Skocz do zawartości
IGNORED

najtańszy do wykonania dac diy bez usb,jaki jest


kuty

Rekomendowane odpowiedzi

McGyver, 19 Kwi 2010, 11:28

 

>No ba, przecież każdy MD-recorder ma wejście cyfrowe.

 

Tu powno masz racje - nie znam wszystkich MD

 

Inaczej jego istnienie mijałoby się z celem.

 

A tu nie masz. A kości ADC ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 19 Kwi 2010, 13:42

 

>Kości ADC i owszem, są. Ale istnienie rejestratora cyfrowego na którym nie można nagrać sygnału

>cyfrowego jest bezzasadne, czyż nie?

 

Nie ma sensu ciągnąc tej dyskusji bo nic nie wnosi do tematu ale mozesz mi powiedzieć w takim razie czym są popularne tanie karty dźwiękowe ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy miał ktoś z was taki md je330 to dość popularny model,ciekaw jestem jak to gra i jaki w nim przetwornik siedzi?

Ogólnie sony lubi instalować przetworniki accupulse i nawet całkiem nieżle grają,czy ktoś słyszał taki md na żywo i nie chodzi tu o to że atrac to kompresja stratna,wtej chwili chcę się skupić tylko na dzwięku jaki ten budżetowy zamiennik daca diy z siebie wydaje,taniej się już chyba nie da:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dio, 19 Kwi 2010, 13:58

 

>McGyver, 19 Kwi 2010, 13:42

>

>>Kości ADC i owszem, są. Ale istnienie rejestratora cyfrowego na którym nie można nagrać sygnału

>>cyfrowego jest bezzasadne, czyż nie?

>

>Nie ma sensu ciągnąc tej dyskusji bo nic nie wnosi do tematu ale mozesz mi powiedzieć w takim razie

>czym są popularne tanie karty dźwiękowe ?

 

Nie ma sensu ciągnąć, a ciągniesz.

 

Tanie, popularne karty dźwiękowe NIE SĄ stacjonarnym sprzętem audio, a już na pewno nie są mini-disc-recorderami, więc co ma piernik do wiatraka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że niestety bspośredni odsłuch jest już po kompresji,na przenośnym md dało się to zauważyć podpinając md przez pc linka i zmieniając tryby Lp,jakość zmieniała się zauważalnie w momencie ustawienia na najniższą kompresje nawet jak płytka md stała w miejscu na pauzie,co niestety oznacza że w md mimo wszystko wyjście sygnału analogowego będzie już okrojone do formqatu atrac,co innego w DAT tam nie ma kompresji stratnej,osobiście uważam że atrac4,5 i 280kbs daje dobry dzwięk i minimalnie różniący się tylko nieco od płyty cd,tak więc do zastosowania FlAC +pclink+MD i wzmacniacz słuchawkowy może tanowić niedrogie fajne i pewnie lepiej grające od pcm2702 rozwiązanie,no ale wciąż podtrzymuje temat i dalej kombinuje jak osiągnąć lepszą jakość dzwięku o 1 próg od pcm2702 minimalnym kosztem jako zew przetwornik diy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej kup stacjonarną nagrywarkę CDR z uwalonym laserem? Ceny laserów do nagrywarek są horrendalne, więc bardziej się opłaci sprzedać tanio niż naprawiać, ale jako DAC będzie działać. Wiem, bo mam w piwnicy trzy nagrywarki Pioneera z martwymi laserami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem sprawnego Pioneera PDR-04, później kupiłem trzy sztuki Pioneerów PDR-05 wszystkie sprawne, ale z martwymi laserami. Z mojej PDR-04 przełożyłem laser do jednej z PDR-05, i teraz mam sprawną PDR-05, dwie niesprawne PDR-05 i jedną niesprawną PDR-04.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostki:

PDR-04 ma Asahi Kassei AKM4321, poprzednik DACa stosowanego w Behringerach.

PDR-05 ma jeden z najlepszych DACów Pioneera PD2028B, i to dwie sztuki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajne odkrycie na taniego dobrego daca. Szkoda, że kupiłem lampucerę - mogłem Pioneera od razu z obudową. Ciekawe czy ceny na Allegro skoczą :)

McGyver jak wypada taki PDR-05 do lampucery?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinni nam płacić za te tanie odkrycia:) pierwszym moim tanim odkryciem była karta avt569 na pcm2706 z wyjściem światłowodowym spdif,wykorzystana prze ze mnie jako tani pc-link gdzie za zwykłego pc linka trzeba było zapłacić ok200zł oraz go sprowadzać,natomiast koszt wykonania karty 50zł a jakość napewno nie gorsza,pomysł został szybko podkradziony i zastosowany jako usb-spdif do daca na wm8740 który to był robiony na tym forum,większość ludzi nie wiedziała że takie coś jak avt569 istnieje.

