Skocz do zawartości
IGNORED

MA RS8, czy mnie nie przytłaczą ?


jeremy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam okazje kupic od znajomego ma rs8 w idealnym stanie.

Z racji tego ze mialem okazje posluchac zestawu u kolegi, który gra z ca640 mam kilka watpliwosci.

Sam obecnie jestem na etapie zmiany elektroniki i tak ostatnio pojawil sie u mnie cd5003 maranza.

Wzmacniacz to pm7200, tutaj nie przewiduje zmian w najblizszym czasie, tym bardziej ze uporalem sie ze zródlem brumu i wzmacniacz w polaczeniu z moimi m34 gra zadowalajaco. Jezeli go wymienie to z cala pewnoscia na jakiegos lampowego chinczyka.

I wlasnie w tym momencie prosze o porade.

Czy rs8 nie beda za duze do mojego pokoju (czesciowo otwarte 17m2), czy zagra razem z cd oraz pm marantza ?

Obecnie poszukuje tez ampli do wspolpracy z tv i playerem bd, ale to juz inna historia.

Kolumny beda mi sluzyc glownie do sluchania muzyki.

Nadmienie iz nie sadzilem, ze przytrafi mi sie okazja zmienic cos wiecej w zestawie, a skoro sie taka przytrafila chyba z niej skorzystam. Nawet kosztem zmiany elektroniki, mysle ze kolumny jesli okazaly by sie sluszne, warte bylyby zmiany w postaci wzmacniacza na cos lepszego. Cd musi zostac :D kupiony tydzien temu, kiedy to jeszcze nie wiedzialem o mozliwosci zmiany kolumn.

Alternatywa dla tych rs8 sa nowe kef'y, prawdopodobnie 70.

 

Generalnie czym wiecej czytam o ma rs8 i innych kolumnach, tym wiekszy mam metlik w glowie.

 

Cenie sobie cieple naturalne brzmienie, z naturalnym miekkim basem, nie lubie kiedy jest go za duzo,

slucham wszystkiego :-), glównie jazz'u, muzyki etnicznej, elektroniki, klasyki, czasem jakis mocniejszy kopniak typu smashing pumpkins lub rock lat 70/80.

 

Serdecznie pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to kolumny znajomego to chyba nic nie stoi na przeszkodzie aby je pożyczyć i wypróbować u siebie ;)

najwięcej zależy od akustyki pokoju...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS 8 mogą okazać się za duże. Ale najlepiej pożycz do testu i pozatykaj otwory bass refleksu. Tam zdaje się dodawali takie specjalne gąbki... To nie przyniesie ujmy kolumnom, a jedynie wyeliminuje nadmierne buczenie w pomieszczeniu. Jeśli będzie Ci pasowało, to bierz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeremy, 17 Kwi 2010, 19:08

 

 

>Alternatywa dla tych rs8 sa nowe kef'y, prawdopodobnie 70.

>

>Generalnie czym wiecej czytam o ma rs8 i innych kolumnach, tym wiekszy mam metlik w glowie.

 

A może po prostu RX 6? Będziesz bardziej zadowolony niż z KEF-a jak sądzę. Poznałem jednego kolegę, który niedawno sprzedawał nówki sztuki za 2,900 za komplet. Pisał, że ma ich dużo na stanie. Jakby co służe adresem mailowym na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.