Skocz do zawartości
IGNORED

Analfabetyzm na forum. Apel o rzetelność wpisów.


jozefkania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To jest forum, jakby nie patrzeć techniczne, gdzie powinna panować precyzja i rzetelność wypowiedzi. A nie wpisy "na odwal się" i w stylu sms'a do kolegi: "bede o 15". Pomijając już te błędy ortograficzne na poziomie szkoły podstawowej. Pisanie potoku słów, bez kropek, przecinków. Zaczynanie zdań i tytułów wątków małą literą, to najbardziej irytują bzdury typu: hZ, hz, Db, db.

 

Ludzie ! Za kilka lat to się w ogóle nie dogadacie, pisząc w taki sposób.

 

P.S.

Proszę o pozostawienie tego wątku w dziale Stereo, ponieważ na Bocznicy jest on bezużyteczny. A problem, jak sądzę jest i nie można przymykać cały czas oczu. Potok słów bez znaków interpunkcyjnych można tak podzielić, że każda wersja będzie mówić o czym innym. Świadomość tego faktu chyba zanika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zerknąć na Elektrodę, tam takie rzeczy są rugowane bezwzględnie, a swoją drogą już kiedyś temat był poruszony i jakoś takoś .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>gelson

ale poprzeć (apel oczywiście) można. Popieram!

 

właśnie pogoniłem swojego 7-latka od komputera, do głośnego czytania książki. Z matmy 6, a z czytania ledwo 4 - skandal!:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Boże- puryzm nie tylko dźwiękowy ale i słowny... Jakby jednego nie dość było

PS poprawnie napisałżem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektroda była również przyczyną założenia tego wątku. Nie da się nie zauważyć, że dba się tam o poprawność pisma i chwała forumowiczom i administratorom za to.

 

Czy to tylko wina naszych czasów ? Brak precyzji w piśmie to moim zdaniem duży problem. Książkę zastąpił internet. A w tym internecie pełno jest bełkotu, bzdur. Wypowiedzi pisanych między dojadaniem kanapki a szykowaniem się do wyjścia z domu. Co gorsze błędy można też spotkać na oficjalnych stronach informacyjnych, wielkich portalach itp.

 

Może to kwestia zachłyśnięcia się udogodnieniami szybkiej wymiany informacji ? Potem wszystko wróci do normy. Albo powstaną nowe normy. Jak sądzicie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Język będzie ewoluował w kierunku większego rozmycia formy. Żadnych zasad; może jako ostatnia ostanie się zasada rozumienia.

Toczę przewrotny spór o to , czy "pisze" jest równie poprawne jak "jest napisane". Zgodnie z retorycznym po części zapytaniem Lema: dlaczego jest szewc i krawiec a nie krawc i szewiec?

Konwenans to i nic więcej. Puryzm- niepotrzebny i niezbędny zarazem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Toczę przewrotny spór o to , czy "pisze" jest równie poprawne jak "jest napisane". Zgodnie z >retorycznym po części zapytaniem Lema: dlaczego jest szewc i krawiec a nie krawc i szewiec?

>Konwenans to i nic więcej. Puryzm- niepotrzebny i niezbędny zarazem

 

a może jednak potrzebny? bo jeśli nie, to wtedy:

Czym się rożnie węgiel kamienny od kamienia węgielnego..?- Tym samym co picie w Szczawnicy od szczania w piwnicy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Toczę przewrotny spór o to , czy "pisze" jest równie poprawne jak "jest napisane". Zgodnie z >retorycznym po części zapytaniem Lema: dlaczego jest szewc i krawiec a nie krawc i szewiec?

>Konwenans to i nic więcej. Puryzm- niepotrzebny i niezbędny zarazem

 

a może jednak potrzebny? bo jeśli nie, to wtedy:

Czym się rożnie węgiel kamienny od kamienia węgielnego..?- Tym samym co picie w Szczawnicy od szczania w piwnicy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektroda jest przyczyną założenia tego wątku? Z całym szacunkiem, ale to nietrafiony przykład dobrego prowadzenia publicznej dyskusji i miejsca wymiany informacji.

Elektroda stała sie jednym z najgorszych miejsc, do których można trafić z prostym pytaniem. Jest tam podział na lepszych i gorszych, informacje specjalistyczne sa wytrwale usuwane przez administratorów, aby nie zagrażały interesom osób prowadzącym działalność, pod pozorem czuwania nad czystością języka pisanego.

 

Gdybym miał porównać te dwa fora do krajów, to audiostereo byłoby Holandią, z jej wadami, swobodą, wielokulturowością i mimo wszystko postepem

tym czasem elektroda przypomina Koree Północną, "równą inaczej", zapyziałą, z chamskimi odzywkami wszystkowiedzących i bezlitosnych adminów: dla "nowych".