Pomysł z szybkim i bezproblemowym lutowaniem układów scalonych bez żadnych pierdół,minifali itp.. też został szybko zauważony i praktykowany z powodzeniem.

Następnie wykorzystanie stacjonarnego MD(nagrywark)jako dac też co niektórzy audiofile nawet nie wiedzieli że tak się da:) a pewnie teraz będzie masowe polowanie przez mniej zamożnych na nagrywarki.

A ponoć przez niektórych na tym forum uważany jestem że na niczym się nie znam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę teraz nad zastosowaniem przyczłapu do bulbulatora, jako tanie odgrody szerokopasmowe:)

Pośledz moje wpisy to zobaczysz o czym mówię,ja nic nie wynalazłem tylko podałem gotowe konstrukcję o których większośc nie miała pojęcia że istnieją,i też tak się mądrzyli jak ty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty nadal nie rozumiesz tego co ja piszę,ja tylko podałem pomysły na rzeczy które od dawna są oczywiste,sporo ludzi nie potrafi kombinować albo im się nie chcę i czekają na gotowce,ja również często wolał bym uzyskać gotową odpowiedz ja się głowić albo wydawać pieniądze.

Jeśli nadal nie wierzysz że coś tam potrafie sam wymyśleć to zapraszam na forum mp3store jestem tam od 2006r i jako pierwszy i jedyny wymyśliłem patent na przeróbkę kabla do irivera ifp180 kiedy to ludzie płacili ciężkie pieniądze za org kabel,ale to też było oczywiste,po tym ludzie masowo zaczeli robić jak opisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuty to jest forum (zakładka) DIY a więc spokojnie nie podniecaj się ;-)

Tu rzeczy o które się pytasz większość robi samemu.

Takiego daca gdybyś chciał też sam byś zrobił na płytce uniwersalnej.

Pomysł który znalazłeś w tym temacie wielu nie zadowala to raczej pomysł na zakładkę stereo i to dla tych mniej kasiastych.

A tak nawiasem to pomysł z nagrywarką podał Ci MG.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z nagrywarką tak,ale z md już od dawna o tym myślałem,gdy bym umiał obsługiwać eagle to już dawno bym sobie porobił takie pierdoły i nie zawracał nikomu głowy,ale nie potrafie i nie ma szans abym się nauczył bo mnie to nie interesuje,denerwuje mnie tylko że nikt nic nie robi aby ktoś kto ma mniej kasy też się mógł cieszyć,a nie odrazu odpowiedzi nie ma szans aby sensownie zagrało itp... a gównnno prawda,czasem to tanie i z paru elementów zagra lepiej jak sklepowy wynalazek i o to tu chodzi bo kupić daca za kilka tysięcy to nie problem ale temat diy już wtedy należało by skasować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuty ~ "...powinni nam płacić za te tanie odkrycia:) pierwszym moim tanim odkryciem była karta avt569 na pcm2706 z wyjściem światłowodowym spdif,wykorzystana prze ze mnie jako tani pc-link..."

 

WOW - jestes wielkim wynalazca :) szkoda ze nie bylo Cie na tym forum powiedzmy jakies 5 lat temu :))) bo moze starzy forumowisze beda pamietac projekt mojego PC-Link'a na PCM2906 :) zalaczam fotke bo chyba jej juz nie ma na forumowym serwerze, chyba caly ten watek juz zostal przedawniony i skasowany :) ale fotke wciaz mam wiec popatrz jak to sie wtedy robilo :)

 

a ty po pieciu latach znowu to wymysliles :) nie mart wie w miedzy czasie wymyslilo to jeszcze kilku geniuszy i jeszcze sie nie jeden znajdzie ktory takiego PC-Linka po tobie odkryje :))) chociaz z drugiej strony skad mogles wiedziec - jak ty sie zaczales w to bawic to niektore z naszych starych projektow sie juz dawno przeterminowaly i zostaly skasowane z forum :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3138-100006682 1271879820_thumb.jpg

post-3138-100006683 1271879820_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>"nie ma szans abym się nauczył bo mnie to nie interesuje,"

