Jump to content
IGNORED

Wybór słuchawek


tom7

Recommended Posts

Szanowni Forumowicze wiem że temat rzeka mam zamiar kupić dobre słuchawki, pytanie tylko jakie i czy konieczny będzie zakup przedwzmacniacza słuchawkowego wiem że Accuphase E 450 posiada dedykowany przedwzmacniacz już wbudowany ja posiadam E 350 i nie wiem czy sytuacja jest podobna czy nie. Słuchawki nad którymi się zastanawiam to AKG K 701 , audio-technica ATH-W1000 niestety bardzo drogie, Beyerdynamic DT 990 lub GRADO SR325. Słuchawki droższe niź Audio-technica nie wchodzą w grę.

Link to comment
Share on other sites

macrob żałosne jest niezrozumienie słowa pisanego to że wzmacniacz ma wyjście słuchawkowe to jedno a to jak je wyprowadzono to drugie może być wyprowadzone bezpośrednio jak w przypadku E 250 lub poprzez dedykowany wzmacniacz słuchawkowy jak w e450 i o to mi dokładnie chodziło jasne na drugi raz podaruj sobie swoje komentarze ? Co do słuchanej muzyki zakres jest dosyć spory dużo jazzu, muzyki elektronicznej, gotyk oraz rock sporadycznie muzyka klasyczna.

Link to comment
Share on other sites

Co do dźwięku zależy mi na jak największej przestrzeni, i swobody bez preferowania żadnego zakresu z lekkim ociepleniem bez zbędnych wyostrzeń. Jednocześnie chce uniknąć jakiegokolwiek zlewania się i zagęszczania dźwięku. AKG słuchałem dosyć krótko w MM wiec nie do końca mogłem sobie wyrobić na ich temat zdanie ogólnie odczucie było dosyć przyjemne natomiast Beyerdnamic ujęły mnie neutralnością i swobodą

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie można kupić np. Sennheiser HD595, bo te, o których pisze Kolega (być może z wyjątkiem Grado) mogą potrzebować osobnego wzmacniacza słuchawkowego. Mam Accu E-250 i nie słucham z jego wyjścia słuchawkowego, bo uważam, że mój MF X-Can V3 lepiej napędza moje słuchawki. Choć z niskoohmowymi radzi sobie całkiem OK.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Violet w Accu 250 nie ma dedykowanego wzmacniacza słuchawkowego wiec jak ktoś kiedyś napisał w recenzji nie ma się co spodziewać cudów w 450 jest a 350 licho wie, stąd też było moje wcześniejsze pytanie czy dla osiągnięcia zadowalającego dźwięku konieczny będzie zakup wzmacniacza słuchawkowego. A jakie masz obecnie słuchawki HD595 czy coś innego?

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście Sennki HD595 byłyby dobrym wyborem, a jesli chcesz lepszej przestrzeni kosztem nieco słabszego wypełnienia to spróbuj też AKG K530. Z wyższej półki podobno (nie wiem, bo nie słuchałem) łatwiejsze do napedzenia są Grado SR-325 i może one byłyby strzałem w dziesiątkę, choć osobiscie nie ryzykowałbym Grado ze względu na gorszą jakość wykonania i większą awaryność w porównaniu z dużymi producentami typu AKG, Beyerdynamic czy Sennheiser.

<><

Link to comment
Share on other sites

witam... wtrącę 3 grosze...

posiadam Accu 450 i AKG 272 HD... jak zacząłem słuchać to wydawało mi się że jest cool... :) ale dopiero jak zakupiłem wzmacniach słuchawkowy to różnica jest dopiero uchwytna, nie tam jakieś niuanse na granicy percepcji ale oczywistą przewagę prezentuje wzmacniacz słuchawkowy. Przeprowadziłem test [ślepy] na małżonce i na 10 przełączeń [oczywiście losowych] natychmiast zgadywała kiedy gra co... :) różnica w dźwięku była dla niej wystarczająca żeby jakoś przłknąć kolejną "skrzynkę" w domu :)))

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

witam,

po wertowaniu stron i opinii oraz paru odłsuchach finalnie padło na Heed Canamp... jest świetnie choć powiem szczerze nie prowadziłem wielu odsłuchów innnych wzmaków więc nie wiem czy można jeszcze coś dużo poprawić (pewnie zawsze można). Dla mnie głównym powodem był fakt że posiadałem już słuchawki i podobno dla nisko-ohmowych słuchawek heed się sprawdza... w każdym razie brzmi o niebo lepiej niż "dziurka"w Accu...

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jedyny wzmacniacz słuchawkowy jaki znam to Holdegron Standard - no i niestety "dziurka" obu moich wzmaków - Rotela i Onkyo jest lepsza. Zwłaszcza Rotela. Holdegron gra bez wypełnienia i bez basu. Tak więc - nie każdy wzmak słuchawkowy jest lepszy od "dziurki" integry lub odtwarzacza CD.

<><

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.