Skocz do zawartości
IGNORED

Technics 1210 MK V i Technics 5370K - problem z przedwzmakiem i lewym kanałem.


leik

Rekomendowane odpowiedzi

Odkładając kase na jakiś niezły zestaw zdeycdowałem się kupić wzmak starej daty, taki który ma wbudowany przedwmacniacz gramofonowy. Padło na Technics 5370K

Po podłączeniu do phono okazało się że albo przedwzmacniacz nie działa, albo go nie ma. Żeby było cos słychac trzeba ustawić głośność na prawie maks, ale wtedy trzaski z płyty sa głośniejsze niz sam dźwięk (płyta na oko bardzo czysta, nie ma rys). Druga sprawa to lewy kanał który gra bardzo cicho, dopiero po odpięciu prawego da się dosłyszeć przy ustawiuniu głosności na maks. Kolejna sprawa któą zauważyłem to zmieniając balans zaróno w lewo jak i w prawo jedynie przyciszam lewy głosnik i to na taki samym poziomie. Czyli chcąc zmienić balans lewego głośnika na lewo przyciszam go.

 

Świezo po zakupie gramofonu podłączyłem go do zwykłej wierzy i było podobnie, głośnośc trzeba było zwięszyć do maksimum, było słychac sporo szumu, ale z to trzaski były gdzieś w tle. Przy tym technicsie nie ma szumu, trzaski są głosniejesze niż sama muzyka no i głosnośc podniesiona do maksimum.

 

Czy to problem w podłączeniu, czy coś uszkodzone?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/w wmacniacz posiada wejście phono, być może ktoś wsadził łapy i jest nie sprawne

opisane objawi wskazują właśnie na to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Technicsa SA- 5360 ma wbudowany pre do wkladek MM i dziala bardzo dobrze ale nie mozna mowic o jakiejs super jakosci poniewaz tak nie jest i w porownaniu nawet do tanich pre zewnetrznych nie ma zadnych szans.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odtwarzania kolekcji odkopanych plyt analogowych jak znalazl i naprawde da sie sluchac natomiast do wyrafinowanego grania nie ma mowy.

 

Kazdy z nas ma inne doswiadczenia i tym samym wymagania wiec nie mozna generalizowac a od czegos przeciez trzeba zaczac przygode z analogiem.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że kupowanie tego typu wzmacniacza może nie być dobrym wyborem, ale to jest niedrogi zakup. Jakbym chciał coś nowego to byście polecili mi przedwzamk za 500PLN, amplituner za 1000 i głosniki po 1000 za sztukę. Nie mam teraz pieniędzy na taki zakup, więc postanowiłem zadowolić się czymkolwiek.

Poza tym jest tak jak mówicie żeby wiedzieć czy to co sie ma jest dobre trzeba mieć porównanie. To mój pierwszy odsłuch gramofonowy i nawet gdybym miał sprzet za 10000 nie wiedziałbym czy jest dobry. Czy jest warto swoich pieniędzy.

 

A teraz wracając do meritum, podłączyłem wszystko ponownie, okazuje się że przedwzmak gra i wg mnie gra to rewelacyjnie. Sądze żeby to przebic musiałbym grube tysiaki wyłożyć. Pozostał jednak problem - lewy kanał głośnikowy nie działa. Choć może nie do końca - po odłączeniu prawego głosnika okazuje się że działa ale bardzo cichutko. Jak sądzicie ile może kosztowac naprawa czegos takiego? Zna ktos miejsce w Wawie, gdzie można to tanio naprawić (ale naprawde tanio amplituner kosztował 130 złotych, nie chciałbym żeby naprawa doszła do połowy ceny amplitunera). A może jest szansa żebym sam to naprawił? Miałem podstawy elektroniki, ale nie miałem zajęć praktycznych.

 

Czekam na wszystkie rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to kłopot z masą na gniazdach wejściowych. Tak by wynikało z opisu kłopotu ... polutować na nowo i zobaczyć co będzie.

 

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, popatrze co z tym zrobić, a w międzyczasie zapytam:

Za jaką kwotę minimalnie można stworzyć sobie jako tako brzmiący tor analogowy, zakładając że mam tylko technicsa 1210 MK5 i wkładkę Grado Black?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>leik,

Jak masz gramofon i wkładkę to potrzebujesz tylko pre gramofonowe. Jak lubisz konstrukcje amatorskie i będziesz potrafił samodzielnie poskładać z elementów, to może być pre "forumowe", jak chcesz coś gotowego - to np. Cambridge Audio Azur 640 P albo Pro-Ject PhonoBox SE Mk.II i tor jest. No i porządne, dobrze utrzymane płyty, bo bez nich to wszystko na nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle sformułowałem pytanie. Potrzebuję kompletny zestaw. Czyli jeszcze wzmak i głośniki. Nie chce tutaj ciągnąc offtopu, więc pytanie na jaki wydatek ma się przygotować żeby już grało nieźle, ale najtaniej jak to możliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robilem specjalnie dla autora watku porownanie PRE Technicsa i Ahaji VSPS a i tylko jedno moge napisac to jest przepasc dzielaca te urzadzenia.

 

Na korzysc VSPS przemawia dynamika mocny gleboiki bas i przejrzystosc wysokich tonow ktore pre w Technicsie ma jakby wyciete i plaskie bez blasku i basu to tyle w temacie.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.