No niestety ale EAGLE lub inne tego typu programy są nierozerwalnie połączone z DIY, aczkolwiek kiedyś jak zaczynałem to robiło się to lakierem od paznokci ;) , teraz są pisaki.Jeżeli tak podchodzisz do tematu to niestety jesteś skazany na płytki do gotowych projektów czy to z AVT czy to z forum i niema się co obrażać na kolegów ponieważ wprowadzają i dają praktycznie gotowe projekty bardziej skomplikowane, a podstawowe trzeba samemu poszukać w necie lub uniwersalna PCB.Ale fakt faktem iż niestety aby osiągnąć zadowalające rezultaty kasa jest niezbędna :( min. dlatego jeszcze nie zrobiłem projektu na PCM1704 a naprawdę bym z chęcią go widział u siebie w zestawie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze sama umiejetnosc obslugi eagle nie wystarczy do zaprojektowania dobrze dzialajacego ukladu. Ja, dla przykładu, potrafie obslugiwac kilka programow graficznych ale jakos sensownej grafiki namalować nie potrafie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie jeszcze czy każda nagrywarka cd-audio może działać jako dac czy tylko niektóre modele takie jak właśnie pdr-05 bo w md działa to tak że trzeba wcisnąć rec,a jeśli w nagrywarce rec nie będzie działał bo laser jest uszkodzony to w jaki sposób przelatuje przez nią dzwięk?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

wydaje mi się że niestety bspośredni odsłuch jest już po kompresji,na przenośnym md dało się to zauważyć podpinając md przez pc linka i zmieniając tryby Lp,jakość zmieniała się zauważalnie w momencie ustawienia na najniższą kompresje nawet jak płytka md stała w miejscu na pauzie,co niestety oznacza że w md mimo wszystko wyjście sygnału analogowego będzie już okrojone do formqatu atrac,co innego w DAT tam nie ma kompresji stratnej,osobiście uważam że atrac4,5 i 280kbs daje dobry dzwięk i minimalnie różniący się tylko nieco od płyty cd,tak więc do zastosowania FlAC +pclink+MD i wzmacniacz słuchawkowy może tanowić niedrogie fajne i pewnie lepiej grające od pcm2702 rozwiązanie,no ale wciąż podtrzymuje temat i dalej kombinuje jak osiągnąć lepszą jakość dzwięku o 1 próg od pcm2702 minimalnym kosztem jako zew przetwornik diy:)

 

Wydaje Ci się. Radzę spojrzeć na schematy MD dostępne na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MD nie kompresuje sygnału na wyjściu! Kiedy MD przechodzi w stan przetwornika (a można to poznać w przypadku SONY po napisie -DA na wyświetlaczu) to na wyjściu analogowym pojawia się sygnał przed kompresja ATRAC. Kompresja jest aplikowana dopiero przy zapisie. Sygnał na wyjściu jest w trybie bypass. Można to łatwo sprawdzić. Zapis na MD potrzebuje około 1,5 sekundy (lub więcej w zależności od modelu) by zacząć pracować. Sygnał idzie bowiem wpierw do bufera i następnie podlega kompresji oraz zapisowi na dyskietce. Gdyby sygnał po kompresji pojawiał się na wyjściu analogowym to byłby opóźniony o wielkość bufera czyli o około 1,5 sekundy w stosunku do sygnału wchodzącego.

 

Nie wiem, może miałeś do czynienia z jakimś dziwnym modelem. Miałem z ciekawości Sony MDS-JE700QS - kupiłem go za śmieszne pieniądze. Jakość na wyjściu przetwornika była znakomita. Przestrzeń stereo doskonała. Ale tam siedziała wyższa klasa przetworników SONY. Oczywiście dyskietki nie wkładałem nigdy do środka. Wystarczy wcisnąć 'REC' na panelu frontowym bez włożonej dyskietki. Poza tym miałem możliwość podpięcia trzech źródeł cyfrowym (dwa po optyku i jeden coaxial). No i wyjście cyfrowe też jest więc MD mógł pracować jako selektor źródeł cyfrowych do podania na kolejny DAC.

Funkcjonalność tego MD biła na łeb DACe jakie można spotkać na amatorskim rynku - proszę mi pokazać DAC potrafiący przyjąć trzy źródła cyfrowe za kwotę do 500 zł . Wykonanie i prezencja także na wysokim poziomie.

 

-----

ha, właśnie się zorientowałem, że odpisałem na post sprzed roku. Sorry więc za odkopanie tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odkopujemy to odkopujemy

Bardzo dobrymi (wręcz klasy master) są DAT-y sam takiego używam :) w MD były już jakieś ograniczenia w DAT-ach zawsze jakość studyjna. Na pewno tego typu urządzenia dawały bardzo mało od siebie w zasadzie były przeźroczyste jak się podało spieprzony sygnał na wejście to taki się uzyskiwało, jak dobry no to ....

MD - dopiero z klasy ES coś pokazywały (choć tyż były lepsze i gorsze)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.