Skocz do zawartości
IGNORED

najtańszy do wykonania dac diy bez usb,jaki jest


kuty

Rekomendowane odpowiedzi

jaki według was można wykonać najtańszą linią oporu przetwornik który zagra lepiej od pcm2702 i będzie miał tylko wejście cyfrowe bez usb? mam na myśli tylko konstrukcje diy,ciekawi mnie czy się da coś takiego wykonać aby zagrało lepiej od pcm2702 i tylko tyle nie koniecznie dobrze tylko trochę lepiej i kosztowało minimum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampucera tuningowana to już nie jest tania linia oporu,ja myślę o czymś na jakimś układzie pcm nie przekraczającym z częściami 150zł tylko nie biorę pod uwagę daców usb typu pcm2706,2702itp..

Na allegro jest obecnie kostka pcm1796 i coś takiego zmontować na tej kości nawet z tanimi częściami i powinno zagrać lepiej od tych z usb,chodzi mi o take coś czyli jak najmniejsza ilość elementów jaką się da zastosować do niezbędnego działania,chciałem coś takiego wykonać ale nigdzie nie mogę znależć takich prostych konstrukcji diy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tu na forum chwaliłeś PCM1716, to jest dac napięciowy a więc bardzo prosta aplikacja.

Konwersja na wyjściu pasywna.

Do tego DIR9001, 1 chinch, jakiś regulator napięcia.

Robiąc to w technologii smd mieścisz to wszystko w obudowie wielkości paczki papierosów.

I gwarantuje Ci że zagra to lepiej niż wiele wynalazków prezentowanych na forach diy.

Robiłem takie "daczki" dla znajomych na prostych dobrych ale "nieaudiofilskich" kościach

i grało to czasami rewelacyjnie w porównaniu do moim zdaniem przereklamowanej lampucery.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt na PCM1793:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Warto w nim jednak zmodyfikować zasilanie -- czyli dać klasyczne +/-15V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzych 2, 18 Kwi 2010, 20:43

 

>Za mniej niż 150 zł. Ciężko będzie.

 

Nie będzie.

A dokładnie to bez problemów w tej kwocie.

Oczywiście zasilacz zewnętrzny (za 10zł na allegro)

i nie liczę obudowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli byś był tak miły i zaprojektować mi takową prostą pcm pod takiego właśnie małego daczka na PCM1716 to ja już szykuje pieniążki aby ci za tą usługę zapłacić powiedz tylko ile? a swoją drogą już dawno myślałem o wpakowaniu pcm1716 do avt5188 ale problemy są dwa,jest to trochę kosztowny projekt,następnie możliwość dostania PCM1716w Polsce jest dość trudna,dodatkowo do tego projektu potrzebował bym dwóch sztuk takich układów,jeśli natomiast dało by się to zrobić małe na jednym takim układzie to dla mnie było by to wystarczające.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Kuty, Kuty, obejrzałbyś najpierw datasheeta tego PCM1796. To DAC prądowy z wyjściem zbalansowanym, w dodatku konfigurowany programowo, więc wymaga współpracy z mikroprocesorem. Tanio nie będzie. Poza tym to najwyższej klasy kostka, nie warto jej pakować do ultrabudżetowego projektu, warto na niej zrobić projekt bezkompromisowy.

 

dio, 18 Kwi 2010, 20:55

 

>Gdzieś tu na forum chwaliłeś PCM1716, to jest dac napięciowy a więc bardzo prosta aplikacja.

>Konwersja na wyjściu pasywna.

>Do tego DIR9001, 1 chinch, jakiś regulator napięcia.(...)

 

Jaka konwersja pasywna na wyjściu? Przecież to DAC napięciowy, konwersji żadnej nie potrzebuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o konstrukcjach diy audio dopiero się uczę i poznaję układy te pcmki są tak do siebie podobne łatwo je mylić między sobą,a pcm1796 to podałem przykład jedynej kośći jaka jest obecnie na allegro,pozatym jestem bardzo zainteresowany taką prostą konstrukcją na pcm1716 ponieważ ta kostka jak dla mnie jest wystarczająca jeśli chodzi o jakość dzwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 18 Kwi 2010, 21:11

 

>Jaka konwersja pasywna na wyjściu? Przecież to DAC napięciowy, konwersji żadnej nie potrzebuje.

