Jump to content
IGNORED

najtańszy do wykonania dac diy bez usb,jaki jest


kuty

Recommended Posts

jaki według was można wykonać najtańszą linią oporu przetwornik który zagra lepiej od pcm2702 i będzie miał tylko wejście cyfrowe bez usb? mam na myśli tylko konstrukcje diy,ciekawi mnie czy się da coś takiego wykonać aby zagrało lepiej od pcm2702 i tylko tyle nie koniecznie dobrze tylko trochę lepiej i kosztowało minimum.

Link to comment
Share on other sites

lampucera tuningowana to już nie jest tania linia oporu,ja myślę o czymś na jakimś układzie pcm nie przekraczającym z częściami 150zł tylko nie biorę pod uwagę daców usb typu pcm2706,2702itp..

Na allegro jest obecnie kostka pcm1796 i coś takiego zmontować na tej kości nawet z tanimi częściami i powinno zagrać lepiej od tych z usb,chodzi mi o take coś czyli jak najmniejsza ilość elementów jaką się da zastosować do niezbędnego działania,chciałem coś takiego wykonać ale nigdzie nie mogę znależć takich prostych konstrukcji diy

Link to comment
Share on other sites

Gdzieś tu na forum chwaliłeś PCM1716, to jest dac napięciowy a więc bardzo prosta aplikacja.

Konwersja na wyjściu pasywna.

Do tego DIR9001, 1 chinch, jakiś regulator napięcia.

Robiąc to w technologii smd mieścisz to wszystko w obudowie wielkości paczki papierosów.

I gwarantuje Ci że zagra to lepiej niż wiele wynalazków prezentowanych na forach diy.

Robiłem takie "daczki" dla znajomych na prostych dobrych ale "nieaudiofilskich" kościach

i grało to czasami rewelacyjnie w porównaniu do moim zdaniem przereklamowanej lampucery.

Link to comment
Share on other sites

jeśli byś był tak miły i zaprojektować mi takową prostą pcm pod takiego właśnie małego daczka na PCM1716 to ja już szykuje pieniążki aby ci za tą usługę zapłacić powiedz tylko ile? a swoją drogą już dawno myślałem o wpakowaniu pcm1716 do avt5188 ale problemy są dwa,jest to trochę kosztowny projekt,następnie możliwość dostania PCM1716w Polsce jest dość trudna,dodatkowo do tego projektu potrzebował bym dwóch sztuk takich układów,jeśli natomiast dało by się to zrobić małe na jednym takim układzie to dla mnie było by to wystarczające.

Link to comment
Share on other sites

Oj, Kuty, Kuty, obejrzałbyś najpierw datasheeta tego PCM1796. To DAC prądowy z wyjściem zbalansowanym, w dodatku konfigurowany programowo, więc wymaga współpracy z mikroprocesorem. Tanio nie będzie. Poza tym to najwyższej klasy kostka, nie warto jej pakować do ultrabudżetowego projektu, warto na niej zrobić projekt bezkompromisowy.

 

dio, 18 Kwi 2010, 20:55

 

>Gdzieś tu na forum chwaliłeś PCM1716, to jest dac napięciowy a więc bardzo prosta aplikacja.

>Konwersja na wyjściu pasywna.

>Do tego DIR9001, 1 chinch, jakiś regulator napięcia.(...)

 

Jaka konwersja pasywna na wyjściu? Przecież to DAC napięciowy, konwersji żadnej nie potrzebuje.

Link to comment
Share on other sites

o konstrukcjach diy audio dopiero się uczę i poznaję układy te pcmki są tak do siebie podobne łatwo je mylić między sobą,a pcm1796 to podałem przykład jedynej kośći jaka jest obecnie na allegro,pozatym jestem bardzo zainteresowany taką prostą konstrukcją na pcm1716 ponieważ ta kostka jak dla mnie jest wystarczająca jeśli chodzi o jakość dzwięku.

