Skocz do zawartości
IGNORED

3D - skutki uboczne


Boras1

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

fajny artykuł pod linkiem, moim zdaniem prawda, po 3 godzinach oczy mnie bolały.

 

Jakie są wasze odczucia ? Czy za 5 lat będziemy ślepi i upośledzeni ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uposledzeni na pewno :) Po za tym i tak przeczuwam ze ogladanie takich filmow w domu nie ma sensu. Patrzylem na obraz testowy na takim Samsungu i na zwykly klan na TVP1 i co 3d widze ale mnie nie zachwyca. Przeszkadza to ze widze wszystko w okolo, a nie tak jak w kinie mam ograniczone pole widzenia tylko do materialu przedtswianego mi na olbrzymim ekranie. Slyszalem juz nie jednokrotnie ze faktycznie oczy bola, moze to kwestia nie przystosowania oczu a moze wciskania nam do muzgu ciemnoty i robienia z obrazu 2d -> 3d nie wiem nie sprawdzalem testowalem to moze z 30 sekund :D:P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5z0p3n, 15 Kwi 2010, 21:52

 

> moze wciskania nam do muzgu

>ciemnoty i robienia z obrazu 2d -> 3d nie wiem nie sprawdzalem testowalem to moze z 30 sekund :D:P

 

x-P

 

... a jak myślisz?, co widzisz kiedy otwierasz rano oczy? ... to jedynie dwa, dwuwymiarowe obrazy, przesunięte o kilka cm wzgl. siebie! Czyli tą "ciemnotę" wciskają Ci od dziecka :>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Have you ever had a dream, Neo, that you were so sure was real? What if you were unable to wake from that dream? How would you know the difference between the dream world and the real world?"

 

Tutaj nie poczujecie tego REAL :) ale nie chce blokowac handlu :P KUPOWAC BO WARTO :P:P:P:P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kyle - możesz rozwinąć ten wątek?

 

Może jestem "odszczepieńcem", ale ja nawet otwierając jedno oko rano...nadal widzę swoje stopy bliżej niż np. ścianę za nimi.

I chyba mnie wzrok jednak nie myli, bo nawet mogę poruszać się w tych 3ech płaszczyznach.

 

_________________________

/dodane po czasie/

 

Chociaż z drugiej strony coś jest nie tak, bo mieszkanie mam opomiarowane w metrach kwadratowych.(?) :)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hojlo1, Kyle ma rację,jedno nasze oko widzi obraz dwuwymiarowy drugie też, dopiero nasz mózg z tych obrazów tworzy jeden obraz trójwymiarowy.

Ten artykuł to totalna bzdura.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy też od techniki jaką zastosują. Ja mam takie wrażenia, byłem na Avatarze w Imaxie(wersja analogowa, wykorzystywała ogromny projektor) i było jak najbardziej na plus, świetny obraz(plus dźwięk) oczy nie bolały. Potem byłem w normalnym kinie(sieć Multikina), obraz wyświetlany cyfrowo też niby w 3D, niemniej tu biła z ekranu jakaś nienaturalność, oczy po 1,5 godz. zaczynały trochę to odczuwać, i generalnie na wersje cyfrową w 3D już nigdy bym się nie wybrał.

 

Poza z tą konwersją obrazu 2D to 3D to poczekał bym na tv Toshiby które wykorzystują tu procesor CELL z Ps3, może tam to wygląda trochę lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może być w różnicy percepcji światła i przestrzeni w realu - co ma związek z ograniczeniami zakresu ostrości wzroku (mamy inny obraz niż obiektyw skupiony na jednym planie) oraz to że w rzeczywistości nasza percepcja jest nieco szersza niż ten obraz który widzimy tzn. niektóre informacje z oczu są niejako obecne "podświadomie" a nasz mózg wykreśla je ze świadomego obrazu, to dotyczy np. dynamiki ruchu w zasięgu i na obrzeżach pola widzenia, kolorów etc. Biorąc pod uwagę całość doświadczenia widzimy bardziej psychicznie niż fizycznie, choćby przez to jak mózg zmienia metody tworzenia przestrzeni w zależności od oświetlenia. Dobrym przykładem są testy psychologów na temat świadków różnych wydarzeń, a każdy świadek jest pewny swego :D

Projekcja 3d to wiele technologii o bardzo różnym działaniu i z wielu względów to namiastka. Prawdziwe 3d przyjdzie dopiero kiedy obraz będzie implantowany wprost do nerwów wzroku, bez ekranów ale to na razie s-f.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie jestem "odszczepieńcem" bo u mnie raczej to co mam "w głowie" odpowiada za postrzeganie i nie potrzeba pary oczu.

