porównać lub podejmował podobną decyzję.

Z góry dzięki za wszystkie uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy będą w brzmieniu, ale na pewno w komforcie obsługi. W zestawach z DVD wczytywanie płyty trwa zdecydowanie dłużej i jest to nieco upierdliwe. Jeżeli chcesz mieć uniwersalny odtwarzacz bierz 840tkę; jeżeli głównie chcesz zestawu do słuchania muzyki moim zdaniem bez zastanowienia bierz 640.

pozdrawiam

grzegorz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że możliwość włączenia koncertu na DVD lub nawet filmu za dopłatą 150-200 zł w sytuacji gdy ma być to sprzęt do sypialni jest kusząca.

Skoro nie ma to wpływu na jakość dzwięku.

Dziwne tylko, że do tej samej obudowy zapakowali jeszcze elementy odpowiedzialne za obraz, pozostawiając resztę bez zmian - ciekawe czy ktoś już porównywał "wnętrze". W żadnym teście nie znalazłem zdjęć środka.

Może ma ktoś miesięcznik AUDIO z marca 2010 - tam był test, którego nie mam - chętnie bym obejrzał skany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten numer Audio, ale nic ciekawego w teście miniwież nie znajdziesz. Nie ma tam zdjeć "rozbieranych" a z opisu wyniki generalnie, że wszystkie systemy są bardzo dobre. Skanować nie mam jak, więc może ktoś inny Ci podeśle, ale jak pisałem nic konkretnego. Pianocraft E810 którego posiadam (czyli wersja z DVD) gra naprawdę bardzo dobrze, w sklepie porównywałem z E410 (CD) i różnic w brzmieniu nie zauważyłem, a ponieważ wtedy obydwa systemy były dokładnie w tej samej cenie wybrałem E810. Dzisiaj trochę żałuję gdyż: przez ostatnie 2 lata nie wsadziłem do playera ani razu płyty DVD, a tak jak pisałem, trochę trwa system po włączeniu: sprawdzi czy jest płyta w środku, potem sprawdzi co wsadziłeś, mnie to trochę irytuje, ale ogólnie jak nie jesteś nerwowy da się z tym żyć. Problemem moim zdaniem może być przeznaczenie, bo jak dla mnie Pianocraft nie jest odpowiedni do sypialni. Gra jasno, bardzo detelicznie z przewagą wysokich tonów, w zależności od płyty czasami nawet powiedziałbym że zapiaszczonymi. Do sypialni wolałbym z minisystemów Denon F107 gra to moim zdaniem cieplej i bardziej średnicą.

pozdrawiam

grzegorz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także chętnie bym skany obejrzał... Pytanie dodatkowe brzmi - czy to dvd czyta polskie napisy do filmów oraz czy posiada wejście usb,jeśli tak to czy z tego wejścia tez czyta filmy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co prawda nie odpowiem na temat najnowszej serii Yamahy PC a na bazie starszej linii czyli E410 i e-810 ale, gdybym dzisiaj stał przed Twoim dylematem, to z pewnością kupiłbym wersję z CD, jednak nie ze względu na lepsza jakość dźwięku, która nie istnieje (oba urządzenia grają tak samo, na granicy autosugestii) ale ze względu na szybkość wczytywania i startu płyt w odtwarzaczu DVD. Prędkość jest koszmarnie długa.. trwa to najczęściej ok. 20s. zanim popłynie muzyka. Czasami potrafi być to strasznie irytujące.

 

Dlatego dzisiaj kupiłbym model z CD, a z czasem dokupił jakiś podstawowy model odtwarzacza video ale w standardzie BluRay...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem też czy ktoś sprawdzał różnicę pomiędzy E810, a MCR - 840???

Co tak naprawdę zmieniono i jaki to miało wpływ na brzmienie. Podobnie głośniki z zestawu - w jakim zakreie uległy zmianom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma żadnej róznicy w dźwięku pomiędzy tymi dwoma wersjami MCR. Różnica jest wyłącznie w napędzie. I w cenie, oczywiście :)

Zaznaczam, że odsłuchiwałem głównie MCR-640, a MCR-840 jedynie sporadycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj też o błędach konstrukcyjnych nowych modeli! nie jest to uciążliwe ale czasami te błędy się pojawiają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do tego testu to nie ma w nim nic. dosłownie NIC. taki bełkot jaka to Yamaha jest fajna i Denon i nawet Philips. nie warty 10pln. zwykłe opisy i zdjęcia, czyli takiej kopiuj-wklej ze stron producenckich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup dokonany ;-) Pianocraft MCR-840 od wczorajszego wieczoru rozgrzewa się w sypialni.

Gra ładnie, a jeszcze na fabrycznych kablach ;-)

 

Teraz zacznie się zabawa z kablami ;-)

 

Co proponujecie przetestować jako IC i głośnikowe?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interkonekt to Tara Labs do 200zł(sprawdzona konfiguracja), a głośnikowe wg. uznania, jakieś do 30 zł za metr, możesz też kupić Tarę Labs. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu

dwa kabelki

1) Monitor Atmos Air 195 Silver.

2) Nakamichi OFC 2x2,5 mm.

w weekend popróbuję

 

poszukam też do wypożyczenia Tara i Chorda

 

posłuchamy zobaczymy ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie z Tary to za dużo nie wypożyczysz bo nie wiem czy klara jest jeszcze w ofercie , omni clasic ciężko dostępny :) i potem to już od 60 za metr omni st biwi itd

zobacz coś atlasa equador , chord carnival, reson dla porównania, aq type4 to bardzo popularne i tańsze opcje a wybór na rynku jest spory

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.