 

Przepraszam, pomyliłem się, chodziło mi o LPF

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miły... czasami bywam ;-)

ale tu chodzi o czas.

schemat praktycznie masz w notach katalogowych.

Projekt pcb to już kilka dni a na to niestety nie mam czasu.

Ucz się, kombinuj sam, jak by co pomogę i myślę że nie tylko ja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuty, moze to Cie zainteresuje:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver

>Oj, Kuty, Kuty, obejrzałbyś najpierw datasheeta tego PCM1796. To DAC prądowy z wyjściem zbalansowanym, w dodatku konfigurowany programowo, więc wymaga współpracy z mikroprocesorem.

 

U mnie ten przetwornik działa bez mikrokontrolera. Domyślnie przyjmuje sygnał I2S 24-Bit. W moim DAC pracuje razem z PCM2707 który podaje mu sygnał 16-Bit. Nie wiem czy nie ma to jakichś negatywnych skutków, no ale gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano jest, tylko że jak kupowałem tą kostkę ponad rok temu, to nie wiedziałem że takie coś istnieje (pomijając to, że w ogóle nic nie wiedziałem z dziedziny elektroniki). Wracając do konfiguracji PCM2707 + PCM1796 którą wcześniej opisałem - może mieć to jakieś negatywne skutki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i najtaniej, ale czy najprościej? Najprościej to jest zaaplikować kostkę zawierającą stereofoniczny DAC z wyjściem napięciowym i zintegrowany filtr cyfrowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą te "najtaniej" nie zawsze ma sens w odniesieniu do uzyskanych efektów.Same kostki są dość tanie lecz diabeł tkwi w szczegółach typu. zasilanie , topologia ścieżek PCB, dobór elementów itp.Jeżeli robimy sami to jednak chcemy uzyskać jak najlepsze efekty i tu zaczynają się pojawiać koszty :( , sądzę iż najtaniej to gotowe kity na e-bay lub jak ktoś wspomniał lampucera która pozwala na dalszą późniejszą modyfikację stopnia wyjściowego jak pojawią się fundusze :) a gra od razu na przyzwoitym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już kiedyś zadałem to pytnie czy opłaca się to robić:http://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.pavouk.org/&prev=/search%3Fq%3Dpcm2902%2Bdiy%26hl%3Dpl%26lr%3D&rurl=translate.google.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuty bez obrazy , ale prawda jest taka iż odpowiedzieć na pytanie czy się opłaca czy nie jest raczej niemożliwe ,Dla jednego to będzie to a znów ktoś inny od razu pogoni tego typu konstrukcję. W tym hobby niestety trzeba robić samemu porównywać i się uczyć a to niestety jest związane z kosztami większymi lub mniejszymi w zależności od jakości i skomplikowania układu.Pobaw się kostkami PCM56 są łatwo dostępne z wylutu, zrób dobre zasilanie , dobrą konwersję I/V to wszystko bez problemu na uniwersalnej PCB i posłuchaj ,porównaj no i zabawa zacznie się od nowa ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie żeby kupić stacjonarny MD i wykorzystać go jako dac? w 150zł spokojnie się zmieszcze za soniaka je330 na allegro chcą sto pare złoty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa - szczegolnie ten je330... Przed chwila napisales, ze jestes poczatkujacy, a teraz chcesz sie rzucac na przerobke MD na DACa? Nie, no pewnie - powodzenia zycze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie chodzi o to że nic nie trzeba przerabiać taki md ma wejście cyfrowe optical in podłącza się światłowód i wciska rec i gra muzyka,wystarczy wcisnąć rec i pauze aby md zamienił się w zew dac,wiem bo miałem tak z przenośnym md mzr500 jedyą jego wadą była słaba moc na wyjściu słuchawkowym ale stacjonarka może mieć już lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ludzie wykorzystują magnetofony cyfrowe dat jako zew przetworniki to niby czemu nie można by było zrobić tego samego z md obydwa użądzenia mają wejścia cyfrowe i bezpośrednio na wyjściu odsłuch tego co się nagrywa więc robią za dac,inna sprawa że taki tani md je330 napewno nie dorówna jakością dzwięku magnetofonowi dat tym bardziej w wersji QS,ale cena takiego nawet z uszkodzoną mechaniką waha się od min 300zł a to właśnie dlatego że nawet jak nie działa magnetowon mechanicznie to nikomu to nie przeszkadza bo i tak sprzęt będzie żył jak poda mu się cyfrowy sygnał zewnętrznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.