Skocz do zawartości
IGNORED

Pianino + Violonczela (bas) + Perkusja - jakie kapele jazzowe?


rmgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Zauroczył mnie Gustavson Trio... niestety do kupienia tylko jego 4 płyty... Czy coś z oferty ECMu jest w podobnym składzie? Niestety, zawsze saksofon lub trąbka coś psują...:) Poradźcie proszę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko ;)

Takich trio to są setki - chociaż nie do końca. Zamiast pianina zwykle pianista klepie w klawisze fortepianu ;)

e.s.t jest the best (przede wszystkim świetnie zrealizowane płyty ACTu) ale i chociażby płyty Vitousa, Daniellsona, Jarreta, Corei, Hancocka, Kuhna, Haffnera, Coplanda... Nazwiska pierwsze z brzegu.

Po pierwszym zauroczeniu trio sięgnij jednak po nieco rozszerzone składy albo trio (tria) "dziwaczne", jak chociażby z płyty Danielssona "Salzau Music on Water".

Co do Gustavsena - jego ewidentnie najlepszą płytą (sam jestem jego wiernym słuchaczem), pewnie jedną z czterech, o których pisałeś, jest ostatnia - "Restored, Returned", która przecież jest kwintetem, więc nie ma co się ograniczać :)

Na koniec moja propozycja dla ciebie klasycznego trio - Cecil Taylor, np. The Dance Project. Muzyka Taylora jednak nieco różni się od Gustavsena, więc uważaj - ewentualny zakup wyłącznie na Twoją odpowiedzialność :D

 

Wracając do Gustavsena - zafascynowała mnie wokalistka, Kristin Asbjornsen. Zacząłem szukać jej płyt. Ostatnio dostałem płytę z muzyką do filmu "Factotum", gdzie jest autorką kompozycji i śpiewa. Dla mnie i jej muzyka, ale przede wszystkim śpiew to rewelacja. Polecam.

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ketil Bjornstad & David Darling-"The River"...kwintesencja i pełna synergia wiolonczeli i fortepianu...bajeczne...

Tego samego duetu "Epigraphs" już niekoniecznie,chociaż to tylko moje zdanie...

Spróbuj też dwóch części "The Sea" Bjornstada,wiolonczeli tam nie ma za to klimat przedni...

Polecam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Gustavsena...

czarnypsiak> posłuchaj albumów Siri Gjaere i Gustavsena "Aire&Angels" (2 części) oraz "głosu" ostatniego albumu mistrza,Silje Nergaard-"Nightwatch"...genialny wokal... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raport z pracy domowej:

 

1. E.S.T - zbyt nowoczesne, zbyt mało melancholijne, takie lekko podobne pochrzanieniem i brakiem ró∑nowagi do Stańki (fuj!)

 

2. Brad Mehldau - tak samo. Odsłuchiwałem płytę w sklepie i któraś piosenka bardzo nieprzyjemnie zaatakowała mnie niespodziewanie. Ał.

 

3. Możdżer/Danielsson/Fresco - wszystko fajnie, ale Danielsson taki ... niespokojny jakiś, niespecjalnie, a sam Możdżer z kolei zbyt natrętny...

 

4. Siri Gjaere i Gustavsena "Aire&Angels" - 2 część - TRAFIENIE! O coś takiego mi właśnie chodziło...

 

5. Bjornstad = zamówienie oczekujące w empiku na odebranie - muzyka na odsłuch w weekend:)

 

Dzięki wszystkim za rady!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rodzimego podwórka: Jagoda, Ałaszewski, Gębicki

 

JUREK JAGODA TRIO - "Songs without words"

 

Przyjemna rzecz i świetnie nagrana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HOMEWORK CD.

 

Bjornstad - The sea II - całkiem całkiem. Przez chwilę bałem się, że podpadnie to za bardzo pod klimaty newage, na szczęście jednak nie przekracza tej granicy. Jakoś nie do końca potrafię zdefiniować swoich odczuć co do gitary na tej płycie, reszta super.

 

Silje Nergaard - Nightwatch - przyjemny wokal, ale bez zachwytów. Trochę za bardzo smooth, trochę za słodko, ale generalnie - przyjemnie.

 

--> whitesnake - dzięki, dopisane do listy.

 

Co możecie jeszcze zaproponować w stylu Gustavsena? ( nie smooth jazz, ale i nie tak "pochrzanione" jak Stańko?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziwne, że nikt jeszcze nie polecił dawnego Simple Acoustic Trio, zespołu znanego obecnie pod nazwiskiem lidera Marcin Wasilewski Trio. Płyta January może się spodobać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

-uwaga2 - to covery - ale jakie !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płytki Bjornstada - THE SEA oraz THE SEA II są poprostu rewelacyjne! świetnie nagrane no i ta gitara Terje Rypdala taka ostra, zadziorna bardzo rockowa, gdyby nie gitara to było by to takie typowe smęcenie że pewnie bym usnął... Szkoda tylko że w podobnych klimatach z gitarą to więcej płyt narazie nie znalazłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że wątek się rozwija - dzięki! Ostatnio mało piszę, a sporo słucham:) Tak w temacie - Jurek Jagoda Trio zamówione:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zasłuchałem wszystkie Gustavseny i apetyt na podobne klimaty nie słabnie.

Polecam polskie trio RGG. Płytka "Straight Story" z 2005. Reszty nie słyszałem, ale już mnie zainfekowali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>czarnypsiak> posłuchaj albumów Siri Gjaere i Gustavsena "Aire&Angels" (2 części) oraz "głosu"

>ostatniego albumu mistrza,Silje Nergaard-"Nightwatch"...genial ny wokal... ;)

 

Przesłuchałem cztery płyty Pani Nergaard. Dobra odtwórczyni, przyjemna muzyczka. Z tych czterech przesłuchanych płyt akurat Nightwatch jest dla mnie najsłabsza, a już szczególnie interpretacja "This is not America". No właśnie ;)

Tym bardziej polecam zapoznać się bliżej z Kristin Asbjornsen :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę inne rejony, ale jeśli klimaty latynoskie Cię nie odstraszają - Gonzalo Rubalcaba "Diz". Jak na niego, skład skromny, bo tylko trio. I dęciaki niczego nie "psują":)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.