Link to comment
Share on other sites

McGyver

>Oj, Kuty, Kuty, obejrzałbyś najpierw datasheeta tego PCM1796. To DAC prądowy z wyjściem zbalansowanym, w dodatku konfigurowany programowo, więc wymaga współpracy z mikroprocesorem.

 

U mnie ten przetwornik działa bez mikrokontrolera. Domyślnie przyjmuje sygnał I2S 24-Bit. W moim DAC pracuje razem z PCM2707 który podaje mu sygnał 16-Bit. Nie wiem czy nie ma to jakichś negatywnych skutków, no ale gra.

Link to comment
Share on other sites

Ano jest, tylko że jak kupowałem tą kostkę ponad rok temu, to nie wiedziałem że takie coś istnieje (pomijając to, że w ogóle nic nie wiedziałem z dziedziny elektroniki). Wracając do konfiguracji PCM2707 + PCM1796 którą wcześniej opisałem - może mieć to jakieś negatywne skutki?

Link to comment
Share on other sites

Zresztą te "najtaniej" nie zawsze ma sens w odniesieniu do uzyskanych efektów.Same kostki są dość tanie lecz diabeł tkwi w szczegółach typu. zasilanie , topologia ścieżek PCB, dobór elementów itp.Jeżeli robimy sami to jednak chcemy uzyskać jak najlepsze efekty i tu zaczynają się pojawiać koszty :( , sądzę iż najtaniej to gotowe kity na e-bay lub jak ktoś wspomniał lampucera która pozwala na dalszą późniejszą modyfikację stopnia wyjściowego jak pojawią się fundusze :) a gra od razu na przyzwoitym poziomie.

Link to comment
Share on other sites

już kiedyś zadałem to pytnie czy opłaca się to robić:http://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.pavouk.org/&prev=/search%3Fq%3Dpcm2902%2Bdiy%26hl%3Dpl%26lr%3D&rurl=translate.google.pl

Link to comment
Share on other sites

Kuty bez obrazy , ale prawda jest taka iż odpowiedzieć na pytanie czy się opłaca czy nie jest raczej niemożliwe ,Dla jednego to będzie to a znów ktoś inny od razu pogoni tego typu konstrukcję. W tym hobby niestety trzeba robić samemu porównywać i się uczyć a to niestety jest związane z kosztami większymi lub mniejszymi w zależności od jakości i skomplikowania układu.Pobaw się kostkami PCM56 są łatwo dostępne z wylutu, zrób dobre zasilanie , dobrą konwersję I/V to wszystko bez problemu na uniwersalnej PCB i posłuchaj ,porównaj no i zabawa zacznie się od nowa ;)

Link to comment
Share on other sites

właśnie chodzi o to że nic nie trzeba przerabiać taki md ma wejście cyfrowe optical in podłącza się światłowód i wciska rec i gra muzyka,wystarczy wcisnąć rec i pauze aby md zamienił się w zew dac,wiem bo miałem tak z przenośnym md mzr500 jedyą jego wadą była słaba moc na wyjściu słuchawkowym ale stacjonarka może mieć już lepiej

Link to comment
Share on other sites

a jak ludzie wykorzystują magnetofony cyfrowe dat jako zew przetworniki to niby czemu nie można by było zrobić tego samego z md obydwa użądzenia mają wejścia cyfrowe i bezpośrednio na wyjściu odsłuch tego co się nagrywa więc robią za dac,inna sprawa że taki tani md je330 napewno nie dorówna jakością dzwięku magnetofonowi dat tym bardziej w wersji QS,ale cena takiego nawet z uszkodzoną mechaniką waha się od min 300zł a to właśnie dlatego że nawet jak nie działa magnetowon mechanicznie to nikomu to nie przeszkadza bo i tak sprzęt będzie żył jak poda mu się cyfrowy sygnał zewnętrznie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.