 

U mnie jest tak

- jak nawet zamknę jedno oko nadal widzę z perspektywy

- lekki ruch głową (nadal 1no oko otwarte) tę perspektywę "pogłębia" (cudzysłów specjalnie)

- głowa nieruchomo, 2ie oko zamykam i otwieram i perspektywa się nie pogłębia (tylko "przesuwa")

 

Mało tego - z "jednym okiem" potrafię chodzić (czyli oceniam prawidłowo odległości itp).

 

Dlatego nie mogę zrozumieć wpisu poprzednika.

(albo faktycznie odszczepieńcem jestem) . :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodzi mi o wcześniejsze wypowiedzi (dopiero siebie doczytałem :(((( ).

 

Zgadzam się z tym co np. @Piotr opisuje (że widzenie do bardziej złożony proces....), co opisane jest w wielu publikacjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednym okiem można chodzić i nawet oceniać odległość dzięki różnicy w akomodacji oka dla różnych odległości, ale spróbuj ocenić coś będącego dosyć daleko. Nawet z dwójką oczu jest to trudne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja troszkę wiem o: akomodacji, paralaksie, konwergencji, prerspektywie...itp. .

Stąd nie mogę zrozumieć o co chodziło w sloganie na początku wątku?

(jak nawet naturalne źródło dla oka jest zwykle 3D, a TV "3D" jest w gruncie rzeczy źródłem 2D+ "oszustwo")

 

--------------

Wracając do tematu.

Nie wiem czy to jest szkodliwe (czasami nawet efekt paralaksy stosowany jest w lecznictwie)?

 

Jednak pseudo 3D nie ma nic wspólnego z naturalnością widzenia.

 

Prosty przykład:

- gdy patrzy się np. na monitor i wykonuje lekki ruch głową na bok (można zauważyć że wyłania się przedmiot umiejscowiony za nim, jak był zasłonięty, zaś sam monitor "przesuwa" się w stronę przeciwną

(naturalne, bo tak widzimy przestrzeń)

-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - sprawdźcie na tej figurze naturalność efektu 3D.

(potrzebne te okularki)

Wiadomo że nic pośredniego nie ma w "przestrzeni 3d" (bo nie było, gdyż obraz "płaski").

Jednak ruch głową daje efekt odwrotny.

Nienaturalny, bo to pierwszy plan podąża za ruchem głowy.

 

Oszustwo takiego postrzegania nie bardzo ma pokrycie z rzeczywistością.

 

Oczywiście TV to w gruncie rzeczy same oszustwa "dla oka".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Też ciekawe spojrzenie. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe informacje z Korei :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3D jest wciskane na siłę do domu. Mi wystarczy kino. Na dodatek po raz kolejny robione jest podejście przez przemysł rozrywkowy do tego tematu i jak dotąd kończyło się to mniejsza lub większą klapą.

Wszelkie kombinacje przy obrazie polegające na nakładaniu, zaciemnianiu, przesuwaniu, miganiu z częstotliwością poniżej 72 Hz męczy wzrok. Brak możliwości wybrania optymalnej ostrości powoduje męczenie mięśni sterujących gałką oczną nie mówiąc o stanie samego unerwienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacekwacek, 4 Maj 2010, 16:51

 

>3D jest wciskane na siłę do domu.

 

Wiele innych rzeczy wciskali z dobrym skutkiem. Np. dźwięk 7.1. Teraz próbują 9.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zakończyła się właśnie transmisja pierwsza w Polsce w 3D.

Nie należało to do udanych spektaklów jakościowych.

Nam się nie podobało:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.