Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór słuchawek


tom7

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze wiem że temat rzeka mam zamiar kupić dobre słuchawki, pytanie tylko jakie i czy konieczny będzie zakup przedwzmacniacza słuchawkowego wiem że Accuphase E 450 posiada dedykowany przedwzmacniacz już wbudowany ja posiadam E 350 i nie wiem czy sytuacja jest podobna czy nie. Słuchawki nad którymi się zastanawiam to AKG K 701 , audio-technica ATH-W1000 niestety bardzo drogie, Beyerdynamic DT 990 lub GRADO SR325. Słuchawki droższe niź Audio-technica nie wchodzą w grę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym pomóc, ale nie mam zielonego pojęcia czego słuchasz, czego oczekujesz od dźwięku, czy zmierzasz z nimi śmigać po mieście itp.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żałosne... Nie ważne czego słuchasz, jaśli na prawdę masz E-350, to jak Wol widac, ze jest wej. sluchawkowe....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak powiedział pewien ślepy koń, stając na starcie Wielkiej Pardubickiej: "Nie widzę przeszkód" :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macrob żałosne jest niezrozumienie słowa pisanego to że wzmacniacz ma wyjście słuchawkowe to jedno a to jak je wyprowadzono to drugie może być wyprowadzone bezpośrednio jak w przypadku E 250 lub poprzez dedykowany wzmacniacz słuchawkowy jak w e450 i o to mi dokładnie chodziło jasne na drugi raz podaruj sobie swoje komentarze ? Co do słuchanej muzyki zakres jest dosyć spory dużo jazzu, muzyki elektronicznej, gotyk oraz rock sporadycznie muzyka klasyczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dźwięku zależy mi na jak największej przestrzeni, i swobody bez preferowania żadnego zakresu z lekkim ociepleniem bez zbędnych wyostrzeń. Jednocześnie chce uniknąć jakiegokolwiek zlewania się i zagęszczania dźwięku. AKG słuchałem dosyć krótko w MM wiec nie do końca mogłem sobie wyrobić na ich temat zdanie ogólnie odczucie było dosyć przyjemne natomiast Beyerdnamic ujęły mnie neutralnością i swobodą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie można kupić np. Sennheiser HD595, bo te, o których pisze Kolega (być może z wyjątkiem Grado) mogą potrzebować osobnego wzmacniacza słuchawkowego. Mam Accu E-250 i nie słucham z jego wyjścia słuchawkowego, bo uważam, że mój MF X-Can V3 lepiej napędza moje słuchawki. Choć z niskoohmowymi radzi sobie całkiem OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet w Accu 250 nie ma dedykowanego wzmacniacza słuchawkowego wiec jak ktoś kiedyś napisał w recenzji nie ma się co spodziewać cudów w 450 jest a 350 licho wie, stąd też było moje wcześniejsze pytanie czy dla osiągnięcia zadowalającego dźwięku konieczny będzie zakup wzmacniacza słuchawkowego. A jakie masz obecnie słuchawki HD595 czy coś innego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Sennki HD595 byłyby dobrym wyborem, a jesli chcesz lepszej przestrzeni kosztem nieco słabszego wypełnienia to spróbuj też AKG K530. Z wyższej półki podobno (nie wiem, bo nie słuchałem) łatwiejsze do napedzenia są Grado SR-325 i może one byłyby strzałem w dziesiątkę, choć osobiscie nie ryzykowałbym Grado ze względu na gorszą jakość wykonania i większą awaryność w porównaniu z dużymi producentami typu AKG, Beyerdynamic czy Sennheiser.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grado gorsza jakość wykonania ? wiem tylko że nauszniki się mocno zużywają ale są wymienne co do awaryjności grado nic takiego nie słyszałem choć fakt firma mniejsza od dwóch wymienionych ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie na audiohobby.pl o padających przetwornikach najwyższych modeli. Ktos tam napisał, że w przypadku Grado im wyższy model tym gorsza jakość wykonania, choć w przypadku SR-325 jeszcze jest w miare OK (najwyzszy model ze "zwykłej" serii SR).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam... wtrącę 3 grosze...

posiadam Accu 450 i AKG 272 HD... jak zacząłem słuchać to wydawało mi się że jest cool... :) ale dopiero jak zakupiłem wzmacniach słuchawkowy to różnica jest dopiero uchwytna, nie tam jakieś niuanse na granicy percepcji ale oczywistą przewagę prezentuje wzmacniacz słuchawkowy. Przeprowadziłem test [ślepy] na małżonce i na 10 przełączeń [oczywiście losowych] natychmiast zgadywała kiedy gra co... :) różnica w dźwięku była dla niej wystarczająca żeby jakoś przłknąć kolejną "skrzynkę" w domu :)))

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

po wertowaniu stron i opinii oraz paru odłsuchach finalnie padło na Heed Canamp... jest świetnie choć powiem szczerze nie prowadziłem wielu odsłuchów innnych wzmaków więc nie wiem czy można jeszcze coś dużo poprawić (pewnie zawsze można). Dla mnie głównym powodem był fakt że posiadałem już słuchawki i podobno dla nisko-ohmowych słuchawek heed się sprawdza... w każdym razie brzmi o niebo lepiej niż "dziurka"w Accu...

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki wzmak poradzilibyście dla BD 880Pro?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny wzmacniacz słuchawkowy jaki znam to Holdegron Standard - no i niestety "dziurka" obu moich wzmaków - Rotela i Onkyo jest lepsza. Zwłaszcza Rotela. Holdegron gra bez wypełnienia i bez basu. Tak więc - nie każdy wzmak słuchawkowy jest lepszy od "dziurki" integry lub odtwarzacza CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>A jaki wzmak poradzilibyście dla BD 880Pro?>>

 

lampowy....

 

Holdegron w złym zestawieniu to krew z uszu, po za tym ogolnie to kiepski wzmacniacz niekiedy ustepujacy dziurkom w odtwarzaczach/wzmacniaczach

 

warto dozbieraz kazda złotowke do np Forum608

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam od siebie, ze K701 graja calkiem niezle prosto z lepszej dziurki. Ja napedzam z pre Philips 572 i graja sporo lepiej niz stara wersja DT880. Poza tym - cena K701 mocno ostatnio spadla (juz ok800zl).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Main: CD880, Alpha 9 ---> Arcus

Head: CD880, Alpha 9 ---> HD600, K340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.