Skocz do zawartości
IGNORED

zaciszny wątek dla outsiderów


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

nie wiem, jak Wy, ale jestem już trochę zmęczony

myślałem, że nic nie przebije egzaltowanej obłudy, jaka eksplodowała po śmierci K. Wojtyły, ale jak zwykle rzeczywistość mnie zaskoczyła

no trudno, jakoś to trzeba przeczekać

 

zapraszam znużonych do miłej rozmowy na jakikolwiek wdzięczny temat

 

dokąd się wybieracie na wakacje? jakieś ciekawe plany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

wojciech iwaszczukiewicz, 14 Kwi 2010, 19:40

 

>A może to potrzeba igrzysk?

 

socjologicznie, politycznie, psychologicznie wszystko jest raczej oczywiste

rzecz w tym, że konkretne fakty generują konkretni ludzie: ktoś poprosił o Wawel, ktoś wyreżyserował to, a ktoś tamto

no i ziarnko do ziarnka... robi się groteska

 

ale dosyć o tym

co sadzicie fajnego w ogródku tej wiosny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak było tydzień temu. Teraz nagle przekwitły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

co do krokusów, to się spóźniłem, przeleżały zimę w garażu, jakieś trzy tygodnie temu je posadziłem, ale chyba nic tego już nie będzie :-(

nie mogę się doczekać, czy posadzone jesienią katalpy wypuszczą liście, posadziłem już całkiem spore drzewka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

markam, 14 Kwi 2010, 20:05

 

>Katalpa niestety jest wrażliwa na niskie temperatury.

 

i właśnie tego się obawiam, żal by było, bardzo liczyłem na zieleń tych drzewek w tym roku

trzy szczepione na pniu ładne trzmieliny wymarzły niestety

ale katalpy puszczają pąki chyba dość późno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewielu tych outsiderów :-)

A w kwestii wakacji to ja pewnie pojadę sobie do Chorwacji.

Bo kwiatów niestety nie hoduję :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

seniortelefono, 14 Kwi 2010, 20:13

 

>Niewielu tych outsiderów :-)

>A w kwestii wakacji to ja pewnie pojadę sobie do Chorwacji.

>Bo kwiatów niestety nie hoduję :-)

 

no niewielu z definicji chyba

jedziesz do Chorwacji autem czy lecisz?

masz jakieś fajne namiary na przyzwoite miejsce? locum?

mnie to jest najlepiej w domu, ale moje panie mnie męczą, że musimy gdzieś jechać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a

 

Samochodem. W zasadzie co roku w inne miejsce. "Fajne miejsce" to pojęcie względne, wszystko zależy od tego czego szukasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a

 

Jeździłem z reguły na raz, chociaż w zeszłym roku nocowałem w Grazu i to jest jednak lepsza opcja.

Jak do tej pory największe wrażenie zrobił na mnie Trogir - jest przepiękny. Jest połączony z wyspą Ciovo. Byłem na niej w Okrug Gornij (dość sporo ludzi), Slatine (mała "kameralna" miejscowość) i Okrug Donji ( ustronie, cisza i spokój - kilkanaście domów na krzyż). O ile dobrze pamiętam to tu rezerwowałem:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja polecam zamiast Chorwacji Czarnogórę :) Trochę dalej, ale taniej, morze i pogoda identyczne, zatoka Kotarska spokojnie może konkurować z najpiękniejszymi wybrzeżami Chorwacji, a dla zmotoryzowanych polecam wycieczki do kanionu rzeki Tary, czy np. Szkudaru w Albani - ot liznąć trochę egzotyki. No i - jeżeli czas pozwoli - odbić po drodze w głąb lądu na jeden wieczór/nocleg do Mostaru - warto poznać urok tego miasta, a kolacja może zaskoczyć zarówno obfitoscią, jak i smakiem różnego rodzaju mięsa.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. w Ulcinie (tuż przy granicy z Albanią jest całe mnóstwo pensjonatów na każdą kieszeń, w Kotarze dosć drogo i standard z wysokiej pólki (np hotele naprawde wysokiej klasy), w mniejszych miejscowosciach obok Kotaru jest zdecydowaniwe taniej. Z reguły pensjonaty nowe i czyste - polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Montenegro (prawda, że brzmi dostojniej? :) .

W tym roku również tam mnie rodzina kieruje, a i ja nie jestem od tego.

Standard - jak najbardziej do przyjęcia. Jedzenie czasami wyśmienite i niecodzienne dla nas. Pomijając to, że zamówiłem Caipirinhę, a dostałem wódkę z sokiem pomarańczowym. Ale to jedna taka wpadka. No i rzeczywiście taniej. Niż w Polsce :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Czarnogóra jest niezła, chociaż ciasna - sporo ludności, mały kraj. Jednak jeszcze da sie biwakować na dziko. Całkowicie na dziko da się w Albanii, ale tam jest ogólnie ciężko, trzeba też uważać na wszechobecne na pastwiskach pchły. Polecany własny namiot i jakieś środki ochronne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do krokusów, to ich cebulki wysadza się chyba jesienią.

Moje też już przekwitły. Nie wszystkie wykiełkowały - sądzicie, że część mogła zgnić pod śniegiem?

Teraz kwitną żąkile, hiacynt, tulipany i bratki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te na zdjęciu były sadzone jakieś pięć lat temu. Co roku jest ich nieco więcej. Mam też posadzone w innym miejscu i tamte jakoś zmarniały. Zakwitło tylko kilka. Widocznie nie każde stanowisko im odpowiada.

Z tego co pamiętam, sadzone były na pewno przed zimą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

no moje krokusy to już raczej nie zakwitną :-(

aktualnie walczę o trzy cisy, które najwyraźniej zaatakowała fytoftoroza - zawziąłem się i walczę o nie jak lew :-) niedługo koszt lekarstw przekroczy cenę nowego krzaka ;-)

 

po południu wreszcie wyjrzało słońce, więc spragniony ruszyłem do prac wokół domu

może jutro zainauguruję sezon strzyżenia trawnika

 

a, dzięki za ten pomysł z Montenegro - bardzo możliwe, że skorzystam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.