 

Nie próbuję usprawiedliwiać błędów czy niedbalstwa w wypowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy tylko zeby wypowiedzi byly sensowne i na temat a styl pisania powinien byc wolny, wiedza nie jest zalezna od umiejetnosci pisania i poprawnosci gramatycznej a przestrzegajac tego surowo narzucamy ograniczenia ktore niektorych zniechecaja do dzielenia sie wiedza - sa tematy na ktore mam bardzo duza wiedze i tematy na ktora nie mam zadnej wiedzy i udzielam sie czasami na roznych forach (nie tylko audio mnie interesuje) i powiem szczerze ze sa i takie gdzie dostawalem co chwile PW ze nie zaczynam z duzej litery ze pisze e zamiast ę - i mimo ze mialem wiedze i przekazywalem to te ograniczenia mnie po prostu zmusily to zaprzestania korzystania z forum bo to bylo dla mnie niewygodne, "najwieksze dziela powstaja w chwili w umysle a ograniczenia moga sprawic ze ono nie wyjdzie poza ten umysl"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>colcolcol,

Mam całkiem przeciwne do kolegi odczucia, co do poziomu naszej forumowej, stalinowskiej moderacyji jaśnie oświeconej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

colcolcol, 20 Kwi 2010, 21:26

 

>Elektroda jest przyczyną założenia tego wątku?

 

Również. Nie przede wszystkim. Nie znam obyczajów tamtego forum. Po prostu zauważyłem, że tam się zwraca osobom uwagę, jeśli piszą z błędami. To należy pochwalić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już chyba nawet nie chodzi o potoczne błędy,które mogą się zdarzyć każemu ale pewnien propagowany styl bycia bałwankiem. To nawet w/g takich fachowców z forum dobrze wygląda. Jeżli zwróci sią delikatnie uwagę po jakimś błędnym tekście to zaraz kilku bałwanków wtóruje twórcy błędów swoimi bykami pisanymi specjalnie na złość korekcie. Oni w ten sposób solidaryzują się z grafomanem.

O częstym braku znaków diakrytycznych nawet nie warto wspominać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pisze / pisało" było, jest i będzie niepoprawne. Tu nie ma żadnego sporu tylko potrzeba stosowania poprawnej formy gramatycznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>>>>>> futu

20 Kwi 2010, 21:31

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 1625 / 584 / 0 wystarczy tylko zeby wypowiedzi byly sensowne i na temat a styl pisania powinien byc wolny, wiedza nie jest zalezna od umiejetnosci pisania i poprawnosci gramatycznej a przestrzegajac tego surowo narzucamy ograniczenia ktore niektorych zniechecaja do dzielenia sie wiedza - sa tematy na ktore mam bardzo duza wiedze i tematy na ktora nie mam zadnej wiedzy i udzielam sie czasami na roznych forach (nie tylko audio mnie interesuje) i powiem szczerze ze sa i takie gdzie dostawalem co chwile PW ze nie zaczynam z duzej litery ze pisze e zamiast ę - i mimo ze mialem wiedze i przekazywalem to te ograniczenia mnie po prostu zmusily to zaprzestania korzystania z forum bo to bylo dla mnie niewygodne, "najwieksze dziela powstaja w chwili w umysle a ograniczenia moga sprawic ze ono nie wyjdzie poza ten umysl"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

futu, 20 Kwi 2010, 21:31

 

>to te

>ograniczenia mnie po prostu zmusily to zaprzestania korzystania z forum bo to bylo dla mnie

>niewygodne,

 

Idąc takim tokiem myślenia, to przepisy drogowe też są niewygodne. Jeździjmy jak nam się podoba. Od jutra wolna amerykanka ! Wszystkie pasy wolne, jazda pod prąd dozwolona. Jak ktoś lubi kolor czerwony, to może na czerwonym świetle ruszać. Nic nie jest wygodne. Wygodne jest picie piwa i leżenie brzuchem do góry.

Zgroza.

 

Do czego prowadzi brak ograniczeń ? Do upadku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przestrzegania przepisow nie mozesz zrezygnowac, z pisania/czytania jakiegos forum, owszem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec nie ma znaczenia tresc? Nie wszyscy jestesmy uzdolnieni gramatycznie i jesli to ma ograniczac wolnosc wypowiedzi na tym forum to nie bardzo rozumiem sen dalszego jego istnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam IMHO najwżniejsze żeby ludzie się dogadywali:)Sam popełniam wiele błędów i nie uważam żeby było coś w tym złego.Jest na tym forum wielu chłopaków z dyslekcją tak więc proszę o wyrozumiałość.Ja często piszę z telefonu i nie używam polskich znaków.Wielu twoich kolegów używa tych durnych IMHO ,IMO i co z nimi ? Zacznij od nich a następnie zbawiaj forum .To forum coraz bardziej służy do rozładowania problemów osobistych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania

zaciagnij sie na moderatora widac ze masz zapał tak jak do gawedziarskich watków

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dear77, 20 Kwi 2010, 22:00

 

Wymiana informacji stała się tak szybka, że same "informacje" są często byle jakie. Na szybko, na odwal się. Nie widzisz w tym wszystkim kroku wstecz ? Rzetelna wiedza, informacja jest inaczej podana. Nie zawiera się w trzech zdaniach, z których każde jest napisane niepoprawnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTF?

:-)

 

 

niedługo będą same dzieci indygo i kryształowe

dogadają się

 

spox :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dear77, 20 Kwi 2010, 22:00

 

>Zacznij od nich a następnie zbawiaj forum .

 

Zbawić się nie da. Apelować można. Nic złego w tym nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.